Skocz do zawartości

Panther ausf. G Late production


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co wklejam in box'a a sklejanie zacznę mam nadzieje sobota/niedziela...

 

s6301625ed5.th.jpg s6301626zd0.th.jpg s6301627vd7.th.jpg

s6301628cr1.th.jpg s6301629zf4.th.jpg

 

Co do malowanie to będzie to malowanie pudełkowe - 11.Pz.Div., Bavaria 1945r. Do sklejania wykorzystam to co daje Dragon ( 2 metalowe linki + siatki) + metalowa lufa, szekle z RBmodel i przednie błotniki od Aber'a (jeszcze w drodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s6301649vv2.th.jpg

I przymiarka kół (ostatnie będzie stalowe ale jeszcze nie mam wyciętych z ramki), wszystko pasuję idealnie

s6301651gr9.th.jpg

 

Mały update z przerwą na mecz (niestety przegraliśmy )

 

Dziś doszły błotniki:

 

s6301652rp8.th.jpg

 

A po meczu przyszedł czas na lufę:

 

s6301653uq1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Przeszło roczna przerwa w moim 1 modelu jak i chyba w pierwszym temacie jaki zamieściłem na forum :P

Więc wypadało by go wreszcie ukończyć

 

Dziś miałem chwilę wolnego więc taki tam efekt:

 

s6304711.th.jpg

s6304712.th.jpg

 

Tyłek tylko na przymiarce (zrobiony jeszcze 12 miesięcy temu) :

 

s6304713.th.jpg

 

Rok temu musiałem popełnić jakiś błąd składając lufę (albo i nie ?) bo w ogóle nie trzyma poziomu - ciężar lufy przeważa nad zamkiem w wieży i powoduję swobodne opadnięcie lufy w dół... :(

I nie wiem za bardzo jak się z tym problemem uporać, tz. mam jedno rozwiązanie, zamontowania lufy w pozycji do marszu...

 

s6304719.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje grubiej jarzmo lufy od srodka (ten element na którym jarzmo zewnetrzne się opiera. Tworze przez to ciaśniejsze połączenie i jarzmo podnosi się z oporem, ale płynnie. Sprawdziło mi się już przy dwóch metalowych lufkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bison Decals widać też zaproponował te kolory co pewien modelarz z missing-lynx.com. Ciężko oceniać, choć ja skłaniałbym się jednak do barw jakie polecił Dragon dla 421 i bliźniaczej 411. Bazowy to zieleń, zaś na to plamy żółte. Wśród fotek G Spaet M.A.N bliżej nie oznakowanych, widać kilka na których pojazd jest prawdopodobnie w malowaniu miniowo-zielonym, lecz przejścia wówczas pomiędzy kolorami są trudniej widoczne, wręcz zlewające się w jeden kolor. Świadczy to o podobnym odcieniu kolorów, zaś na fotkach 421 i 411 (zwłaszcza tej z rozwalonym bokiem 421) kolory na wieży widać są znacząco różne odcieniem, z czego można wnioskować, że jeden z nich jest kolorem jasnym raczej Dunkelgelb, a nie minią czy też Rotbraun. Generalnie ja na pewno skłonię się ku barwom zielono-żółtym, w swojej 421. Po prostu wydaje się to na podstawie fotek (dobrej jakości) dużo bardziej prawdopodobne, od minii która chyba ostatnim "pseudotrendem" wśród modelarzy występuje na wszystkim co niemieckie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na dzień dzisiejszy prace wyglądają tak:

 

s6304745.jpg

 

s6304740.jpg

 

s6304743.jpg

 

s6304741.jpg

 

Wiem, że prace nie posuwają się błyskawicznie, ale nie zawsze jest czas i chęci przy grzebaniu... Później jeszcze coś podłubie może przed "pierwszą gwiazdką" skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do której gwiazdki . Ostro dopingóję co by prace nabrały tempa .

Heheh ;) To było podchwytliwe stwierdzenie ;P Jak dobrze pójdzie we wtorek bądź w środę pójdzie podkład no chyba, że coś niedobrego się stanie. Tfu!!

Pocień osłonę wizjera kierowcy - w rzeczywistości to była cieniutka blacha. Poza tym ok, tylko zapodawaj lepsze fotki, bo na tych mogło mi coś uciec.

 

Dzięki za spostrzeżenia - za bardzo wpatrywałem się inne modele...

Co do zdjęć to przy następnych wrócę do poprzedniej formy wklejania zdjęc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie I etap prac (sklejanie) uważam za skończony Oczywiście nie odbyło się bez paru zgubionych części :( ale jak to mówią "potrzeba jest matką wynalazku" więc z pomocą podręcznych rzeczy "codziennego" użytku sobie jakoś poradziłem

 

s6304752.th.jpg

 

Wyżej zgubiony jeden "róg" zastąpiłem odpowiednią (płaską) główką od szpilki A efekt uważam za dużo lepszy

 

s6304753.th.jpg

s6304754.th.jpg

 

Tu zastanawiam się aby zastosować tą samą metodę wspomnianą wyżej, ale do tego będzie potrzebny jakiś gwóźdź, bo oczywiście potrzebna część odskoczył mi z pęsety w nieznany kierunek...

 

Teraz póki co model się suszy po kąpieli w wodzie z płynem do mycia naczyń... Więc pewnie podkład pójdzie dopiero jutro.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wkurzyłem.... Model w pewnym stopniu skończony - pomalowany podkładem, nałożono pre-shading, poszedł kolor bazowy:

 

s6304763.th.jpg s6304764q.th.jpg s6304767.th.jpg

 

Ale przy nakładaniu żółtych plam jakimś nieznanym cudem wyskoczyła mi pokrywka zakrywająca zbiornik z aerografu i zachlapało mi model na żółto ...

 

I nie pozostaje mi nic innego jak zmyć całą dotychczasową pracę

 

I pytanie do was w czym najlepiej wykąpać model aby zmyć farbę i jak najmniej pouszkadzać drobne elementy...

Z góry dzięki!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No troche pech... ja przy moim zmywaniu zamoczyłem model w misce z clinluxem, a później maczałem w tym pędzel i jechałem cały model. Tak długo, aż zmyłem całą farbe. Z modelem nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Gdzieś też czytałem, że można moczyć w zmywaczy Wamodu (zapomniałem powiedzieć, że malowałem akrylami Agamy) aż farba nie zmięknie a później tylko spłukać.

Ta metoda z Wamodem bardziej mi odpowiada ale na pewno jest kosztowniejsza bo jedna butelka nie starczy na zanurzenie całej pantery hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już po kąpieli i po zmyciu farby póki co schnie sobie... Więc pewnie pracę zaczną się już w nowym roku ale nie wcześniej niż 2 stycznie bo wiadomo jutro i po po jutrze wszystkim drżą ręce

 

s6304768.th.jpg s6304769.th.jpg s6304770.th.jpg s6304771.th.jpg

s6304773.th.jpg s6304774.th.jpg s6304775.th.jpg

 

No i oczywiście nie odbyło się bez strat :(

 

s6304776.th.jpg

 

Ale posklejamy połatamy i będzie jak nowy

 

Więc póki co zapraszam już tu w nowym roku !

 

Pozdrawaiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło... może nie są to takie łaty jakie ma 421 ale malowałem je odręcznie aerografem i po wątpliwym efekcie wolałem zrobić tak jak jest niż 2 raz "spłukiwać" farbę

 

s6304791.th.jpg s6304790.th.jpg s6304789.th.jpg s6304788.th.jpg

s6304787.th.jpgs6304785.th.jpg s6304783.th.jpg s6304782.th.jpg

s6304781.th.jpg

 

Zdjęcia robione są przy świetle żarówki, część z lampą a część bez lampy.

Jutro a najpóźniej w środę powinienem zająć się kółkami, brudzeniem i detalami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do malowania. Czy kamo było tak samo malowane na wszystkich modelach jakie wychodziły z fabryki czy też było tzw. jak leci i zależało od malującego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.