Skocz do zawartości

Samochód Pancerny Wz. 34 ('39) - skala 1/35


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja malowałem czarnym podkładem i fajnie i nic nie przebijało

 

Jeżeli chodzi o skos to jest na pewno ale ile stopni to nie wiem instrukcja niewiele pomogła na wielu zdjęciach wz-34 jest pod skosem mocowana zaraz pod tą"stopka" do wsiadania z tyłu części są tak wyprofilowane że to będzie około 45 stopni. wieczorem poszukam to coś wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

znalazłem taka informacje:

1. były trzy rodzaje nadwozia - ale nie można ich rozróżnić po tym, gdyż pojazdy np: tzw. pancerzem skośny miały trzy typy mostów i trzy typy silników. Poza tym rozróżniano pojazd z nadwoziem skośnym i jednym oknem kierowcy, ale już teraz wiadomo iż były pojazdy z pancerzem skośnym, dwoma oknami i jarzmem kardanowym.

2. Tak samo - rozróżnianie po typie silnika jak tez rozróżnianie po typie mostu tylnego tez prowadzi donikąd, bo we trzech typach nadwozia występowały trzy typy silników i trzy typy mostów.

3. Wszystko to dlatego, że nadwozia karosowano, a następnie modernizowano w warsztatach garnizonowych , w zależności od posiadanych lub dostarczonych części.

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79 jeśli możesz daj więcej fot gdzie widać ten wyraźny skos, popytam kogo się da o opinie. Ta płyta to dla ochrony mostu chyba tylko co ?

Z tym podkładem to uważaj - jeśli mówisz o zieleni (podkładowej) to wozy wyjeżdżały z fabryki (C2P, 7TP) w takim kolorku:

C2P071.jpg

Lewy dolny róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym na samym dole po lewej?

 

Co do płyty, to moim zdaniem ona musiała być montowana na zawiasach - ruchoma, inaczej w terenie zapewne wisiałby na niej kilka razy. Tak jak to jest na jednej z fotografii. Możliwe, że była montowana w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monografii 7TP jest zdjęcie prototypu, podobno jako jedyny był pomalowany na kolor zielony, czy to był ciemno zielony czy też oliwkowo brązowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monografii 7TP jest zdjęcie prototypu, podobno jako jedyny był pomalowany na kolor zielony, czy to był ciemno zielony czy też oliwkowo brązowy ??

 

A tego nie wiem do końca. Najpierw musiałbym wiedzieć co dokładnie oznaczał termin "zielony" a co "ciemno zielony" czy " "oliwkowo brązowy" o którym słyszę pierwszy raz chyba.

Kolor ze zdjęcia to kolor fabryczny, stawiam, że nim malowano minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym kolorze, którym były malowane samochody lub standardowy ciemno zielony kolor.
Kolor ze zdjęcia to kolor fabryczny, stawiam, że nim malowano minie.

To dwa różne kolory. Ten stricte kamuflażowy był ciemniejszy raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam jeszcze większa jasność, na ostatnim zdjęciu, to wygląda, jak by tam był schodek z przerwą pomiędzy drzwiami, ale ten szkop wszystko zasłonił

Ja również dziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. muszę się wziąć do roboty Confused

noooo, cos ostatnio strasznie duzo gadasz, a efektów pracy brak ;>

pokazuj jak tam Ci idzie.

pzdr

Byle jak, drugie zmiany dobijają, powrót o 23:00-23:30 dają we znaki, nie ma jak porobić, ale spokojnie, wezmę się w garść, na razie boję się, że zwalę robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, życie......

to trzymam kciuki za powrót do "normy"

Oj tak, życie, życiem, a na modele trzeba zarabiać, (szukam T-28 1/72 i 1/35).

Zbieram siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.