Skocz do zawartości

TKS (20 mm) oraz TKW II (RPM, 1/35)


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A oto silnik do tankietki Made by RPM:

 

d0029e93a86f8f9a.jpg

 

Nie wiem co mam z tym "cosiem" zrobić, pochlastać się chyba, nie potrafię wykonać od nowa we własnym zakresie, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jedno co zaznaczyłeś to nie silnik a zbiornik paliwa który kształtem jak na RPM przypomina nawet oryginał.

 

Co do samego silnika to pamiętaj o osłonie, ona zasłania większość bloku cylindrów i reszty. Spokojnie, jeśli masz pokazać wnętrze tylko przez właz to sobie poradzisz.

 

Proponuję ci zakupienie polistyrenu pienionego o grubości 1cm i cieńszych, to dobry i łatwy w obróbce materiał z którym sobie spokojnie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jedno co zaznaczyłeś to nie silnik a zbiornik paliwa który kształtem jak na RPM przypomina nawet oryginał.

 

Co do samego silnika to pamiętaj o osłonie, ona zasłania większość bloku cylindrów i reszty. Spokojnie, jeśli masz pokazać wnętrze tylko przez właz to sobie poradzisz.

 

Proponuję ci zakupienie polistyrenu pienionego o grubości 1cm i cieńszych, to dobry i łatwy w obróbce materiał z którym sobie spokojnie poradzisz.

No tak, sorry, chodziło mi o dokładne wnętrze tankietki, wyskoczyłem z tym silnikiem jak Filip. Co do pianki, to robiłem większe elementy z 7 i 10mm, nie wiem czy jest cieńszy, będzie trzeba wziąć zapasy plexi (2,3 i 5 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pleksę ciężko się tnie. Nie chodzi mi o pianke taka jak styrodur, którego np używa się do izolacji fundamentów i podstawek w modelarstwie a pieniony plastik jakiego używa się np przy produkcji reklam. Tego typu płyty, dostępne nawet w castoramie na dziale z drewnem koło maszyny do cięcia (w Krakowie koło płyt przeźroczystego pleksi) są dostępne do grubości poniżej 1mm . Co do wnętrza to zapomniałeś zaznaczyć chłodnicy w której obowiązkowo trzeba zrobić od podstaw rurki do chłodzenia cieczy. Tu proponuje zakup blaszki abera z siatkami o odpowiedniej wielkości oczek, wystarczy na wiele TK. Na zbiorniku paliwa możesz dodać również kołnierz biegnący dookoła górniej części zbiornika, wystając na kilka mm w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexa jest ciężka w cięciu (upierdliwa jak diabli, pyli i trzeba ostro gradować), co do tej pianki, to dobrze wiem o którą chodzi. Co do wnętrza, to jak mogę prosić, to zdjęcia, same chały jakieś znajduję na których nic nie widać (prawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin skala do silnika zaliczył jeszcze akumulator Marcin w TK-3 nie ma osłony, w TKS chyba też nie- jeśli chodzi Ci o taką jak w C2P, rzecz jasna. Polistyren albo grubsza "owijka" do kartek A4. Skala polecam monografię TKS MiF nr 33 i 31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Jędrek będę się kłócił że osłona była, oczywiście że nie takie pudło jak w C2P ale wygięty kawałek materiału który miał być izolatorem cieplnym jak sądzę.

 

 

Skala jak masz na poważnie zajmować się polska pancerką a TK chcesz sklepic prawie tyle co PZInż wyprodukował to sam musisz troszkę zainwestować w makulaturę. Bez MiFów o których wspomina Jędas się nie obędzie, polecam bardzo gorąco również monografię Rossgraphu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów jakie są dostępne i odrestaurowanego TKS-a wynika, że silnik miał tylko osłonę z góry i z lewej strony (od strony kierowcy). Przód, tył i prawy bok był niestety odsłonięte.

Silnik można uzyskać z modeli S-Model. Ja skopiowałem sobie (odlałem) z C4P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów jakie są dostępne i odrestaurowanego TKS-a wynika, że silnik miał tylko osłonę z góry i z lewej strony (od strony kierowcy). Przód, tył i prawy bok był niestety odsłonięte.

Silnik można uzyskać z modeli S-Model. Ja skopiowałem sobie (odlałem) z C4P.

 

Efekt tego taki, że praktycznie jedynie prawy bok jako- tako przez wlaz widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plexa jest ciężka w cięciu (upierdliwa jak diabli, pyli i trzeba ostro gradować), co do tej pianki, to dobrze wiem o którą chodzi.

Można jeszcze inaczej: z dwuskłanikowej masy modelarskiej (np. tamya) lepisz klocek odpowiedniej wielkości. Jak stwardnieje zupełnie (najlepiej po kilku dniach) zaczynasz obrabiać. Łatwe w szlifowaniu, fajnie się dale ciąć nożykiem, nie pyli. Po prostu miodzio. A wymar zależy od ulepka więc nie trzeba niczego wycinać.

Od biedy to samo można zrobić a modeliny ale jest bardzo krucha.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.