Jump to content

[W] Pz.Beob.Wg.II Ausf.C (Dragon, 1/35)


Thalgonis
 Share

Recommended Posts

Ciałko,

 

muszę trochę odpocząć od latadeł, szczególnie tych dwupłatowych 😉 

Poniżej dosyć ciekawa modyfikacja czołgu Panzer II – wykorzystanie go jako pojazdu obserwacyjnego artylerii (Beobachtungswagen). Uzbrojenie zostało zachowane, a najbardziej widoczną cechą rozpoznawczą na zewnątrz było zamontowanie anteny ramowej na tylnym pokładzie. Pojazdy Pz.Beob.Wg były z powodzeniem wykorzystywane do namierzania celów i obserwacji ognia artyleryjskiego, głównie w jednostkach dział samobieżnych.

 

image.thumb.jpeg.f8d59de61884d767fbebb52cd4553f73.jpeg

 

Pierwsze cięcia :)  Trzeba będzie zrobić wersję pootwieraną - Dragon tu się naprawdę postarał :) 

 

image.thumb.jpeg.ea6d73af74625f47fd339bd8fcdc37f8.jpeg

Edited by Thalgonis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Thalgonis changed the title to [W] Pz.Beob.Wg.II Ausf.C (Dragon, 1/35)

Można zamykać :)  

Ponieważ to wersja z okresu 39-41 to i ścianki i podłoga w effenbein. W późniejszych latach odchodzili od malowania całości na jasno...

 

PzBeob - 02.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

Można zamykać :)

Niestety NIE. :sorry:

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

Ponieważ to wersja z okresu 39-41 to i ścianki i podłoga w effenbein. W późniejszych latach odchodzili od malowania całości na jasno...

Jeszcze przed wojną podstawowe kolory wewnątrz malowano 2 kolorowo później od 1942 trochę się zmieniało.

Podkład antykorozyjny - K 1 ; Nr.13a to RAL 8012 Rot (podkład) - zdarza się nazwa Nr.13 RAL 8013 Rotbraun - na ogół jest przyjęty że to było tylko oznaczenie RAL 8012 Rotbraun.

Góra - no właśnie. Wiadomo że najlepiej jak kolor podkładowy jest zbliżony do koloru nawierzchniowego:

Cała wieża wewnątrz - RAL 1001 elfenbein - jednak

- RAL 1002 Beige był kolorem podkładowym pod kolor RAL 1001 elfenbein - (elfenbein  później Beige)

Góra wanny - RAL 1001 elfenbein - około 1/2

- RAL 1002 Beige był kolorem podkładowym pod kolor RAL 1001 elfenbein 

Dół wanny - - szarozielony - RAL 7009 Grau/Hellgrau/Jagergrau

K 2(2) ; Nr.2 to RAL 7009 Grau/Hellgrau/Jagergrau podkład dla K 20 Nr.2 to RAL 7009 Grau/Hellgrau/Jagergrau - (Grau/Hellgrau/Jagergrau później Grün Grau.)

 

U Ciebie na fotce wygląda jak brudny biały, a RAL 1001 Elfenbein to kość słoniowa. Wybrane kolory z danej palety - 

705872910_meser262@000c.thumb.jpg.ab6c606e554ec119a9b4df0d35761680.jpg

 

Rozmieszczenie kolorów - NIE PATRZ NA KOLORY - 

2054937572_meser262@000a.thumb.jpg.00a875391c26777ec639027012a62da1.jpg

 

1253554821_meser262@000b.thumb.jpg.9d836cb163b3c7043c72cf4b96d0b280.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

W związku z tym że zaistniał tu temat malowania wnętrza czołgów to pozwolę sobie zapytać w tym miejscu czy ktoś już stosował takie markery i czy w miarę się sprawdzają?

Screenshot_20260330_012554_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja używam (nie tego konkretnego zestawu). IMHO to jest dobre do drobnicy. Szybko zasycha, przez co nie do końca jest pełna kontrola nad tym. Końcówki są trochę zbyt grube i jak chcę coś precyzyjnie „dziabnąć” to i tak używam małego pędzelka lub kredki od AK :) 

Ale oczywiście to kwestia umiejętności, więc może innym lepiej wychodzi :) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, michal0281 napisał:

W związku z tym że zaistniał tu temat malowania wnętrza czołgów to pozwolę sobie zapytać w tym miejscu czy ktoś już stosował takie markery i czy w miarę się sprawdzają?

Screenshot_20260330_012554_Chrome.jpg

Nie sprawdzają się zupełnie, może okazyjnie żeby coś podmalować ale. Kropki mniejszej niż 1.5mm nie zrobisz. I teraz po roku, przestały być matowe i farba się ich nie trzyma - pewnie coś odparowało z końcówki. Drogie nie są, kup jeden to zobaczysz. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Evildead napisał:

Zrobiłeś już ich z 50 i nadal babole odstawiasz..., znajdź różnice na swoim😅, pomalowany ciekawie

Renowacja2.JPG

IMG_20260330_180244.png

 

Spoko i tak będzie niepoprawione :) Wątek powinien mieć przedrostek SF

Edited by patrykd
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Evildead napisał:

Zrobiłeś już ich z 50 i nadal babole odstawiasz..., 

Gwoli ścisłości: 62 i pół („pół” bo jeden w połowie trafił do kosza)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Thalgonis napisał:

 

Wystawiasz modele na wystawach gdzie sędziami są niewidomi czy też kręcą flaszką i na który model padnie ten ma medal czy krasnoludka  ?  Ja bynajmniej na takich zawodach nie byłem , a szkoda . Na ostatnim konkursie w Bytomiu jeden z forumowiczów dostał nagrodę za dioramę z  modelem  Jagdpanthery , który tutaj na forum został skrytykowany za ,, nie wlaściwy kolor terenu ,, !! 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Robi napisał:

Podkład to jest?

 

???

Nie. Finalny kolor panzer grey. Zmodulowany oczywiście :)   Późniejszy lakier to wszystko przyciemni, stąd te kontrasty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.