Skocz do zawartości

[Revell]Kuhlauflieger + Magnum[Italeri]1:24 Dan Fisk


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

No łądnie ładnie, świetnie wyszły te tabliczki znamionowe Tak dzisiaj przy okzaji w wątku o chodni poruszyłem temat zbiornika na ropę do chłodni. Masz może takowy? Mało roboty a znowu jakiś bajer. Znajduje się zazwyczaj między podporami naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Truckman powiedz coś więcej bo mnie zaciekawiło, np. jakieś zdjątko

Co do A to może tak, bo nałożyć te kalki na poprzeczki to normalnie wpadałem w nerwicę S musiałem nawet doklejać klejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył tak. Dachu i boków jeszcze nie. Zastanawiam się, czy boku nie pomalować tylko na połysk (bo goła powierzchnia raczej odpada) gdyż w końcu będzie tam kalka na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a jak jest zasilany agregat w

 

Cariery....

 

.... Ropa.

One nie robią same z siebie brummmm, coś je musi zasilać tak jak lodówkę w domu, a nie mają one połączneia z bakiem auta. Proponuję podejść gdzieś na magazyny i podpatrzeć, to że na tych zdjęciach są termokingi to czysty przypadek bo takie akurat znalazłęm.

Musi być jakiś zbiornik. No chyba że tak jak te małe solówki do lodów mają elektryczne agregaty które się podłącza pod 380V lub też malutkie wany mają agregat 12V z instalacji auta.

 

PS> Pogoglować trochę, poszukać, poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian, ale są to Thermo Kingi a nie Cariery....

 

I co to ma do rzeczy, a jak one chodzą, tak jak wyżej Truckman napisał wszystko jest tak samo, ojciec kiedyś ciągał kronke z carrierem, a teraz ciąga z TK (Thermo King), według mnie lepszy.

 

Przykładowa fotka :

 

5_2.jpg

 

Jest widoczny co nieco zbiornik.

 

Źródło : www.google.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok coś tam porobiłem. Z tyłu się nie chciał zmieścić, a poza tym lepiej go widać. Uważam, że uatrakcyjnia on całość stąd poszukam co jeszcze zrobić aby wyglądało lepiej. Jeśli macie pomysły, walcie śmiało

dla Truckmana za podsunięcie pomysłu

Pozdrawiam Konrad

Nudziło mi się

dsc04364.jpg

dsc04368.jpg

dsc04369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Macie rację. te kabelki wyrzuciłem, ale w Magnumce chcę zacząć okablowanie razem z ramą, a nie po pomalowaniu. Stąd moja prośba Powiedzcie laikowi jak się za to zabrać. Wiem, że ma być żyłka ale jak ją montować? Macie może też jakieś strony bądź zdjęcia z okablowaniem Magni? Z góry dzięki.

 

W naczepie zostawiłem tylko te od zbiorniczka do agregatu. Dwa grubsze i cieńsze z żyłki.

Mam zamiar zacząć zaraz kłaść kalki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Walcie śmiało, co zmienić i co nie tak, bo w końcu chcę się nauczyć robienia okablowania Nikt nic nie poradził, a w necie nic nie znalazłem, to zdesperowany wziąłem się do pracy

 

Za pomoc służą mi jedyne znalezione w necie fotki

dsc04406e.jpg

dsc04407.jpg

dsc04409.jpg

dsc04410.jpg

dsc04427.jpg

dsc04415.jpg

dsc04429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam nic. Jakieś tam 3-4 zdjęcia i nic więcej. Kabelków bd więcej, tylko że wieczór nastał i nie chce mi się już robić. Został mi jeszcze cały przód i przymocować to jakoś do ramy.

 

Co do nadlewek to oczywiście znikną.

 

P.S. Ta zapalniczka pod naczepą, to od razu mówię - nie palę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dwa pytania:

1)Kto sklejał Magnię bd wiedział. Czy oś skrętna to błąd Italeri? Niewiele da się tam zdziałać.

2)Gdzie są akumulatory Gdzieś tutaj? Myślałem o J ale to chyba tylko jedna część a druga? Czy się mylę. Nie znam się za bardzo, niech jakiś znawca lepiej pomoże

1241_2_ita3816_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.