Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

A to coś, co powstało u góry tego talerza - nie ruszaj - jeśli uda Ci się spasować z tym, pomalujesz jako smary( tzn ja je juz tam widzę ) ;)

samary czy gile ?!

Poważnie zastanawiam się nad którąś z tych:

http://www.jadarhobby.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=p%C5%82yta+ryflowana&pfrom=&pto=&button.x=0&button.y=0

Do zrobienia podłogi przedziału bojowego i mniejszych duperelek. Fajnie będzie wyglądało. A smary ? W tej materii skieruję się do Ciebie Rafale, po Twoim SonderPanzerFahrZeugKomandoUndKapfMitKanonenUndTigerZugu oraz coraz bardziej "utytłanym" 7TP 2w skieruję ku Tobie prośby pt "Ucz mnie Mistrzu" ;) Szykuj się maleńki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

samary czy gile ?!

a widział towot, nakładany szpachelką ?

Jak nie widział, to siedziec cicho :p

A to coś, co tam (GILE) widać, właśnie od razu mi przypomniały o tym.

Szykuj się maleńki :P

OK, juz biore kapiel..a ogolic się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 napisał:

Szykuj się maleńki :P

 

OK, juz biore kapiel..a ogolic się ?

 

Rafał, Jędrek to romantyk, bez kina i kwiatów nie potrafi ;) ;) ;)

 

 

Widze że blaszki o których ci wczoraj na gg mówiłem znalazłeś. Model zaczyna nabierać kształtów, aż by się chciało coś polskiego w 35 złozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe chłopaki, z Was to tylko lać ...

Z monografią na kolanach i puszką po dobrym piwku dorabiałem dziś stelaż płyt pancerza. Na razie wanna i jedna boczna ściana, kątowniki głównie o przekroju "L" ale podwójne "L" też było więc gdzieniegdzie trzeba dorobić. Łatwa praca to nie jest, bo nie mam zginarki ale jakoś dajemy radę

IMG_4312.jpg

IMG_4313.jpg

IMG_4314.jpg

IMG_4315.jpg

ślady od kleju wszechobecne ale już mi się czyścić nie chciało, wybaczcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, że ja na to nie wpadłem - puszka od piwa na kątowniki Wanna mojego 7TP idzie do poprawki

Widdziu Twoja 7ka ma gładkie paski, poza tym zdecydowanie za szerokie. Jak chcesz wyślę Ci zdjęcia wnętrza wanny, częściowo są też na odkrywcy.

Rafale - mam kogo gonić, dzięki za monitoring Myślisz, że warto rujnować się na metalowe gąski ?

klocki lego - świetnie nadaja się jako zginarka

 

Rollingstones - cholerka już wyrosłem/wydałem kuzynostwu. Za to mam takie pudełko po cygarach "Armenia", stare jak świat i się nadaje idealnie

Klocki lego, podobno są też dobre jako ogranicznik formy do odlewów...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kątowniki głównie o przekroju "L", ale podwójne "L" też było

 

Teowniki Jendrass, teowniki. Precyzja wyrazu .

 

Fajnie się bebechy zapowiadają z tym szkieletem. Tylko tak się zastanawiam, czemu chociaż bocznych płyt nie dorobisz sam. Przecież te zestawowe to kloce o grubości na miarę pancerza Tygrysa (no a przynajmniej Pantery) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teowniki Jendrass, teowniki. Precyzja wyrazu

Moja wina, niestety ja ekonomista, nie inżynier :P Przepraszam.

Fajnie się bebechy zapowiadają z tym szkieletem. Tylko tak się zastanawiam, czemu chociaż bocznych płyt nie dorobisz sam. Przecież te zestawowe to kloce o grubości na miarę pancerza Tygrysa (no a przynajmniej Pantery) ...

Z grubością masz rację, w sumie mogłem zeszlifować te boki... już za późno, rano było to jeszcze do zrobienia. Zdechł pies.

Dokładne wymiary wszystkich płyt kadłuba, no może z wyjątkiem tej nadsilnikowej, mogę mieć dosłownie na jutro, jest tylko jedno "ale". Robienie płyt od podstaw to w zasadzie cały model od nowa. Niejako przy okazji należałoby zrobić nową wannę, górne pokrycie oraz do ręki machnąć wieżę. Do tego pasować żółwie z wózkami, dorabiać setki śrubkowych łebków... Praca jak w gułagu.

Co do zasady masz całkowitą rację, ale coś takiego to katorżnicza robota, spójrz tylko ile roboty mają ludzie dorabiający nity w teksach. A tu, w 7TP, jest ich ponad 800 plus wnętrze. Nie na moje siły. Jak na moje poważnie chore dłonie to co widać to i tak olbrzymi wyczyn.

 

Dodam jeszcze w tym samym poście, to nówka z forum odkrywcy. Czyż nie piękny tył ? To zdjęcie to rzadzizna jakich mało.

1_copy559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiesz czemu nigdy nie zrobię od podstaw kadłuba do wnętrzowego Pz 38 (t) - nity . Fajne zdjątko zapodałeś, chociaż mnie te "wątki ojczyźniane" średnio kręcą. A skoro juz jesteśmy przy dwuwieżowym 7 TP, pytanko (no bo w Vickersach dwuwuieżowych były te same wieże, nie?). Jak próbowałem kiedyś wydłubać właśnie dwuwieżowego Vickersa, postanowiłem zrobić jeden właz otwarty. Wyciąłem "oryginał", dorobiłem próg ustalający i właz, nawet zacząłem dłubać kaem wz. 30 w wersji czołgowej. Wieża była do zapchania figurantem, ale ona strasznie mała się wydawała (tzn. miała dziwną podstawę, jakąś taką zabawkową...). Czy "ogólne" (zewnętrzne) wymiary tych wież się zgadzają (bo wnętrze to wygląda na mocno ściemniane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjątko zapodałeś, chociaż mnie te "wątki ojczyźniane" średnio kręcą.

Każdy robi to co lubi Ja tworze przeciwwagę dla wszędobylskiej Panzerwaffe.

A skoro juz jesteśmy przy dwuwieżowym 7 TP, pytanko (no bo w Vickersach dwuwuieżowych były te same wieże, nie?).

Chyba tak. W monografii nie mogę nic znaleźć o zmianach. Rzecz jasna inny km.

Jak próbowałem kiedyś wydłubać właśnie dwuwieżowego Vickersa, postanowiłem zrobić jeden właz otwarty... Wieża była do zapchania figurantem, ale ona strasznie mała się wydawała (tzn. miała dziwną podstawę, jakąś taką zabawkową...). Czy "ogólne" (zewnętrzne) wymiary tych wież się zgadzają (bo wnętrze to wygląda na mocno ściemniane)?

Doświadczenia Widda i moje dowodzą, że czołgi są lekko przekłamane. Grubość płyt (ok2 mm) zmienia wewnętrzne wymiary, zwłaszcza widać to w wieży. Osobną sprawą jest, że w wersji 2w. każda wieża musiała być ciasna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko Mirage coś pokombinował z ich podstawami (już abstra:bip:ąc od grubości ścian, zresztą zestawowe wieże w ogóle nie przewidują wnętrza, włazy są odlane z górnymi płytami pewnie po to, żeby zakryć te zabawkowe "bebechy"). Mają mały otwór w środku, o średnicy około 5 mm (co modelarz ma w to wepchnąć, chyba tylko jakiegoś beznogiego kadłubka ). I same wycięcia w górnej płycie nadbudówki są też za małe.

 

Wracając do fotki - nie widziałem jeszcze zdjecia z widocznymi bebechami wrześniowych "polonusów". A z Panzerwaffe coś ostatnio słabo, "trendy" się zmieniają czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Panzerwaffe coś ostatnio słabo, "trendy" się zmieniają czy coś...

jakby się obserwowało wątek warsztatowy konkursu, toby sie widziało,ze nie jest aż tak źle.

Pomijając juz fakt, że w sumie o krzyzakach są masy prasy ;)

O uzbrojeniu IIRP prawie zero,a tak można podczytać to i owo w relacjach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając juz fakt, że w sumie o krzyzakach są masy prasy ;)

O uzbrojeniu IIRP prawie zero,a tak można podczytać to i owo w relacjach;)

 

Rafale dzięki Ci za tą wypowiedź

Łatwość z jaką panzermodel maniacy sprowadzają "polskie" modelarstwo do poziomu piaskownicy, brak zrozumienia oraz bezkrytyczny i bawłwochwalczy stosunek do niemieckiego sprzętu czasem przerażają. Jak mawiał klasyk "Cudze cenicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

Zawsze się zastanawiam, czy niemieccy modelarze tak chętnie i zapalczywie sklejają polskie wozy, jak my niemieckie ?! Temat na długą dysputę.

 

Wracają do mojej maszynki. Między smażeniem ryby, obieraniem pyrów, krojeniem włoszczyzny i doprawianiem barszczu rośnie wieża. Uprzedzam, tutaj zaczyna się totalny S-F.

Pierwotnie miała być ok 1cm dłuższa, ale zaraz po założeniu jej na wóz, doszedłem do wniosku, że kierowca miałby ciężkie życie, a inżynierowie musieliby stanąć na głowie Toteż wieżę skróciłem, to prostokącik o wymiarach 4,5 x 5,5cm, płyty boczne oraz przednia lekko skośne.

Widoczne na wieży babole dedukuję Rafałowi ;)

IMG_4319.jpg

IMG_4320.jpg

IMG_4322.jpg

W przedniej płycie lekkie wycięcie dla potrzeb działka, z tyłu wozu dziura dla włazu. Opancerzenie wieży, będzie jeszcze o 1,5 cm wyższe. Z przodu dwie płyty pionowe na stałe. Boki płyty opuszczone (równoległe do ziemi), zakładam, że mogły być otwierane/opuszczane na zawiasach, być może w bocznych płytach też uchylne wizjery (takie jak tankietkach), tylne płyty stałe. Te ostatnie nie są jednolite - wnętrze z siatki. Pomyślałem, że przy zamkniętych drzwiach włazu załoga musiała coś widzieć, stąd siatka, poza tym to zawsze parę kilo mniej dla wieży.

A tu szybkie zdjęcie, żebyście mogli sobie uzmysłowić "warunki pracy załogi", to przymiarka wer. 0.063 ale ciasnotę widać od razu. Wieża jak na możliwości czołgu i tak jest już duża.

IMG_4323.jpg

IMG_4324.jpg

Wewnątrz wieży będą jeszcze 2-3 stojaki na magazynki, gaśnica, zestaw naprawczy do celownika (skrzynka)... Podsuńcie mi co jeszcze mogli mieć "pod ręką" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz wieży będą jeszcze 2-3 stojaki na magazynki, gaśnica, zestaw naprawczy do celownika (skrzynka)... Podsuńcie mi co jeszcze mogli mieć "pod ręką" ?

Można jeszcze dać apteczkę, bo przecież w razie zranienia lub innej kontuzji nikt chyba by nie schodził do wnętrza czołgu i wygrzebywał ze środka opatrunku. Może jeszcze jakaś mała skrzynka z podstawowymi narzędziami do prostej regulacji, konserwacji, czy naprawy elementów mechanicznych uzbrojenia. W zasadzie więcej, oprócz tego co wymieniłeś, chyba nie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne płyty wieży doklejone PRÓBNIE, chciałem zobaczyć bryłę. Osobiście jestem zszokowany

IMG_4325.jpg

IMG_4326.jpg

IMG_4327.jpg

IMG_4329.jpg

Wysokość wieży wynosi 2,9 cm czyli 102 cm w rzeczywistości, dla porównania:

- wieża 7TP (bez wystających anten, peryskopu Gundlacha, celownika itp) ma 1,9 cm wysokości czyli 66cm, z celownikiem ok 80cm.

- wieża Vickersa 1,8 cm czyli ok 63 cm w rzeczywistości

To wszystko wymiary przybliżone, tak żeby mieć pogląd.

Wydaje mi się, że metrowa wieża (wysokość) jest do zaakceptowania, ale wygląd szokuje co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wygląd szokuje, co?

 

No może, ale za to opisy na elementach są zwałowe . A sama wieża to taki kanciak, bez tej góry wyglądała trochę jak przedział bojowy z Möbelwagena... Nie wiem tylko, gdzie ci panowie z boków zmieściliby odpowiednio lewą i prawą nogę (no chyba, że siedzieli plecami to przedniej płyty).

 

P.S. Oczekujemy przymiarki z kadłubem, może być ciekawie...

 

EDIT: Kurcze, trzeba się jakoś ustosunkować do Twoich (Jendrass) słów w kwestii zniemczenia modelarzy itd. Czy można modelarza posądzić o jakieś "podejrzane/niewłaściwe" ciągoty i sposób myślenia tylko dlatego, że mu się podoba np. estetyka jedynek? Nie żebym chciał się kłócić, bo nie chcę, ale nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem intencje i założenia Twojej wypowiedzi ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.