Jump to content

SU-76M, MiniArt 1:35


Roobert
 Share

Recommended Posts

Witam,

budowa modelu dobiegła końca. Wykonany prosto z pudła. Fajne są te pigmenty Miga. Hmm co tu więcej gadać. Wszystko można przeczytać w relacji, która znajduje się TUTAJ . Fotograf modeli ze mnie średni i zawsze mam problem z dobrym obfotografowaniem modelu w galerii . Mimo przełączenia balansu bieli na żarowe to i tak kolory są przekłamane trochę . No cóż, nadszedł moment poddania go pod ocenę forumowiczom.

th_DSCN3627.jpg th_DSCN3630.jpg th_DSCN3631.jpg

th_DSCN3635.jpg th_DSCN3636.jpg th_DSCN3638.jpg

th_DSCN3640.jpg th_DSCN3641.jpg th_DSCN3643.jpg

th_DSCN3644.jpg th_DSCN3646.jpg th_DSCN3648.jpg

th_DSCN3650.jpg th_DSCN3653.jpg th_DSCN3654.jpg

th_DSCN3656.jpg th_DSCN3658.jpg th_DSCN3662.jpg

Ten model bierze udział w głosowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Chociaż w temacie warsztatowym się nie wypowiadałem, ponieważ i tak nie pomógłbym w kwestiach merytorycznych w ruskiej pancerce, to jednak tu w galerii chętnie coś powiem. Po pierwsze fajna "suczka" widać, że z Miniartu można wyciągnąć bardzo fajny model, podstawka ładnie się komponuje, naturalnie i żywo. Cieszę się, że pokusiłeś się o wykonanie ugiętego zawieszenia przez co zyskałeś na realizmie. Fotografie są dobrej jakości więc nie musisz się obawiać, niektóre nieco za żółte wyszły ale to kwestia oświetlenia - używaj lamp dających białe światło, mimo to ostrość i wyrazistość jest bardzo dobra, więc detale są dobrze widoczne.

 

PS: Zdecydowanie lepszy od M1 Panther, także twojego autorstwa.

 

Gratuluję bardzo udanej dioramy i pojazdu.

Link to comment
Share on other sites

Ej a po co koleś stoi z pociskiem poza pojazdem skoro pociski są w pojeździe ?

Hmmm, to fakt. Myślałem nad taka sytuacją: pociski podawane są ze skrzyń które dostała załoga. W ten sposób nie zużywają własnej amunicji z pojazdu. Skrzynie jak i transport są poza dioramką. Trochę to naciągane ale takie pozy miały zestawowe ludki.

Link to comment
Share on other sites

Ej a po co koleś stoi z pociskiem poza pojazdem skoro pociski są w pojeździe ?

Pojazd ma odkryty przedział bojowy, więc jeśli np. prowadzono dłuższy ostrzał jakiegoś celu nie zmieniając przy tym pozycji amunicję podawano z zewnątrz, bo po co ją było ładować do środka. Po prostu wyciągali ze skrzynek, ładowali "do dziury" i prali ile wlezie.....

A model fajowy..., a w kwestii tego co napisałem powyżej obok tego kolesia z pociskiem można by postawić jakąś skrzynkę z amunicją. Wyglądało by to bardziej przekonująco

Fajnie wyszło to zdjęcie z tym rozmytym krajobrazem przed działem....

Link to comment
Share on other sites

Skrzynie jak i transport są poza dioramką. Trochę to naciągane ale takie pozy miały zestawowe ludki.

To nie jest naciągane - diorama jako praca winna spełniać kilka kryteriów - od wielości płaszczyzn aż po fabułę. Twoja to spełnia - wyobrażnia w takich pracach to jest to. Mnie się twoja praca kompozycyjnie bardzo podoba.

Link to comment
Share on other sites

zmieniając przy tym pozycji amunicję podawano z zewnątrz, bo po co ją było ładować do środka

Tyle to ja wiem ale nie widze skrzynki, w ZIS-3 Zvezdy jest skrzynka z amunicją oraz figurki i same działo pare złotych kosztuje...

Link to comment
Share on other sites

Zostanę przy swojej koncepcji, że skrzynie tez są poza ramką. Nie jest to duża odległość i spokojnie można to przyjąć. Wyrzucane łuski nie wpadają na skrzynie. A przy okazji wyobrazić sobie można jak gdzieś tam niedaleko lezą owe skrzynki i kręci się Zis dowożąc amunicję innym pojazdom rozstawionym wzdłuż tej drogi Wróg nie naciera, więc spokojnie można prowadzić ostrzał .

Link to comment
Share on other sites

Robert, bardzo fajnie, że skorzystałeś z naturalnych surowców w dioramce (drzewka) - chyba żaden człowiek nie stworzy czegoś tak idealnego !

Świetna, sensowna scenka, jedyne co mnie nieco przeszkadza, to lewitujące gąski.Stojące obok figurki, niejako "zatrzymały" pojazd w miejscu - a droga jak widzę jest miękka.

 

Gratuluję udanego projektu i czekam na następny...bo jeszcze kilka miesięcy pozostało !

 

pozdrawiam

R.

Link to comment
Share on other sites

Sporo udało Ci się wycisnąć ze zwykłego "pudełkowca". Sam model fajnie komponuje się z podłożem, roztopowa droga i roślinność wyszły dobrze, bezlistne drzewo również. Jedyne, co mnie zastanawia to widok tych bocznycvh płaszczyzn ramki (jedno ze zdjęć dioramki z boku daje złudzenie, że to jakiś karton-gips oklejony zamalowaną taśmą maskującą , ale to pewnie przekłamanie fotki - na reszcie zdjęć widać jakąś drewnopodobną okleinę). Temat co prawda "wschodni" (nie mój), ale wykonanie dobre .

Link to comment
Share on other sites

Teraz mogę odpowiedzieć wszystkim i każdemu z osobna.

Co do ramki podstawki to są to listewki pomalowane jedna warstwą brązowej akrylowej. Chciałem, żeby słoje przebijały się przez farbę. Wypełnienie to styropian zalany fugą i wymodelowany.

Figurki moje pierwsze w życiu więc wodotrysków nie ma. Tak są tam czarne kropki jako oczy. Jakoś nie mogłem zrobić białych, brak wprawy.

Lewitujące gąski. Hmm, może i rzeczywiście trochę za bardzo odstają od gleby ale czy to aż taki błąd? jeśli przyjąć, że droga jest bardziej zwarta i twarda od pobocza bo w końcu jest systematycznie ugniatana to będą odstawać bardziej niż na mokrym poboczu. To takie rozważanie teoretyczne więc każdy ma swoje zdanie .

Trawa zrobiona z konopi do uszczelniania rur przyklejone na vicol. Potem podmalowane gdzieniegdzie pędzlem brązowym pigmentem z fixerem.

pozostała roślinność w 100% naturalna i zerwana w czasie spaceru.

Jeszcze raz dzięki za komentarze, Nie spodziewałem się tylu pozytywnych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.