Skocz do zawartości

INDIAN 1916 - budowa od podstaw - 1:9


D.Beck

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakich obrotach robiłeś ten cylinder? No i kiedy będziemy mogli się doczekać pomalowanej ramy ;) .

 

He he! Nie pytaj mnie o takie rzeczy, jak obroty bo nie jestem z zawodu tokarzem. Po prostu włączam i toczę. Co do ramy to jeszcze trochę cierpliwości. Najpierw muszę wykończyć wszystkie części, które będą czerwone - została do zrobienia skrzynia biegów.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panie Darku, a ja mam pytanie. Kiedy wygra pan już konkurs (a widząc inne pańskie modele nie mam co do tego szczególnych wątpliwości), to co pan zrobi z nagrodą? Przecież w sklepach modelarskich raczej trudno dostać mosiądz i aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Darku, a ja mam pytanie. Kiedy wygra pan już konkurs (a widząc inne pańskie modele nie mam co do tego szczególnych wątpliwości), to co pan zrobi z nagrodą? Przecież w sklepach modelarskich raczej trudno dostać mosiądz i aluminium

 

 

 

Nie sądzę żebym był głównym faworytem tego konkursu. Jak widzę po postach są lepsi kandydaci na laur zwycięzcy. Tak więc nie zastanawiałem się nad nagrodami, chociaż kleje z pudełka od bardzo dawna (samoloty) z niezłymi wynikami.

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem pod wielkim wrażeniem twoich umiejętności Naprawdę wierna replika nam się szykuję (tylko trochę pomniejszona )

 

 

P.S. A może kiedyś szanowny kolego zrobił byś coś z rodzimej stajni ?

Oczywiście do nie czgo nie zmuszam

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponami do mojego Indiana. I wiecie co - znalazłem coś interesującego, ale nie bardzo wiem czy jest to wykonalne - a może spróbować?! Co o tym myślicie?

 

IMG_3073.jpg

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiecie co - znalazłem coś interesującego, ale nie bardzo wiem czy jest to wykonalne - a może spróbować?! Co o tym myślicie?

Interesujące i raczej wykonalne w tej skali. Można przygotować ogólny kształt opony i ponaklejać na niego:

a) tekturę wyciętą skalpelem albo lepiej laserowo jeżeli ma się gdzieś w pobliżu taki punkt usługowy

b) fototrawione litery (zależy jaka jest głębokość tego bieżnika - czy są takie grube blaszki - nie wiem ile to będzie w skali 1:9 ) dorwać kogoś kto to zrobi

Potem zrobić z tego formę silikonową i odlać sobie dwa identyczne w żywicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy naklejałem na opony kwadraciki do '' DOT-Bradshaw" i wyszło nieżle, tak więc chyba sprawdzę się z literkami. Dzięki za podpowiedz!

 

Oponki ciekawe, możesz spróbować . PS a tłoki masz w tym silniku ....?!

 

 

Nie. Nie mogłem dokupić pierścieni

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fliper starasz siębyć złośliwy, czy troska przez Ciebie przemawia? Stańmy w zawody bez "in Box-ów". Wybież temat i termin.

 

 

Pozdro-Darek Beck

 

Strzel sobie sete w karczek to może zrozumiesz... Myślisz że ja tak na poważnie ... ?

Raczej podziwiam co robisz niż naśmiewam się .... Trochę obiektywizmu, nie każdy człowiek to wróg.

 

PS wyzwanie dosyć ciekawe ale innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fliper starasz siębyć złośliwy, czy troska przez Ciebie przemawia? Stańmy w zawody bez "in Box-ów". Wybież temat i termin.

 

 

Pozdro-Darek Beck

 

Strzel sobie sete w karczek to może zrozumiesz... Myślisz że ja tak na poważnie ... ?

Raczej podziwiam co robisz niż naśmiewam się .... Trochę obiektywizmu, nie każdy człowiek to wróg.

 

PS wyzwanie dosyć ciekawe ale innym razem.

 

 

 

Fliper bez urazy! Ja mam okres, żona nie odzywa się już od 4-ch miesięcy!, syn wyprowadziłsię na swoje, a pasierb udaje, że mnie nie zna! No i na dodatek tek ten Sherman!!!! Prace nad Indianem nie prowadzone zgodnie z harminogramem - i jak tu nie szaleć?!

Sorry Fliper!

 

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.Beck

 

Fotki ze strony 4 nie działają, a chętnie bym zobaczył twoją prackę, czy jesteś w stanie przerzucić je na inny serwer i wstawić na nowo?

 

 

Jeszcze wczoraj zdjęcia były do oglądania! Nie wiem co się stało! Postaram się wkleić je od nowa !

 

 

Pozdr-dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zanudzam zdjęciami z budowy silnika, ale dla pełnego efektu muszę wykonać gigantyczną pracę i niesamowicie dużo drobnych elementów, zresztą zobaczcie sami:

 

 

 

IMG_3047.JPG

IMG_3049.JPG

IMG_3050.JPG

IMG_3051.JPG

IMG_3052.JPG

IMG_3056.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt się znam na materiałoznawstwie oraz obróbce metali ale czy te elementy nie są zbyt "porysowane" ? Będziesz to jeszcze obrabiał [szpachla, szlifowanie itp] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt się znam na materiałoznawstwie oraz obróbce metali ale czy te elementy nie są zbyt "porysowane" ? Będziesz to jeszcze obrabiał [szpachla, szlifowanie itp] ?

 

 

Tak. Troszkę dronego papieru ściernego i lekka polerka załatwi sprawę, ale weż pod uwagę, że są to zdjęcia w znacznym powiększeniu. Normalnie terysy nie są zbyt widoczne. Zresztą w oryginale jest to odlew, tak więc śliczny nie jest. Nie martw się będzie dobrze!

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zanudzam zdjęciami z budowy silnika

A skąd !!! Bardzo fajnie ogląda się takie cudeńka. A mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie z np. jednogroszówką?

 

 

 

Hej Marti_nez! Jutro! Dziś nie mam przy sobie 1-dno groszówki! Obiecuję!

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.