Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za rady ale najpierw muszę opanować Aero mam z dyszą 0,2 więc niby precyzyjny. Znalazłem info na temat malowania że muszą być łagodne przejścia między kolorami a nie jak odcięte nożem ale jak słusznie zauważył Rafał smuży strasznie więc idąc od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru tak mi właśnie wychodzi. Mój WZ-34 jest już po dwóch kretach ale dzielnie się trzyma więc myślę że jeszcze parę kąpieli wytrzyma bo trening czyni mistrza nieprawdaż?

P.S i jeszcze te kolory .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skala- jak tam postępy z wz. 34??

Daj jakieś nowe foty

Leży w sodzie kaustycznej, zlazło już 98% farby, w tym tygodniu - o ile siły pozwolą, wezmę się za niego i za armatkę 47 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecanie wątku Skali ciąg dalszy... Skala mam nadzieję że się nie obrazisz że się podpiąłem ......

W końcu pracujemy nad tym samym modelem...

Troszkę go jeszcze zmatowię dam jakieś delikatne błotko czekam na zaopatrzenie od MIG-a:

Co sądzicie kapać nie kapać oto jest pytanie???

Proszę wziąć pod uwagę że to mój drugi modelik

 

Pozdrawiam':piwo:'

 

S7303626.JPG

S7303627.JPG

S7303628.JPG

S7303630.JPG

S7303631.JPG

S7303632.JPG

Jak myślicie to krew czy olej? z komory silnika rozumiem zaciek, ale to wyżej???

1_polnischer_panzerwagen_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na krew to trochę dużo tego, musiałby ktoś tam z wiadra chlusnąć.

Co do modelu, używałeś 2 ocieni brązu ? przesadziłeś z czarnymi "obiciami", zastosuj raczej mniejsze-stalowe. Poza tym są nierównomiernie i mało "rozsądnie" rozmieszczone. Co to jest za wzór na tej płycie pod tylną częścią wozu ? Nie rób obtarć narożników w ten sposób, model wygląda jak by był z aluminiowej blachy, a nie stalowych pancernych płyt.

 

dajesz dajesz, ćwicz to dobry model do prac poligonalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na krew to trochę dużo tego, musiałby ktoś tam z wiadra chlusnąć.

Właśnie mi się wydaje że w środku wybuchł granat

 

 

Co do modelu, używałeś 2 ocieni brązu ?

jednego hullt red Air Vallejo nr 71039

Poza tym są nierównomiernie i mało "rozsądnie" rozmieszczone

jak możesz to zaznacz na fotce które z obić są podejrzane bardzo mi pomożę w przyszłości

Co to jest za wzór na tej płycie pod tylną częścią wozu ?

miały imitować odpryski po kamieniach spod kół

Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tez mam takiego i wczoraj wyladowal w kompieli z kreta

A co się stało ??

Czy ktoś posiada jakieś rysunki techniczne tego samochodziku, tak jak to jest w przypadku rosyjskich czołgów i samochodów pancernych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie trzeba się na chetać aby ta zieleń nie przebijała, ja kładłem trzy warstwy farby, bardzo cieniutkie i .. pokryło, już było cacy i nagle trach ... ocalała wieża. Teraz ponownie karoseria do roboty, ogólnie cała buda z podwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malujesz pedzlem czy aerografem?

Bo ja pedzlem nieprzerwanie od wielu lat, dzisiaj go znowu malowalem i juz jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies rysunki powinny byc na forum odkrywcy wiem bo sam widzialem rysunki ramy oraz przedniego i tylnego zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malujesz pedzlem czy aerografem?

Bo ja pedzlem nieprzerwanie od wielu lat, dzisiaj go znowu malowalem i juz jest dobrze

Oczywiście że pędzlem, od początku, ale powiem szczerze, że trzeba będzie się powoli przestawiać na aerograf.

 

jakies rysunki powinny byc na forum odkrywcy wiem bo sam widzialem rysunki ramy oraz przedniego i tylnego zawieszenia

Szukałem, ale sierota, nic poza zdjęcia nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo Skala juz sklejasz?

wejdz na ,,odkrywcy" w wyszukiwarke i wpisz wz.34 napewno bedzie

Sklejałem do do 15-16 roku życia (samoloty), przerwa 25 lat i teraz na tzw. stare lata mi odwaliło ponownie, ale tym razem na pancerkę do końca IIWŚ.

Jutro pójdę i kupie jakąś farbę(y) w spreju i zobaczę jak się z nich podkład robi, może będzie jakaś ruska zieleń, szary i piaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podkladami probowalem i skonczylo sie na krecie

malowałeś właśnie farbą w spreju ?? Rozmawiałem z alexem i idzie ponoc dobrze (jemu), ja nie mam kompletnego doświadczenia w tym.

Alex używa tego siuwaxu:

f36995b7b8e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem podklad humbrolem H64 jasnym szarym ale podklad przebijal sie przez szaropiaskowy(tez humbrol tylko mix) wiec szlak mnie trafil i wykompalem model w krecie.Dzisiaj znowu go malowalem ale dalem grubsza warstwe farby i malowalem plaszczyzna po plaszczyznie potem suszarka traktowalem zeby farba przyschla farba przykryla zielen i nie zalala szczegolow (czego bardzo sie obawialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wz34n.jpg

 

pan.jpg

 

Wracając do płyty ochronnej, bo trochę zgłupiałem, na wyżej prezentowanych zdjęciach na drugim już prosto, a na pierwszym wygląda jak by była pod skosem, czy ja mam jakieś omamy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.