Skocz do zawartości

INDIAN 1916 - budowa od podstaw - 1:9


D.Beck

Rekomendowane odpowiedzi

Model wygląda coraz bardziej jak oryginał , ale czy nie warto by było niektóre detale autentycznie poniklować , pomyśl czy nie warto zastosować takiej techniki przy następnym modelu który będziesz robił .

 

 

Z chromowaniem jest u mnie taki problen, że są to tak małe rzeczy i w sumie jest bardzo mało do chromowania. Raz że mi się nie chce latać po fachowcach i pytać czy zrobią mi taką usługę, a z drugiej strony sam wiesz, jak trzeba przygotować powierzchnię do chromowania...

 

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście rozumiem problem,.

Co do małych rzeczy to ostatnio robiłem przełączniki świateł na kierownice do Sokoła 1000, przełącznik ma trochę detali, które są nawet nieco mniejsze od Twoich, powiązałem wszystko na drucik i oddałem do niklu.

Wyszło całkiem nieżle mimo iż nie polerowałem.

Nie zrozum mnie żle nie upieram się przy tym pomyśle,to była tylko taka

moja mała sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Muszę przyznać, że niewiele udało mi się zrobić przez ostatnich kilkanaście dni. Dokończyłem skrzynię biegów i ją zamontowałem w modelu, dorobiłem wcześniej brakujące uchwyty przy osłonie łańcuchów.

 

IMG_3141.JPG

 

IMG_3142.JPG

IMG_3143.JPG

IMG_3144.JPG

 

 

 

Wykonałem felgi, są już pomalowane na wysoki połysk i przygotowane do wplatania szprych. Bardzo przepraszam za jakość zdjęć, ale coś mi dzisiaj nie poszło z nimi najlepiej.

 

 

IMG_3145.JPG

IMG_3146.JPG

 

 

 

Pozdrawiam Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w coraz to większym szoku ... Coś pięknego naprawdę Czekam z niecierpliwością na koła

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w coraz to większym szoku ... Coś pięknego naprawdę Czekam z niecierpliwością na koła

 

Dzięki Bodzio! Zbliżam się powoli do końca budowy. Jeszcze jakieś dwa tygodnie i koniec.

 

Pozdro - Darek Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozentuzjazmowany tłum krzyczy : wozek, wózek, wózek, oczywiście boczny

 

Wózek?! Tak można go będzie dorobić w każdej chwili. Zresztą na ramie zamontowałem uchwyty pod ewentualny wózek. Ale to potem. Najpierw solo.

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Darku najpierw motocykl, ale sam przyznaj z wózkiem bocznym to byłby jeszcze piękniejszy komplecik.

Jestem pełen uznania dla Twojej pracy, prawdę mówiąc to mnie zmotywowałeś, i zaczęłem robić Triumpha model H w skali 1:16 na dioramce razem z polskim lotnikiem z 1920 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że nawet na tym etapie realizacji projektu masz wielkie szanse na wygraną (możesz wstawić do galerii nawet nie skończony model). Dlatego popieram kolegów - dokończ model solo, a potem (nawet poza konkursem) zbuduj kosz dla niego.

 

Pełen podziw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do pana majstra, a jak zębatki robicie, o ile to nie tajemnica zawodowa.

 

 

Andrzeju staram się dopasować gotowe - plastikowe albo metalowe. Nigdy nie wyrzucam starych zegarków!

 

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola boga, jak patrzę na te opony to zastnawiam się jak by takie przezroczyste wyglądały na dużym motocyklu, ale by był odlot

Tak też myślałem że z zegarka, dobry patent , mój Triumph będzie na pasek, ale przy łancuchowym, też tak zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.