Jump to content
Guest widd

[Wrzesień 1939] Nasza jest noc - 1938 - diorama 1/35

Recommended Posts

Guest

Cóż, Ogólnie to ona jest z zestawu z 1945 roku. Muszę jednak pójść na pewien kompromis, bo nawet nie chcę się tykać włosów. Mam jednak zamówione kolejne panienki, więc będzie różnie

Możesz jej jakiś berecik dorobić w ostateczności

Guest

Berecik. W lokalu, żeby berecik miała, to muszę znaleźć jakiś modny. Na filmie widać jakieś nakrycia głowy, ale muszę poszukać.

Guest

Niestety projekt zwolnił. Czekam na główki, na akordeonistę, na 4 laseczki. Pozwoliłem sobie więc zabrać się za stoliki, tak na boku prac nad 7TP.

Będą przykryte obrusami. Schną sobie.

DSC00591.jpg

Widze, że odwalasz kawał roboty, a tu proszę bardzo, taki babol, zrób je od nowa, te podstawy są straszne, nie daje się aż tak długich obrusów.

Guest

W takim razie muszę kupić cyrkiel do cięcia, bo nie mogę ich idealnie wyciąć. Dzięki za ocenę. Poprawię się.

W takim razie muszę kupić cyrkiel do cięcia, bo nie mogę ich idealnie wyciąć. Dzięki za ocenę. Poprawię się.

A od monet 1,2,5 groszowych ?? Może z nich zrób blaty stolików?!

Guest

Blaty to będą drewniane i przykryte obrusem. Podstawa ma być aluminiowa i tu musze dokładnie wyciąć, więc bez cyrkla tnącego może się nie obejść. Muszę pokombinować. Myślę, że efekty pokaże następny raz, kiedy prace nieco bardziej do przodu ruszą.

Podstawa ma być aluminiowa i tu musze dokładnie wyciąć, więc bez cyrkla tnącego może się nie obejść. Muszę pokombinować.

Nie wiem jakiej wielkości są te podstawy, ale podejrzewam, że nieduże. Może dałoby się je wyciąć za pomocą okrągłego wycinaka/wybijaka - np. czegoś w tym stylu:

9263.jpg

fotka zapożyczona z forum Konradusa.

[edit]

I jeszcze przyszedł mi do głowy inny pomysł - kupić gotowe podkładki aluminiowe lub stalowe o odpowiedniej średnicy.

Guest

Hmmm, to ostatnie to jest myśl. Przejadę się do Castoramy i zobaczę co mają. Wybijak jest za mały. Mam wybijaki.

Bardzo fajna rzecz te wycinaki, ale tylko cienkie i miękkie blaszki tnie lub wyżarzone.

Do wycinania, a właściwie wyrycia takich owali idealny jest cyrkiel z dwoma szpilami i śrubką do regulacji rozstawu (nie wiem jak się on nazywa profesjonalnie ) o np taki :

http://www.leniar.pl/img_oferta/61503_1_d.jpg

Znajduje się praktycznie w każdym zestawie cyrkli. Co prawda trzeba dosyć wytrwale czasami orać plastik ale efekt jest naprawdę doby

Pozdrawiam

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to zamiast grafitu, proponuje zainstalować drugi szpic metalowy, ponieważ grafit potrafi się zetrzeć, a szpic zostawi jednak ślad na stałe.

skala - ja to zdjęcie wrzuciłęm po to by pokazać o co mi chodzi z tym kółkiem do regulacji W tekście zaznaczyłem że taki z dwoma szpilami Grafitem plastiku raczej nieda się przeskrobać. Generalnie ustawiasz średnice, wbijasz jedną nogę ai kręcisz tak długo aż wydrapiesz dziure na wylot (czasem można poprostu odłamać ). Troche to mozolne ale masz okrąg dokładnie o takiej średnicy jaką chcesz i idealnie okrągły. No wiadomo istnieje jakiś margines błędu ale to kwestia wyczucia. Przy odrobinie wprawy no i po ewentualnych modyfikacjach igły spokojnie można wycinać/wyskrobywać okręgi o średnicy nawet 2 mm.

Pozdrawiam

Hmmm, to ostatnie to jest myśl. Przejadę się do Castoramy i zobaczę co mają. Wybijak jest za mały. Mam wybijaki.

gdzieś na foum widziałem jak ktoś stworzył taką [ciach] wycinarkę do różynych kształtów z dwóch kawałków blachy i okrągłego pręta:)

Staraj sie kolego ograniczac slownictwo.

P.

Edit: do tego co "ciacha", wg. słownika j.polskiego, słowo to już nie jest uznawane za wulgaryzm, ale ok, zacznę się stosować, jest to moje pierwszę potknięcię, więc... Nie takim tonem proszę. Następnym razem się poprawie.

Edited by Guest

Z tego co wyczytałem na Konradusie są wybijaki nawet do średnicy 19 - 20 mm. Ale faktycznie - jak trafisz gotowe podkładki to znacznie ułatwi i przyspieszy Ci robotę. Zajrzałbym też do pasmanterii - guziki też dałoby się wykorzystać - np. na blaty do stolików.

Guest

Dzięki Mam pasmanterię obok siebie. To jest pomysł. Następne wiadomości zamieszcze, gdy coś większego zrobię

Zajrzałbym też do pasmanterii - guziki też dałoby się wykorzystać - np. na blaty do stolików.

Ha, teraz coś mi jeszcze wpadło do łba !! Swego czasu widziałem duże cekiny, też mogą się nadać i są dużo cieńsze.

Guest

Ok, ponieważ ostatnio poszedłem po najmniejszej linii oporu i słusznie należała mi się krytyka tym razem postanowiłem to zrobić lepiej. Wizyta w Castoramie i wydane troszkę kasy - dosłownie troszkę, gdyż koszt każdego stolika wyszedł na około 1 zł.

Po pierwsze materiały kupione na wagę:

DSC00598.jpg

No i kołki:

1ddd.jpg

No i efekt końcowy:

DSC00602.jpg

ha, ha, ha !!! Rewelacja, bardzo fajny pomysł rozwiązania. No to kiedy wpadać można na jakąś zagrychę ??

Znaczy na lornetę i meduzę!

Edited by Guest