Skocz do zawartości

[Wrzesień 1939] Nasza jest noc - 1938 - diorama 1/35


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Makietę będę budował pod fortepian - muszę wiedzieć jaka scena musi być. Fortepian będzie miał 4,5 cm szerokości, 5,2 cm długości, 2,9 cm wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej bym się wstrzymał, z tą podstawka dopóki nie miałbym wszystkich postaci, el wykończeniowych jak jakieś słupy, fortepian.

Z resztą gadać sobie mogę, sam wiesz czego Ci trzeba.

 

 

do Siego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Wami kapitan (tu jeszcze podporucznik, ale jutro wraz z poprawkami go awansuje). Pan kapitan służy w 40 Pułku Piechoty we Lwowie, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej, odznaczony Medalem 3 Maja w mundrze wieczorowym, z pasem oficerskim wz.28. Zostały poprawki, tu podmalować, tam wyprostować. No i zrezygnowałem z fortepianu na rzecz pianina. Ale za to może dołożę muzyków

 

Wyjściowy spadochroniarz USA, po przebudowie

DSC00549-1.jpg

 

DSC00553.jpg

 

DSC00554.jpg

 

Jak myślicie, co powinien pokazywać lotnikowi? Mogę wsadzić mu w rękę butelkę śliwowicy.

 

A dla tych, którzy chcą lepiej poczuć ten mój mały jubel, niech oglądając dalsze postępy prac posłuchają takiej muzyki.

 

http://www.wrzuta.pl/audio/uvhALE0azW/mieczyslaw_fogg_-_kobieta_jest_jak_roza

 

I może to lepiej pasuje

http://mitom.wrzuta.pl/audio/abrClieDj6/chor_juranda_-_upic_sie_warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz znalazłem ten wątek konkursowy, zasiadam na widowni i gorąco kibicuję!

Po bardzo dobrym "Pożegnaniu" zpowiada się kolejna perelka. Gdzieś, chyba na forum pwm.org.pl, pisałeś, że głowę masz pełną pomysłów na dioramy. Jeżeli wszystkie Twoje pomysły są tak nieszablonowe i fajne to szykuje się nam bardzo ciekawy Nowy Rok.

 

Życzę powodzenia i Dosiego!

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM jest chyba nieco niewymiarowy. Mam zestaw z czyścibutem i mam wrażenie, że oficer jest trochę za mały, ale jeszcze nie sklejałem, więc nie wiem dokładnie.

 

A wiadomo kiedy ma wyjść ten zestaw? Z wielką chęcią go przygarnę, ale musi przyjść w rozsądnym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drobne poprawki, które kończą oficera.

 

Podsumowując - kapita z 40 pułku piechoty, dyplomowany (absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej). Posiada odznakę pułku na lewej piersi. Odznaczony Medalem 3 Maja za osiągnięcia sportowe. Posiada też na prawej piersi złotą odznakę P.O.S. za sprawność.

 

Z tego jestem dumny udało mi się odznaczyć pułk na mundurze...

DSC00560.jpg

 

 

No i w całej okazałości. W ręku trzyma butelkę przedwojennej Śliwowicy. Musiałem przemalować pas główny, bo znalazłem kolorystykę.

DSC00555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne włosy

 

Tylko ta szyja... nie jest za mała na takie bary? a może to kołnierz robi takie wrażenie... rękawica też wielka

 

Butelkę to bym uzupełnił jakimś płynem bo ten oficer to byłby bardzo wredny i samolubny pokazując pilotowi pustą butelkę. Chyba, że jest odmiana jasna i niewidać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widdziu trochę dałeś ciała bo godzinę temu wróciłem ze sylwestra we Lwowie właśnie. Dostałbyś zdjęcia knajp i salonów jak się patrzy, chociaż jak się patrzy na to miasto teraz to polski garnizon mógłby wrócić i zrobić porządek.

 

Zdanie moje o tym projekcie już znasz. Figurki - piko belo. Czekam na jeszcze i siedzę przy modelach bo ... luba pojechała na narty więc mam wolne (kiedy Master Reset Meeting ?) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jendrass, po co mi zdjęcia knajp po 50 latach ZSRR? To tak, jakby 20 lat chodować ogród kwiatów, a potem go orać przez 50 lat. Może coś tam zostało, ale na pewno nic takiego, czego bym sobie wyobrazi nie mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę Was, jeśli macie zdjęcia z przedwojennych restauracji, pomóżcie mi.

 

Na pewnym zdjęciu z restauracji Adria były krzesła i takie zrobiłem, ale mam mieszane uczucia, czy iść w tym kierunku. Co myślicie? (nie kończyłem go narazie póki nie zdecyduję). Czy może pozostać przy klasycznych art deco?

 

DSC00567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.