Skocz do zawartości

INDIAN 1916 - budowa od podstaw - 1:9


D.Beck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A In-Box?

Hehehe, widzę, że Kolega nie zna jeszcze 'darkowych' produkcji

Gdybyś znał, to byś się o 'inboxa' nie zapytywał, hehehehehe.

Ale spoko - zatem będziesz miał, jak my wszyscy, okazję obejrzeć jak DB buduje swoje cudeńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to w regulaminie stoi:

"należy wyraźnie zaznaczyć, ze jest to scratch build lub ze model powstaje ze złomu modelarskiego lub cokolwiek, co by jednoznacznie określiło, że nie jest to fabryczny zestaw."

 

sprawa kosmetyczna - wystarczy dopisać dwa wyrazy w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze fotki to orginal bo ciezko jednoznacznie okreslic.fakt,przydalo by sie kilka slow wiecej

LoL google prawde ci powie,dla zainteresowanych link.ja cie,wiklinowe kosze z drutu miedzianego0,5mm,masakra lepsza niz w "nocnym pociagu z miesem"

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12690&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=c82561e0aff9569cd8c3b2d13b60c332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam. Będzie to model niefabryczny,nie będzie w nim ani grama złomu modelarskiego. I wreszcie będzie to scratch build. Osobiście wolę budowę od podstaw, łatwiej wymówić i napisać, a znaczy to samo.

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2941.JPG

IMG_2942.JPG

 

Toczenie to najszybsza i najlepsza metoda wykonywania felg kół.

 

 

IMG_2943.JPG

IMG_2944.JPG

 

Materiał wyjściowy. Felgi są jeszcze w stanie surowym.

 

 

IMG_2945.JPG

 

Imitacja śrub naciągających szprychy. Robię je z igieł iniekcyjnych, w które będę wklejać szprychy.

 

 

IMG_2946.JPG

IMG_2947.JPG

 

 

"Robocza" opona na feldze.

 

Warsztat - INDIAN - 1916

 

Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego będzie zrobiona opona ?

 

 

Zazwyczaj robię z igielitowych wężyków, ale w tym wypadku jeszcze nie wiem. W grę wchodzi grubość opony. Wymiar muszę dopasować do skali, a nie jest to proste.

 

 

Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dareczku miło CIę widzieć wraz ze swoją słynną maszynerią - muszę tam wpaść z piwkiem co by wszystko obejrzeć. Very Happy Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

 

Hej Seb! Zapraszam! Daj znać! Wszystkiego najlepszego w Nowym 2009!

 

Baaardzo fajne, szkoda tylko, że niekażdy ma dostęp do tak "perfekcyjnych" narzędzi;)

A może lepiej, konkurencji nie ma ;)

 

Cześć Rafał! Nie od zawsze miałem takie perfekcyjne narzędzia. Mam ją dopiero od trzech miesięcy i wszystkiego nie potrafię zrobić na niej zroić. Ale się uczę! Nie zajmuję się modelarstwem już od 30-tu lat ze względu na konkurencję, ale dlatego, ze to lubię, wręcz kocham!

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2927.JPG

IMG_2931.JPG

 

 

Zacząłem ramę. Przedni widelec niestety będę musiał delikatnie przerobić. Potrwa to kilka godzin, ale będzie dobrze, mam taką nadzieję.

 

 

IMG_2935.JPG

IMG_2936.JPG

IMG_2937.JPG

 

 

W powiększeniu widać ile czeka mnie pracy, aby to wszystko doczyścić - dopieścić.

 

Wszystkim życzę szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Wielu wspaniałych modelarskich projektów!

 

 

Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.