Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. IV - Italeri 1/72 [In-Box]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Model niemieckiego czołgu Pz.Kpfw. IV wyprodukowany przez włoską firmę Italerii w skali 1/72. Jak można zauważyć model nie zawiera oznaczenia typu wersji, ale najprawdopodobniej jest to model Pz.Kpfw.IV Ausf.G/H.

Zestaw zawiera:

- instrukcję

- kalkomanie - pięć wersji

- dwie figurki czołgistów w letnich mundurach

- cztery wersje malowania bez opisu (błędne podane kolory farb)

- Cena: 28-39 zł.

 

564fc4d371148ad6med.jpg

7a6d86a9c28ca9e6.jpg

0dbd1a16e72cb59c.jpg

38f9fedd20ea777d.jpg

7c7ba0c99f90cd83.jpg

fa4fe32cb5013eeb.jpg

b50ab74458f598db.jpg

6d80c0cdea2baac4.jpg

fa816c99aec4fb97.jpg

 

Uwaga! - Kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tłumiku i liczbie rolek to chyba wersja H (chociaż coś mi tam się kołacze po głowie, że może też wczesna J?). Nie ważne, tak czy siak jak już ktoś zauważył Revell był by dużo lepszym wyborem (nie wiem jak w innych częściach kraju ale na Śląsku dość często bywają hipermarketach po ok 32 zeta).

Podoba mi się za to kalkomania (hehe w sumie dla niej można by się skusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was widział może na naszym rynku, modele Pz. III i VI z września 1939 ??

 

Panzer trójkę w wersji E (czyli łapie się na '39) robi Attack (i do tego mnóstwo wozów na podwoziu 35 i 38). Ale ja bym się chyba na ten model nie skusił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was widział może na naszym rynku, modele Pz. III i VI z września 1939 ??

Pz VI z września 39? Seryjna produkcja rozpoczęła się w sierpniu 1942, więc chyba chodziło Ci o Pz.IV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was widział może na naszym rynku, modele Pz. III i VI z września 1939 ??

Pz VI z września 39? Seryjna produkcja rozpoczęła się w sierpniu 1942, więc chyba chodziło Ci o Pz.IV?

Oczywiście, o Pz.IV, kreska się przesunęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ten Pz IV z Italeri leżu u mnie w pudle już chyba ze trzy lata. Poziom wykonania w stosunku do Revella to jest katastrofa. Już wolę się pomęczyć z Hase i wydać na nią kupę kasy bo efekt będzie bardziej przypominał oryginał. Z tego modelu można ewentualnie robić jakieś przeszczepy - np. ekrany boczne, akcesoria itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pz IV z Italeri leżu u mnie w pudle już chyba ze trzy lata. Poziom wykonania w stosunku do Revella to jest katastrofa. Już wolę się pomęczyć z Hase i wydać na nią kupę kasy bo efekt będzie bardziej przypominał oryginał. Z tego modelu można ewentualnie robić jakieś przeszczepy - np. ekrany boczne, akcesoria itp.

Powiem szczerze, że te ekrany to lepiej zrobić samemu, są grube jak diabli, a puszka Coli czyni cuda. Przy odrobinie fantazji (ułańskiej) można z niego nawet coś zrobić, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No niestety skala72, ale teraz, żeby model nawet w skali 1/72 wyglądał przyzwoicie, niestety trzeba dokupić zestawy dodatkowe. Sam się raz tak pomyliłem kupując Tygrysa Królewskiego od Dragon-a. Myślałem, że bez zestawów dodatkowych będę mógł zrobił ładny model, ale już planuję zakup fototrawionek, lufy metalowej i zastanawiam się nad zakupem liny holowniczej, tak więc, modelarstwo kosztuje, ale za to jaka uciecha z niego jest.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie z zamierzchłych czasów modelarstwa

Z tego zestawu w stanie wybitnie początkującym, bez żadnych wysublimowanych technik, ładnych parę lat temu wyciągnąłem to:

 

53983763.th.jpg 50592295.th.jpg

 

A tutaj dla porównania wozy Pancerczwórkopochodne:

 

Ostwind Hasegawy

 

37598593.th.jpg 94813447.th.jpg

 

StuG IV Dragona

 

50777146.th.jpg 62793531.th.jpg

 

Z Mirage i Revellem nie miałem styczności, więc się nie wypowiem. Ale z tego co widziałem u Temira na warsztacie to z Mirage'a można wyciągnać na prawdę porządny model.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.