Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem go na Dw. Centralnym w sklepie modelarskim, co do firmy, to sam nie wiem, pierwszy raz z nią się zetknąłem, ciekaw jestem co jeszcze mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tyłu samochodu była montowana jakaś blacha pod drzwiami - podwoziem, powiedzcie mi gdzie to było dokładnie montowane, nie jest to dokładnie pokazane w instrukcji, a na zdjęciach jest to niewyraźne. Wygląda, że jest ona montowana pod kontem (??)

 

wz34_3.jpg

Strumyk zdjęcia: PIBWL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Odkrywcy w dwóch wątkach o Wz. 34 są co najmniej 3 zdjęcia od tyłu i to obu wersji wz. 34 (ze sponsonami i bez).

I jak dla mnie wygląda to tak (wersja samochodu bez sponsonów)- jakby była tam przymocowana płyta prostopadle (względem podłużnic) do ramy i pod jej ostatnią belką, pomiędzy wystającymi resorami piórowymi.

 

Aha i nie wydaje mi się aby była ona montowana pod kątem. Takie wrażenie można odnieść ponieważ w nowszym typie nadwozia tylna ściana pojazdu była pochylona do przodu względem ramy, a ta płyta pod spodem była właśnie prostopadła do ramy (względem jej podłużnic) i stąd pewnie wygląda jakby to ona była pochylona.

 

Choć przyznaję, że widziałem na zdjęciach też samochód ze sponsonami, który tą płytę miał pod kątem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.derela.republika.pl/wz34pl.htm może się przyda

 

 

O to chodzi i mam zagwozdkę z chłodnicą, tam były dwie siatki czy też jedna ?? Nie mogą tego wylookać na zdjęciach.

 

cc33fbd58effc034med.jpg

Nie powinno być tam tego występu przy masce.

 

A tu co do chłodnicy (jak widać składała się z jednej siatki):

 

22222222vh9.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam cię Jendrass 1. Czy nie uważasz, że delikatnie przesadzasz z tymi źródłami ? To dobrze że się znasz i opierasz na materiałach, ale zdaj sobie sprawę, że nie wszystkim zależy na super wierności historycznej . Modele dają radość, a czasem Ty ją swoimi postami odbierasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam cię Jendrass 1. Czy nie uważasz, że delikatnie przesadzasz z tymi źródłami ? To dobrze że się znasz i opierasz na materiałach, ale zdaj sobie sprawę, że nie wszystkim zależy na super wierności historycznej . Modele dają radość, a czasem Ty ją swoimi postami odbierasz .

Obierają radość to autorzy zdjęć, którzy się czasem mogą o nie upomnieć.

Zwykły szacunek dla pracy innych nakazuje podawanie źródeł. Łatwo jest wpisać coś w google, a potem skopiować efekt na forum i rżnąć znawcę.

A jak tam Leeb Twoje modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości Jendrass. Nie zamieszczam zdjęć na serwerze Modelwork, a jedynie wrzucam zdjęcia zalinkowane, czyli nie zmieniam ich położenia w stosunku do pierwotnego. Proszę Cię więc nie upominaj mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważasz, że delikatnie przesadzasz z tymi źródłami ? To dobrze że się znasz i opierasz na materiałach, ale zdaj sobie sprawę, że nie wszystkim zależy na super wierności historycznej . Modele dają radość, a czasem Ty ją swoimi postami odbierasz .

Do mnie piszesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje bardzo, mają się dobrze. I może je niedługo zobaczysz. Zresztą tak się piłeczki nie odbija , bo ja nie o modelach, a o twoich postach :! A trzymanie się kurczowo podawania źródeł, nie jest takie konieczne jak piszesz. Modele to nie praca naukowa. Tyle mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja może trochę nie w temacie chociaż WZ-34 w 1/35 dotyczy. Swego czasu Mirage-Hobby szykował się do wyprodukowania pancerki WZ-28 i WZ-34 w 1/35. Nawet z tego co widać były przygotowane wizerunki pudełek i numery katalogowe. Szkoda że im nie wyszło bo kolekcyjka takich czterech pojazdów byłaby fajna.

0fc024421914b8b3.jpg

e1b245be51ec61ed.jpg

a22ccb33c054fd92.jpg

76b6b0c0e95510c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass- do mnie też pisałeś o podawaniu źródeł- a widziałeś żebym choć pół fotki wkleił?

Mówiłem, że są w wątku o wz 34 (a nawet dwóch) na Odkrywcy.

Jakie więc źródło miałem podać???

Starość nie radość :P W takim razie jak to mawiali starożytni Indianie "sorry men, forgive me" ;) Więc do źródeł mamy stałą-starą ekipę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.