Skocz do zawartości

Diorama - "Odwrót" 1:35


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Boozy nie gadaj, że sam to zrobiłeś... Sfotografowałeś jakiś kawał pola i obrobiłeś w programie do zdjęć, a teraz mówisz nam, że to niby skala 35

A tak poważnie, świetne, po prostu fullreal, zazdroszczę umiejętności. No i czekam, aż coś się na niej pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za komentarze (nie spodziewałem się takich ) . Podstawka zostaje, ale musze pomyśleć i popracować jeszcze nad ziemią i roślinnością.

1. Czym trawkę robiłeś?
Możesz zdradzić co to za wynalazki te roślinki ??

Trawka to Polak (Kolor: sucha trawa i jasno zielony chyba).

Sucha trawa to pakuły do uszczelniania rur.

Kilka badyli z ogródka.

Mogłeś trawę posadzić a nie posypać miejsce gdzie miała być

To prawda. Robiłem tak, że posypałem, a następnie próbwałem ją postawić odkurzaczem hehe i pędzelkiem. Miałem zrobić tak, że zamoczyć w kleju a później stawiać.

Jeszcze będe to korygował.

 

Zastanawiam się co tam dodać oprócz figurek. Dodam chyba jakiś drut kolczasty, może jakieś umocnienia po stronie niemieckiej.

Czy ktoś robił już drut kolczasty i ewentualnie jeśli mógłby opisać z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren bardzo fajny,trawa super tylko ta sucha zpakul za duza i za bardzo poczochrana,sprobuj ja rozczesac(wyprostowac)

Czy ktoś robił już drut kolczasty i ewentualnie jeśli mógłby opisać z czego?

jarobilem z drucika miedzianego.skrecasz dwa druciki do kupy i co jakis czas wplatasz trzeci takimi wiekszymi lukami a potem odcinasz.obrazek:

beztytuu.jpg

tak wyszlo:

3861a4db571f1394.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzuć produkcję drutu kolczastego na rzecz kupna gotowca abera :]

szkoda czasu i nerwów, produkcja drutu w 1:35 to katorga, a efekt będzie mizerny,

aber oferuje od razu zgrabne 250 cm.. (sugeruję pomalowanie przed lub tuż po wycięciu z ramki - po zamocowaniu na modelu mogą być problemy z dokładnym pomalowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzuć produkcję drutu kolczastego na rzecz kupna gotowca abera :]

szkoda czasu i nerwów, produkcja drutu w 1:35 to katorga, a efekt będzie mizerny,

No cóż, mnie osobiście ten kupny drut za bardzo się nie podoba. Z daleka jeszcze jak Cię mogę, ale z bliska.....

Ale jak tam kto woli.

 

Co do produkcji drutu, to jeśli masz trochę czasu i jesteś w miarę "nienerwowy", to polecam jednak własne wykonanie. Tak jak napisał dweler zwijasz dwa druciki. Tyle, że ja zamiast wplatać w środek poleciłbym co innego. Najpierw zwijasz linkę na taką długość jaka Ci jest potrzebna, a potem dorabiasz kolce. W tym celu bierzesz dwa kawałeczki drutu (może być ciut cieńszy niż ten zasadniczy) o długości takiej abyś mógł swobodnie nim manewrować np 5 cm i w miejscu, w którym ma być kolec zawijasz go na tym głównym jedną, góra dwiema pętlami. Następnie drugi kawałek zawijasz na tym pierwszym, ale w przeciwną stronę. Teraz wystarczy rozłożyć kolce jak być powinny i przyciąć na odpowiednią długość. Czasochłonne to jest, ale efekt ciekawy. Proszę, przed chwilą zwinąłem kawałek na pokaz

P2124041.jpg

Aby się nie przesuwały można kolce podlać kropelką kleju, ale jak się ciasno zawinie to raczej siedzą na miejscu. Wykorzystałem drut o śr 0,2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Really nice, congrats !

thanks

 

Bardzo klimatyczne, gratki.

Dzięki

 

Próby robienia drutu:

 

19.jpg

20.jpg

 

Na kolor nie patrzcie bo dopiero zaczynam zabawe. Myśle, że nie jest najgorszy. To jest środkowy pas bo za niski. Dodam jeszcze wyższy i jakoś to poplątam.

Na drugim planie Niemiec rzucający granatem.

 

PS Mój angielski pomimo 8 lat nauki tego języka jest kiepski, a w pisaniu to już wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja po 3 latach nauki ang miałem zaświadczenie o "uzykaniu poziomu średnio zaawansowanego w posługiwaniu sie językiem ang." i za granicą wszyscy mi mówili że świetnie, jak na swój wiek mówię po ang.

Za to ruskiego po pół roku nie zbyt czaję, to zależy od podejścia a angielski jest dziś niezbędny bo po francusku i niemiecku tylko w kilku krajach sie dogadasz...

Co do drutu to spoko chociaż mógł być ociupinkę cieńszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy drucik Może faktycznie troszeczkę za gruby, ale i tak przyznasz, że warto się trochę pomęczyć, bo efekt jest bardzo realistyczny. A nie tam jakaś płaska fototrawionka. Spróbuj jeszcze skrócić te kolce, bo są za długie- wtedy dodatkowo optycznie "wyszczupli" tę kolczatkę.

Poza tym świetnie-bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale drut ciut za gruby
Co do drutu to spoko chociaż mógł być ociupinkę cieńszy
Może faktycznie troszeczkę za gruby

Faktycznie ciut za gruby, ale jak na pierwszy to i tak może być... według mnie. To najcieńszy drucik który znalazłem w odpowiedniej ilości.

 

 

warto się trochę pomęczyć, bo efekt jest bardzo realistyczny. A nie tam jakaś płaska fototrawionka. Spróbuj jeszcze skrócić te kolce, bo są za długie- wtedy dodatkowo optycznie "wyszczupli" tę kolczatkę.

Poza tym świetnie-bardzo mi się podoba.

Pewnie, że warto, troche żmudna robota.

Kolce przytne.

Dzięki za komenatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzuć produkcję drutu kolczastego na rzecz kupna gotowca abera :]

szkoda czasu i nerwów, produkcja drutu w 1:35 to katorga, a efekt będzie mizerny,

aber oferuje od razu zgrabne 250 cm.. (sugeruję pomalowanie przed lub tuż po wycięciu z ramki - po zamocowaniu na modelu mogą być problemy z dokładnym pomalowaniem)

 

Ja np. to drut kolczasty wykonuję mniejwięcej tak:

 

Biore drut plombowniczy (chyba dobrze napisałem), on jest w miare elastyczny i pozostaje w takim układzie jak go zegniemy, no i jest nawinięty dookoła niego dosyć skompo drucik z bodajże cyny, nacinam i zakręcam dookoła raz i efektywnie wygląda, nie mam w tej chwili żadnej fotki, ale jak znajde czas to poszukam drutu i zrobie przykład, ale co do zakupu abera, no chyba jest to znacznie wygodniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część drutu.

21.jpg

22.jpg

 

Dojdzie jeszcze pas drutu na dużych kołach dołem.

Wszystko będzie jeszcze malowane, koły wbijane w ziemie, a drut odpowiednio ułożony.

Mam zamiar dodać kilka worków na skarpie i przy stanowisku z km, ale to w dalszej części.

 

Poza tym zastanawiam się nad tytułem wątku. Bo z założenia niemieccy żołnierze mieli być w odwrocie ale jakoś to nie będzie pasowało. Jeden będzie przy km być może martwy a drugi rzuca granatem. Polacy w biegu jak do ataku. Tytuł będzie raczej zmieniony.

 

Druga rzecz to sytuacja... czy wogóle mogła mieć miejsce. Niemieccy żołnierze na umocnionych pozycjach atakowanych przez Polaków .

Nawet jeśli nie miało to miejsca to mam nadzieje, że takie SF nie zostanie odebrane jako herezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja mogła mieć miejsce, w jednym z numerów kwartalnika "Do broni!" (szukam go właśnie gdzieś go posiałem na półkach) jest artykuł o waleczności Polskiego Żołnierza, z początkowych dni wojny.

Utkwiło mi w pamięci, opis walecznej obrony jednej z twierdz przed hitlerowskimi żołnierzami.

Są tam wycinki raportów niemieckich i zeznania polskich jeńców, gdzie podczas obrony mocno niemcą dali popalić, a w nocy jeszcze wykonali kilka wypadów na pozycje niemieckie.

Jest też krótki opis zeznania, jak Polacy w ostateczności zaatakowali niemieckie umocnienia, gdzie polski dowódca z urwanym przez odłamek nosem walczył do końca, a niemcy byli pełni podziwu z tego, że "Polacy drwią sobie ze śmierci"

Jak znajdę ten numer to postaram się trochę więcej historii naświetlić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden malutki problem ))

 

Zasieki nie sią polskie ;) Sposób wiązania jest niezgodny z naszymi regulaminami. Daj znać, jeśli chcesz rysunki poprawnych zasieków ;) Chyba, że to niemiecki zasiek, a dioramę podpiszesz jako "Forsowanie Odry 1940"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.