Skocz do zawartości

Panzer III ausf.M-1/35 (Takom-blitz)


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na wariant z zielonymi plamami, bez wielkich światłocieni, ale drobne elementy jeszcze rozjaśnie. Generalnie teraz zaczyna się jak dla mnie najciekawszy etap prac. 

 

20260402_224533.jpg

20260402_224559.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano stwierdzilem, że trzeba  jeszcze popracowac przy tym kamo. Trochę poprawek nie zaszkodzi. Miał być kwadrans z aerografem a zeszły trzy godziny, ale efekt jest,  niestety na fotkach tego nie widac. 

20260403_134849.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zielony/Niebiesko-zielony: Wszystkie cztery punkty świetlne miały ten sam kolor. W warunkach bojowych często opisywany jako zielony, choć w niektórych źródłach lub w wersjach powojennych bywał określany jako niebieski.

Wewnętrzne zabarwienie: Gdy światło było wyłączone, szklane rurki wewnątrz wydawały się niemal czarne, a po podświetleniu przybierały jaskrawą, zielono-żółtą barwę. 

Dolna lampa pozycyjna i światło stopu

Pod lampą Notek znajdowała się mniejsza obudowa (często zintegrowana lub montowana obok), która miała standardowe kolory:

Pomarańczowy (Górne szkiełko): Pełniło funkcję światła pozycyjnego.

Czerwony (Dolne szkiełko): Służyło jako światło stopu. 

 

Możesz użyć do tego orange clear albo green clear

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciejW napisał:

Noo Panie  dobrze to wygląda. Pokusisz się o dodanie trochę jasnej rdzy na tłumiku?  Nie żeby wyglądał teraz źle ale doda to fajnego urozmaicenia. Kibicuję planujesz podstawkę? 

 

Jakies konkretne rejony tlumika na tą jasną rdze  czy radosna twórczość? Podstawka się robi, no i  za załoganta się zabrałem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie w warunkach warsztatowych, tak na szybko, aparat w telefonie jakoś kolorow nie chciał złapać, ale mniej wiecej widać jak to się będzie z podstawką prezentować. 

 

 

20260422_105158.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal0281 napisał:

Jakies konkretne rejony tlumika na tą jasną rdze  czy radosna twórczość?

Polecam radosną twórczość, możesz jeszcze ewentualnie dodać resztki bazowego koloru. Poglądowo dodaje fotki jak to u mnie wyglądało w czwórce którą kiedyś popełniłem. No i wiadomo musisz sam wyczuć balans pomiędzy realizmem a efektem wizualnym.

image.png.13acb5ba81d82d961a5bb02d9e5fe159.pngimage.thumb.png.9b2a0fa86cdaf89364949b7ba09f36db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie mi się ten czołg ogląda, nad tłumikiem jeszcze popracuj jak koledzy podpowiadają, będzie to na pewno dodatkowy element przyciągający wzrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.