Skocz do zawartości

INDIAN 1916 - budowa od podstaw - 1:9


D.Beck

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kadżcie mi tak, bo mi śruba odwali i wezmę się za "urzywki" i inne "blondi", a wtedy już nic nie zrobię!

 

Dobra, sam chciałeś. Model jest beznadziejny. Silnik ? Też mi coś ? Co to za sztuka, precyzyjnie wytoczyć element i z pietyzmem podoklejać do tego delikatne żeberka ? Też mi osiągnięcie, polutować mosiężną ramę z zachowaniem geometrii i zgodności z oryginałem. A bo to znowu tak trudno miejsca lutowania pieczołowicie oszlifować i spolerować aby były idealne jak w oryginale? Phii. śrubki też mi coś. A bo to tak trudno jest wykonać śrubki ledwie większe od łebka od szpilki ? Korpus silnika - nic prostszego. Kilka przenikających się brył więc łatwo jest określić miejsca przenikania i zachować ich odpowiednie zwymiarowanie. Wielkie mi halo pomalować takie cacko aby zachować chropowatą strukturę powierzchni odlewu. Każdy lakier do paznokci to potrafi. Kable do świec proszę ooo, mają różne promienie krzywizny. W tym "dalszym" od iskrownika cylindrze jest okej bo kabel jest mało wygięty. Natomiast w tym drugim lipa Panie !! Z tak mocno wygiętego kabla przy większej prędkości będą wypadać elektrony, bo kabel jest wygięty w łuk i siła odśrodkowa je wyrzuci. No i błędny jest kolor izolacji. Dałeś kolor żółtej słomy a powinna być żółć gruszkowa.

Doprawdy, czym się koledzy tak zachwycacie ? Nie wiem czy jest sens wychwalać kolegi precyzję wykonania, cierpliwość, artyzm wykonania detali, perfekcję lutowania ramy, dokładność wykonania błotnika. Podejrzewam, że z malowaniem będzie tak samo. Farba i lakier będą gładkie jak lustro, bez paproszków i pyłków. Dokładnie wykonane przejścia kolorów i "szparunki" na pewno na nikim nie zrobią wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paweł Czarnocki napisał:

 

Dobra, sam chciałeś. Model jest beznadziejny.

 

 

 

 

No to mi się dostało Obiecuję się poprawić i postaram się bardziej przyłożyć do wykonywanych elementów.

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem akwarelką, ale wszysko zamieniało mi się w krople i spływało z modelu. Ale jak przeczytałem na forum, że są jakieś farby Model-Master, to zakpiłem, do czerwieni dodałem czarnej i wyszedł mi taki kolorek, w 80% podobny do oryginału.

 

O pastelach nie pomyślałem!

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem akwarelką, ale wszysko zamieniało mi się w krople i spływało z modelu. Ale jak przeczytałem na forum, że są jakieś farby Model-Master, to zakpiłem, .

 

O pastelach nie pomyślałem!

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

 

I co Ty byś począł gdybyś na forum nie zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na to co kolega tworzy to tak sobie mysle ze dobrze ze siedze. Z drugiej jednak strony...wydaje mi sie, że medycyna w tym przypadku jest juz nestety...bezsilna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na to co kolega tworzy to tak sobie mysle ze dobrze ze siedze. Z drugiej jednak strony...wydaje mi sie, że medycyna w tym przypadku jest juz nestety...bezsilna...

 

 

Niejaki koleżka Tymek powiedziałmi w Katowicach na zawodach, żebym zmienił lekarza - tylko nic nie mówił o tym, że oni są bezsilni!!!!!

Co robić, co robić???.....

 

 

Darek Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilkudniowej przerwie. Coś niecoś zrobiłem. Więc do dzieła. Tak prezentuje się motorek pomalowany, ale jeszcze nie lakierowany. A lakierować mam zamiar bezbarwnym lakierem samochodowym z utwardzaczem i przyspieszaczem. Lakier nie wchodzi w reakcje z tworzywem, ani z farbami modelarskimi. Po wyschnięciu jest twardy jak kamień, tak więc spokojnie można brać model do rąk tysiące razy i nic się nie dzieje z farbą (nie przeciera się). U mnie to bardzo ważne bo w fazie dalszego montażu często muszę model trzymać w rękach. No i ten połysk! Palce lizać!

 

 

 

IMG_3082.JPG

IMG_3083.JPG

IMG_3084.JPG

IMG_3087.JPG

IMG_3090.JPG

IMG_3092.JPG

 

 

 

Pozdrowienia - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... jest jeden malutki mankamencik. Taki tyci, tyci. Patrząc pod pewnym kątem na zbiornik paliwa widać warstwy polistyrenu tworzące poziome, równoległe zgłębienia Ale to nie jest ważne, trudno tego było uniknąć. Mogłeś zbudować zbiornik z klocka balsowego, wyszlifować, wypolerować jako tako, zagruntować i wyprowadzić. Ale tak też jest bardzo dobrze!

 

Pozdrawiam! Jestem pełen podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moneta jest w złej skali. Poza tym ma błędy w ułożeniu liści. Porównaj sobie z oryginałem i zrób drugą, poprawną.

Sorry Paweł, ale stugałem ją wieczorem przy sztucznym świetle. Sądzę, że zostanie mi to wybaczone i wymazane z akt!

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dalej się powtórzę jeśli chodzi o moją obecność w tym wątku, ale nie mogę się napatrzeć, jak Ty go robisz. Normalnie gały mi nieźle wystają patrząc na kolejne fotki. Czekam na kolejne relacje z działań nad modelem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to super . A z czego zrobiłeś napis "Indian" jeśli można spytać?

 

 

Napis jest zrobiony na ploterze. Na początku w planie miałem malowanie, ale wybrałem złotą, cienką folię. Facet trochę marudził, że za mały napis, ale w efekcie wyszło nie żle.

 

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś tylko jedna fotka. Brak czasu cholera. Lakier zrobił swoje, ożywił kolor no i ten połysk.

 

 

IMG_3093.JPG

 

 

Silnik zamontowany już na stałe. Teraz kolej na przystawki - zacząłem od wajchy sprzęgła.

 

 

Pozdro - Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przepiękna robota, wcześniej się nie udzielałem bo czekałem na malowanko - ale jest świetnie, kolorek piękny, a sam wkład pracy jest porażający ( pozytywnie)

Już wiemy kto zdobędzie pierwsze miejsce

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.