Skocz do zawartości

Diorama - "Odwrót" 1:35


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak już ten umarlak ma tak zostać maże dodaj koło tej ręki upuszczony granat.

Nie wiem czy zauważyłeś ale granat jest obok ręki na workach

Poza tym zdjęcia źle to ukazują bo nie widać tego od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ten umarlak ma tak zostać maże dodaj koło tej ręki upuszczony granat.

Nie wiem czy zauważyłeś ale granat jest obok ręki na workach

Poza tym zdjęcia źle to ukazują bo nie widać tego od przodu.

 

Chyba nowe szkła od okulisty by mi się przydały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie

:P

 

Jak na razie to teren bdb, nic dodać nic ująć. Wiem, że to nie koniec prac ale te worki z piaskiem cosik denaturalnie wyglądają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to teren bdb, nic dodać nic ująć

Dzięki

piaskiem cosik denaturalnie wyglądają

Tylko nie wiem co w nich można poprawić. Zetrze z nich troche pigmentu - może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Boozy !

 

Dopiero mi się teraz znalazła Twoja dioramka !

Podstawka buuudzi respekt, potraktuję Twój wątek jak dział z podręcznika.

Tylko te figurki, wiem że nie skończone, ale obawiam się, że kolorystycznie, ci Polacy ... poczekał bym na Widda bo on się na mundurach zna lepiej, ale będzie chyba potrzeba popraweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolor mundurów się nie zgadza. Powinno być klasyczne khaki (za najlepszy uważam tzw. English Khaki). Paski sprzętu kolorystycznie odpadają. Co ma na piersiach ułan biegnący (nie pokazujący palcem)?

Czegoś takiego u Polaków nie widziałem. Jeśli to amunicyjny rkm to na pewno nie tam nosił amunicję, a w dodatkowej torbie.

 

Nie zapomnij o ostrogach. Strasznie małe chlebaki. Nie widzę guzika przy mankietach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechaliście

Macie może zdjęcie/a jak to ma wyglądać i w jakim kolorze ma byc?

 

EDIT:

Co ma na piersiach ułan biegnący (nie pokazujący palcem)?

Jakieś torby... szczerze to nie wiem do czego. W każdym razie były w zestawie a właściwie nie da się ich za bardzo usunąć bo są odlane razem z korpusem :( i raczej tak zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd to są niby ładownice do rkm ! Ani to podobne (wielkość, materiał), a mocowane już z skrajnie debilnym miejscu. Przecież, te torby na pestki były znacznie większe.

Boozy zdoiłeś że nie wyciąłeś tego zaraz na początku niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boozy zdoiłeś że nie wyciąłeś tego zaraz na początku niestety...

Będzie nauczka na przyszłość... figurek nie zrobiłem za wiele (z tymi z 6 ).

Kończe to bo czas goni, a dużo już rzeczy czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory mundurów moga się nieco odcieniami różnić, ale poprzez rozjaśnianie i ściemnianie lekkie koloru khaki. Dużego błędu nie masz, ale powinny być jaśniejsze.

 

A dla twórcy figurek z odlanymi ładownicami. Żołnierze na skraju, na lewym boku mają ładownicę rkm. To są amunicyjni.

0052.jpg

 

 

Tak się jeszcze zastanawiam, karabinki w tych figurkach wyglądają na małe Wiem, że to nie twoja wina. Niemniej masz jeszcze czas zrobić z nich kbk wz.29, jakbyś chciał

 

 

I na koniec Gdzie jest dwunóg do rkmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie:

1. Matowy lakier rozjaśni mundury figurantów.

2. Karabiny i inne pierdoły - o ile nie są rażące, lepiej zostawić i zająć sie nowym projektem, bo: a) szybciej dojdzie do wprawy niż w kółko zajmując się jedną figurką b) zrobi w swoim życiu więcej dio, czy modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec Gdzie jest dwunóg do rkmu?

Dwunóg to półbiedy, ja się zastanawiam jak ten koleś biegnie bo rkm z amunicją ważył ponad 10 kg więc chyba w biegu w jednej ręce by go tak nie utrzymał łatwo, no i nie ma paska (karabin też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to tak zostawiam, nic raczej nie zmienie. Odpuszczam już bo z Jendrassem i Widdem za dużo rzeczy do poprawy w tym temacie hehe

Zrobie coś w przyszłości w tym temacie to może jakościowo będzie lepiej.

Dobra kilka zdjęć przed galeria:

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

 

Ustawienie tego bez rkm jeszcze musze poprawić bo jakiś krzywy, pobrudzić im buciki i spodnie oraz poprawić worki.

jak ten koleś biegnie bo rkm z amunicją ważył ponad 10 kg więc chyba w biegu w jednej ręce by go tak nie utrzymał łatwo

Panie to jest taki chudy paker może nie wygląda na mocnego ale da rade i biec .

 

PS. Licze na was przy kolejnym projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Bitwie Wyrskiej przenosiłem wierne repliki broni, to jak podniosłem naszego kochanego RKMa to ciężko by było biegiem z nim lecieć w dwóch rękach bo bydlak ciężki jak cholera, a Urugwaj, o jacie sole to dopiero bydle! popraw lepiej ten karabin albo go wymień na mausera jeżeli jesteś w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.