Jump to content

Curtiss P-40E Warhawk, Akademy, 1/72


abtb
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam :D

Przełamując zmasowany łykendowy atak "Złośnic" wrzucam zrobioną relaksacyjnie P-40-chę w wersji E w malowaniu z Aleutów. Model robiłem w konkursie na sąsiednim forum więc jakby ktoś coś chciał więcej to proszę:

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=928&t=95428

 

W warsztacie jest wszystko wyjaśnione/ wytłumaczone / opisane :wink:

Curtis P-40E, 11th FS, 343rd FG, 11th Air Force USAAF, Fort Glenn, Wyspy Aleuckie, Alaska, lato 1942

Z8jqCgE.jpg

 

liu41dU.jpg

 

sIAbR6D.jpg

 

KHqaaVp.jpg

 

fyHqsGP.jpg

 

QQw6tOh.jpg

 

AwKC0KT.jpg

 

d3wJSSj.jpg

 

xUSIVHW.jpg

 

LEhR4z5.jpg

 

Z8jqCgE.jpg

 

owPNap5.jpg

 

6UIslVF.jpg

 

aMOSmmy.jpg

 

fC8VuBw.jpg

 

VxsmvA7.jpg

 

SCYmtaE.jpg

 

ZWQPhlr.jpg

 

JXcYWyM.jpg

 

TkVau2m.jpg

 

QOijmMQ.jpg

 

ktwcVIz.jpg

 

hYWzylJ.jpg

 

:odlot:

:kawa:

Edited by abtb
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Jest P-40, jest serduszko 😉

Spód bardzo fajny, ładne zróżnicowanie OD na górze.

Tylko ta piękna, trawiasta podstawka pasuje do Aleutów jak pięść do nosa :D

P-40E-49-11FS004z2a.jpg.94713b399c5b9aa5e4f658cf18353877.jpg

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, jachud3 napisał:

Tylko ta piękna, trawiasta podstawka pasuje do Aleutów jak pięść do nosa

Napiszę tak:

36 (38)  śledzi = 38 podstawek

18 (23) bałałajek =23 podstawki

5 (6) "Dzbanków" = 6 podstawek

....................

....................

..................

CePeElię z rękodziełem mam założyć ? :haha:

 

17 minut temu, jachud3 napisał:

trawiasta podstawka

To zdjęcie przed nadejściem jesieni :mrgreen:  Sugerujesz poza tym, że na Aleutach nie rośnie trawa? :hmmm:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

No przecież wiem że nie będziesz robić nowych podstawek za każdym razem :szczerbol: ponarzekać polska rzecz :D

Trawa rośnie, ale lądowiska raczej były ziemiste 😉 takiego ładnego zielonego równego bym się nie spodziewał.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
45 minut temu, barszczo napisał:

Szkoda że tego nie widać na modelu

Przecież ja nigdzie nic nie  obiecywałem :mrgreen:

A poza tym model był "relaksacyjny" i głównym założeniem jego budowy było wyczyszczenie magazynu. Były dodatki, to co miał leżeć kolejne 10 lat? Był "motywujący" konkurs to se zlepiłem wink4

 

Edited by abtb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

tak, Ale na tym czarno-bialym zdjeciu to chyba jednak trawa jest.....

Nie upieram się, ja tam widzę bardziej ziemię niż trawnik. Moje wyobrażenie o Aleutach to zawsze takie obrazki:

793904519_CurtissP-40EWarhawk343FG11FSAleutianTigersAleutianIslandsUmnakAlaska1942.jpg.d12ee2711707622de3d438ae554efedb.jpg

667039590_CurtissP-40Eofthe11thFighterSquadron343rdFighterGroup.ArmyPhoto.thumb.jpg.54d855825ed6d55cbcee9985f98313ab.jpg

Curtiss-P-40E-Warhawk-343FG11FS-Adak-Alaska-1942-08.thumb.jpg.9e7618b4d2f1ace442acf03d591b0641.jpg

 

Czysto i schludnie to tam nie było :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, abtb napisał:

głównym założeniem jego budowy było wyczyszczenie magazynu

Widać po modelu. Zresztą, nie dziwię się nawet, bo ten zestaw jest jakiś taki.. . Tu chyba jest taki efekt, że drobne błędy nie niwelują się nawzajem, a kumulują się i jak się patrzy na modele z tego zestawu to cały czas jest wrażenie, że coś zupełnie nie poszło z proporcjami. Nie wiem, czy oszklenie za kabiną i wyniesiona limuzyna to jedyne elementy odpowiedzialne za ten efekt. Mam wrażenie, że z całą kabiną jest problem, a możliwe, że z obrysem kadłuba też. Nie sprawdzałem wszystkiego, ale zawsze jak widzę Curtissa z tego zestawu, to mam takie niemiłe wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

Widać po modelu.

Dokładnie. Jak wspomniałeś - zestaw jest jakiś taki....:hmmm:, kulawy.

Model był "na stanie", z dodatkami, i tylko się prosił o zrobienie. Byłem świadom jego wszystkich niedoskonałości i dla tego sobie leżakował. Konkurs u sąsiadów był JEDYNYM impulsem, dla którego postanowiłem go wyciągnąć z dna szafy i zrobić. Powiedzmy, że wyszła taka "zabawa w sklejanie" wink4. Jedyną, niepodważalną zaletą zestawu jest to, że składa się praktycznie idealnie. I, o dziwo, kalki które zdecydowanie nie są szczytowym osiągnieciem druku, całkiem dobrze siadły, choć wymagały podlania chemią niczym pomidory w szklarni :mrgreen:

 

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

Mam wrażenie, że z całą kabiną jest problem, a możliwe, że z obrysem kadłuba też.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

model ladny, ale dla mnie P40 to tylko taka...

moze dlatego, ze byl to mój pierwszym zachodni model kupiony za cale 70 zlotych

w Csh na rynku w Jeleniej Górze. ech

Screenshot_20260524-150106~2.png

Edited by BRAVO112
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, abtb napisał:

Powiedzmy, że wyszła taka "zabawa w sklejanie" wink4.

Mogłem to opatentować.:haha:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.