Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Włóż plastik do czegoś innego niż ja, była kąpiel w płynie do garów i już było cacy na próbkach, wykapałem w krecie sam plastik (10sek) i też do bani, ale dasz radę, spoko, weź szczotkę i mydłem drania.

Ja zrobię inaczej, w ogóle go nie umyję, bo tego jeszcze nigdy nie robiłem i może wyjdzie.

Spróbuj najpierw na wewnętrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mój na dzień dzisiejszy wygląda tak:

S7303603.JPG

S7303606.JPG

S7303607.JPG

S7303586.JPG

S7303588.JPG

S7303589.JPG

 

 

Pierwsze trzy zdjęcia to moje wypociny nową zabawka zaznaczę że to mój pierwszy Aero (dziś odebrałem) aerografem EW-770 ale mi się nie podoba więc go wykąpię a ostatnie trzy malowała moja Żona pędzelkiem jest ciekawa co sądzicie o jej malowaniu po którym pierwszy raz testowałem Kreta

P.S. sorry że Ci się wtryniłem w warsztat ale jestem takim amatorem że nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem warsztatowym

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znaczy się, będziesz go kąpał w Krecie, tak ?? Bo chyba tak go nie zostawisz ?? Ćwicz na czymś innym, np. papierze, puszce ..... z tym aero oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa z tym kretem.. poćwiczę

Kolory chyba dobre???

muszę znaleźć miękki przewód od sprężarki obecny + moje drżenie rak jest nie do przyjęcia heh

jeszcze raz sorry za śmietnik w Twoim wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś w sklepie mnie zapewniał że o te kolory i mi się wydawało że to podobne ja wzorowałem się na tym zdjęciu:

http://img21.photobucket.com/albums/v62/Uechtie/wz_34_fot4.jpg

oczywiście od razu przepraszam autora za wykorzystanie zdjęcia ale to tylko w celach merytorycznych w ramach treningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pan w sklepie zupełnie sie na pancerce polskiej chyba nie znał. Na forum jest cała potężna dysputa to kolorach późno sanacyjnego sprzętu. Moim zdaniem kolory są złe, szaropiaskowy jest zbyt żółty, zieleń powinna być bardziej żywa, w końcu to oliwkowozielony a brąz użyłeś zbyt jasny i zbyt czekoladowy. Proponuje ci poszukać na forum w warsztacie Jarkkowego TKSD on ma całkiem całkiem kolorystykę. Na koniec jeszcze jedno, w polskim malowaniu z końca międzywojnia barwy maja rozmyte krawędzie o gubieniu barw na małej przestrzeni a ty malując aero zrobiles coś na odwrót. Popatrz np na zejście brązu i szaropiasku, jak głęboko w żółć wnika brąz... Zakup sobie bluetac czy inną masą do przyklejania kartek do ściany i wałeczkami zaznaczaj granicę farb. To sprawi, że przejścia będą dużo krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sodzie kaustycznej

no to jeszcze jakbym wiedział co to jest i czy jest możliwość zagrożenia dla modelu, to może byłbym mniej zdziwiony niż teraz jestem.

TZN ??? Całe życie tego używałem. To taki stary Kret, kiedyś nie nazywało się kret, tylko jak coś się zapchało, to sodą go.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZN ???

Dlaczego jest tragedia z tego powodu, że model wylądował w sodzie kaustycznej? Zupełnie nie wiem co to jest.

Acha, farbę zdejmuję.

 

soda_kaustyczna.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79, napisz do mnie PW czego Ci dokładnie potrzeba odnośnie malowania itp. MCzarnowicz dobrze słusznie Ci podpowiada żebyś znalazł temat Jarkka z TKS-D. Uważaj bo jak Ci skala72 z kacperkiem315 zaczną doradzać, to na TKS będziesz montował 220mm moździerze skody :P

Skala72 co z tym zdjęciem TKS z moździerzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem o co chodzi.

Daj spokój, widać że kogoś coś trafia, jest taki film z Louisem de Funesem (klik) który oddaje osobowość tego "kolegi", więc dajmy sobie spokój, "szaman" ponoć wie "wszystko", więc niech .... bo się obrazi i zabierze swoje zabawki i pójdzie do innej piaskownicy.

Wróćmy lepiej sobie do tematu, a nie będziemy słuchać .... hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy lepiej sobie do tematu, a nie będziemy słuchać .... hmmm.

Wróćcie, tak będzie najlepiej dla wszystkich.

Skala, a Ty masz już tą tankietkę z moździerzem/granatnikiem ? Bo coś tak cicho o Twoich odkryciach, o tych najnowszych i tych ciut starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, z pancerniaka zeszła prawie cała farba - po kąpieli w sodzie kaustycznej, ale prawie cała, ta co została, nie za bardzo chce schodzić, czym ja potraktować, mam zmywach do akryli - jeszcze nie próbowałem. Co jeszcze, proszę o rady, bo nie chce zwalić modelu na maksa.

 

ps. jak znajdę, to zaprezentuję, mam inne zmartwienia, jak nie wierzysz, to sam poszukaj sobie. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.