Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że tankietki na chwilę obecną parkują w drugim warsztacie naprawczym, w pierwszym ruszyła robota na Samochód Pancerny Wz. 34.

 

Firma AGA, skala 1/35

 

f4f67cdb2db26105.jpg

 

ef586fa08e59b27d.jpg

 

65f641ab6ad18586.jpg

 

Nie mam zbyt wiele dokumentacji, np.. dot. chłodnicy, czy była ona dzielona czy też w całości, będę improwizował i zrobię w całości z siatką. To samo dot. podwozia, za Chiny ludowe nie mogę znaleźć wydechu.

Samochód będę chciał pomalować w tych barwach i wreszcie wypróbować farby Agamy.

 

8a65b05705b1ffdb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Duke"]Zacny temat i życzę powodzenia Czyjej firmy modelik? Rozumiem, że w dobrej 72-ce...

Zapomniałem napisać, jest to firma AGA, skala 1/35. Samochód został ochrzczony przez moją 1/2 jako "Wrotka".

Tego modelu nie ma 72-ce, niestety :(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się przyda.

1f4f4fbc39ccf595.jpg

6eb825b2e061f063.jpg

Żródło. Samochody pancerne Wojska Polskiego 1918-39 autorstwa Janusza Magnuskiego. Wydawnictwo WiS Warszawa 1993r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam pierwszy ból zęba, sam przód jest za szeroki i za długi, wystaje jakieś 2-3 mm do chłodnicy, robi się występ., ale damy radę, coś utniemy, coś dodamy i będzie gitara. Co do błotników, to właśnie przyglądam się im, mocowanie będzie robione od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi i mam zagwozdkę z chłodnicą, tam były dwie siatki czy też jedna ?? Nie mogą tego wylookać na zdjęciach.

 

cc33fbd58effc034med.jpg

Nie powinno być tam tego występu przy masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala 1/35

 

Zdrajca! Zdrajca! Po trzykroć ZDRAJCA!

 

Otóż jest w 1/72. Za darmo, do pobrania, tu:

http://www.exclusive-models.yoyo.pl/__POBIERALNIA/08-02_Exclusive-Models_Samochod.pancerny.wz.34.pdf

 

I nie mów że się nie da! Płaskie blachy! A myślisz że do czego są karty telefoniczne?!

 

A tak na poważnie: za to że kontynuujesz temat polskiej pancerki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem byłyby koła ale może dałoby się coś wykombinować

Pozdrawiam!

 

Można

1. "wydziergać" jedno a resztę sklonować w żywicy

2. Można spróbować dopasować coś z innego modelu (mało to samochodów pancernych z plastiku i żywicy?). W końcu koła samochodowe są w dużym stopniu zestandaryzowane. Może da się jakieś lekko "stuningować" zeby pazowały

3. Można też pójść do sklepu zabawkowego z suwmiarką i coś znaleźć. Czasem w zabawkach koła są całkiem całkiem....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie !! Przecież to się można zachetać !! Powiem tak, wbrew pozorom, nie jest to taki pikuś do zrobienia od podstaw, chyba że 1/35, tu się bym podjął, ale 1/72, to już samobójstwo.

 

ps. jaki klej dobrze klei mosiężne i aluminiowe blaszki do plastiku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się a nawet jestem pewien, że klej CA typu SuperGlue będzie tu odpowiednim klejem

Po zmatowaniu i innych cudach odchodzi, za to trzyma się plastiku jak diabli, blaszka aluminiowa odpada, mosiężna też. Sprawdzałem:

- Super Glue

- Kropelka

- Cyjanopan

Przy małych elementach jest ok, ale przy większych kiszka.

Zaraz wyjmę chyba Distal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się a nawet jestem pewien, że klej CA typu SuperGlue będzie tu odpowiednim klejem

Po zmatowaniu i innych cudach odchodzi, za to trzyma się plastiku jak diabli, blaszka aluminiowa odpada, mosiężna też. Sprawdzałem:

- Super Glue

- Kropelka

- Cyjanopan

Przy małych elementach jest ok, ale przy większych kiszka.

Zaraz wyjmę chyba Distal.

 

Hmm... u mnie działało...A może coś dwu-składnikowego

Albo klej CA w żelu.

 

p.s folia aluminiowa trzyma się plastiku dzięki klejowi Tamiya Extra Thin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcia żywicznego wz.34 w 1/72 firmy HOBBY GT.

2e4139e2896997abm.jpg

c2be84ae010f287em.jpg

ae60a3f2801f1d96m.jpg

0ec58dfa88a068c8m.jpg

eb8e9f27363d18dam.jpg

 

Model już raczej nie jest produkowany i trudnodostępny, a szkoda. Może kiedyś, ktoś... Tak jak TKS-a ESO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjmę chyba Distal.

Chyba trochę oszalałeś jednak żeby Distalem modele kleić. Ten klej schnie wieki przecież, ojciec mi kleił buty jak byłem mały Distalem...

Pokaż co tam zmalowałeś z tym wozem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcia żywicznego wz.34 w 1/72 firmy HOBBY GT.

2e4139e2896997abm.jpg

Model już raczej nie jest produkowany i trudnodostępny, a szkoda. Może kiedyś, ktoś... Tak jak TKS-a ESO...

Rany boskie, on jest TRA GI CZNY !

 

Zaraz wyjmę chyba Distal.

Chyba trochę oszalałeś jednak żeby Distalem modele kleić. Ten klej schnie wieki przecież, ojciec mi kleił buty jak byłem mały Distalem...

Pokaż co tam zmalowałeś z tym wozem lepiej.

jutro wstawię fotki, przykleiłem płytkę na Super Glue, cud jakiś !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.