Skocz do zawartości

[Wrzesień 1939] Nasza jest noc - 1938 - diorama 1/35


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, Ogólnie to ona jest z zestawu z 1945 roku. Muszę jednak pójść na pewien kompromis, bo nawet nie chcę się tykać włosów. Mam jednak zamówione kolejne panienki, więc będzie różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety projekt zwolnił. Czekam na główki, na akordeonistę, na 4 laseczki. Pozwoliłem sobie więc zabrać się za stoliki, tak na boku prac nad 7TP.

 

Będą przykryte obrusami. Schną sobie.

DSC00591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że odwalasz kawał roboty, a tu proszę bardzo, taki babol, zrób je od nowa, te podstawy są straszne, nie daje się aż tak długich obrusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę kupić cyrkiel do cięcia, bo nie mogę ich idealnie wyciąć. Dzięki za ocenę. Poprawię się.

A od monet 1,2,5 groszowych ?? Może z nich zrób blaty stolików?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty to będą drewniane i przykryte obrusem. Podstawa ma być aluminiowa i tu musze dokładnie wyciąć, więc bez cyrkla tnącego może się nie obejść. Muszę pokombinować. Myślę, że efekty pokaże następny raz, kiedy prace nieco bardziej do przodu ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa ma być aluminiowa i tu musze dokładnie wyciąć, więc bez cyrkla tnącego może się nie obejść. Muszę pokombinować.

 

Nie wiem jakiej wielkości są te podstawy, ale podejrzewam, że nieduże. Może dałoby się je wyciąć za pomocą okrągłego wycinaka/wybijaka - np. czegoś w tym stylu:

 

9263.jpg

fotka zapożyczona z forum Konradusa.

 

[edit]

I jeszcze przyszedł mi do głowy inny pomysł - kupić gotowe podkładki aluminiowe lub stalowe o odpowiedniej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wycinania, a właściwie wyrycia takich owali idealny jest cyrkiel z dwoma szpilami i śrubką do regulacji rozstawu (nie wiem jak się on nazywa profesjonalnie ) o np taki :

http://www.leniar.pl/img_oferta/61503_1_d.jpg

Znajduje się praktycznie w każdym zestawie cyrkli. Co prawda trzeba dosyć wytrwale czasami orać plastik ale efekt jest naprawdę doby

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to zamiast grafitu, proponuje zainstalować drugi szpic metalowy, ponieważ grafit potrafi się zetrzeć, a szpic zostawi jednak ślad na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala - ja to zdjęcie wrzuciłęm po to by pokazać o co mi chodzi z tym kółkiem do regulacji W tekście zaznaczyłem że taki z dwoma szpilami Grafitem plastiku raczej nieda się przeskrobać. Generalnie ustawiasz średnice, wbijasz jedną nogę ai kręcisz tak długo aż wydrapiesz dziure na wylot (czasem można poprostu odłamać ). Troche to mozolne ale masz okrąg dokładnie o takiej średnicy jaką chcesz i idealnie okrągły. No wiadomo istnieje jakiś margines błędu ale to kwestia wyczucia. Przy odrobinie wprawy no i po ewentualnych modyfikacjach igły spokojnie można wycinać/wyskrobywać okręgi o średnicy nawet 2 mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ostatnie to jest myśl. Przejadę się do Castoramy i zobaczę co mają. Wybijak jest za mały. Mam wybijaki.

 

gdzieś na foum widziałem jak ktoś stworzył taką [ciach] wycinarkę do różynych kształtów z dwóch kawałków blachy i okrągłego pręta:)

 

Staraj sie kolego ograniczac slownictwo.

P.

 

Edit: do tego co "ciacha", wg. słownika j.polskiego, słowo to już nie jest uznawane za wulgaryzm, ale ok, zacznę się stosować, jest to moje pierwszę potknięcię, więc... Nie takim tonem proszę. Następnym razem się poprawie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ostatnie to jest myśl. Przejadę się do Castoramy i zobaczę co mają. Wybijak jest za mały. Mam wybijaki.

Z tego co wyczytałem na Konradusie są wybijaki nawet do średnicy 19 - 20 mm. Ale faktycznie - jak trafisz gotowe podkładki to znacznie ułatwi i przyspieszy Ci robotę. Zajrzałbym też do pasmanterii - guziki też dałoby się wykorzystać - np. na blaty do stolików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałbym też do pasmanterii - guziki też dałoby się wykorzystać - np. na blaty do stolików.

Ha, teraz coś mi jeszcze wpadło do łba !! Swego czasu widziałem duże cekiny, też mogą się nadać i są dużo cieńsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ponieważ ostatnio poszedłem po najmniejszej linii oporu i słusznie należała mi się krytyka tym razem postanowiłem to zrobić lepiej. Wizyta w Castoramie i wydane troszkę kasy - dosłownie troszkę, gdyż koszt każdego stolika wyszedł na około 1 zł.

 

Po pierwsze materiały kupione na wagę:

DSC00598.jpg

 

No i kołki:

1ddd.jpg

 

No i efekt końcowy:

DSC00602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ha, ha !!! Rewelacja, bardzo fajny pomysł rozwiązania. No to kiedy wpadać można na jakąś zagrychę ??

Znaczy na lornetę i meduzę!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.