Skocz do zawartości

Pz Inż 130/1:35 - "Bo widzisz synu..."


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał,

 

duuuże i brawa! Jesteś wielki! Robota świetna i bardzo mi się podoba pomysł i wykonanie.

Ostanio mało się udzielam na forum bo trochę przygnieciony jestem zawodowo, stąd moje milczenie w wątkach warsztatowych.

Wyszło świetnie i bardzo ładnie poprawiłeś tych żywicznych mutantów. To zdjęcie laski ze szkopem to z pudełka? Wycisnąłeś z niej naprawdę co się dało. Na tym zdjęciu i kobieta i szkop mają taakie dłooonie jak łopaty. W zyciu nie widziałem kobiety z takimi wielkimi dłońmi! A u Ciebie na dioramce to jakoś nie razi. Super.

 

Jeszcze raz gratulacje!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:OK! Pomysł z muzeum ciekawy,wykonanie czołgu super! Figurki-kupa roboty z poprawianiem i dorabianiem szczegółów,wycisnąłeś to co się dało. Brawo! Chciałbym tak umieć.Jedyne co mi nie do końca leży to właśnie to muzeum...może dlatego że mam skrzywienie na punkcie niszczejących eksponatów...Dioramka jest naprawdę ale POLOWANIE NA OBIAD jak dla mnie bije tę na głowę...tak czy inaczej gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz.

Celowo nie zacząłem opisu od:

"mnie się podoba", co jest dość sugerującym określeniem.

Sebek - pudło, niepudło - a co to w sumie za różnica, cobym do modelu nie dokleił, czy na nim powiesił, celowe umniejszanie jakości, jej celowe zawyżanie zmienia nic także, model pozostanie tym samym modelem,

One po prostu są, na przekór opiniom pozytywnym, jak i negatywnym

 

TankRed1070 - tak, to zdjęcie jakie widnieje na pudełku, to akurat ściągnąłem z strony LM, bo na pudełku wygląda to jeszcze gorzej(zwłaszcza laska)

 

artoor_K - dzięki

 

Co jest ok w pracy,dla mnie, jako wykonawcy:

bardzo fajnie wygląda połączenie ziemi brazowej, szaroburej z jasnym piaskiem - wyszło mi fajne przejście.

Obicia, te modele, które dotychczas oglądałem mają je namalowane - są płaskie - tu są bardzo realne.

Bardzo jestem zadowolony, właśnie z ustawienia tylu przedmiotów na tak małej powierzchni - co wcale proste nie jest.

 

Jesli jeszcze kiedyś sięgne do tematyki "dioramek" - na pewno wpierw zastanowie sie nad modelem, jaki na niej ma być, bardziej przemyślę dobór figur - jeśli chodzi o ich jakość(bo to sporo upraszcza sprawę)

I oczywiście mam nadzieję, że wyjdzie mi conajmniej taka fajna, jak ta praca.

 

 

dzieki jeszcze raz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wygląda połączenie ziemi brazowej, szaroburej z jasnym piaskiem - wyszło mi fajne przejście.

 

Właśnie, kiedy pisałeś coś o robotnikach, którzy naprawiali lampę myslalem: o co facetowi kurczę chodzi?!

A na gotowcu: BAM! i wszystko jasne. Jak w życiu!!!

 

No i ta łuszcząca się farba: oj zazdroszczę pomysłowości i perfekcyjnego wykonania. Mnie by się tak w 1:1 nie udało.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale. to jest Mistrzostwo Świata, wykonanie i sam pomysł, jest rewelacyjny !!

 

ps. ramka jest kozacka, kicz taki, że powala na kolana, a przedtem zrywa kaski i spodnie z tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby to mój faworyt gdyby :

1."matka" nie miała plastelinowych nóg,

2.ramka nie niszczyła by efektu swoim rzucającym się w oczy obciachem

 

Pochlebstwo jest w pierwszym zdaniu :-))

 

Inne uwagi:

świetny pomysł na scenkę !!!!!

Zawsze sobie myślałem, że gdyby czołgi nie miały gąsienic, to by się je przyjemniej sklejało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie myślałem, że gdyby czołgi nie miały gąsienic, to by się je przyjemniej sklejało.

Nic prostszego, czołgi braci ze wschodu(2WŚ) - mogą być bez gąsienic.

 

Fajnie, że wpadłeś mnie poinformować, iz nie jest to Twój faworyt.

 

Rafale. to jest Mistrzostwo Świata, wykonanie i sam pomysł, jest rewelacyjny !!

 

dzieki za komentarze.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko się kłaniam dla Twojego kunsztu modelarskiego. Ja pewnie do takiego poziomu nie dojdę za 100 lat. Przyglądałem się uważnie relacji z budowy i podziwiam Cię...

 

Co do ramki kwestia gustu mnie ona tak średnio się widzi ale tobie widocznie bardzo skoro ją wykorzystałeś .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pisze to tu bo według mnie to najlepsza Twoja produkcja i kropa

A tu tym czasem widzę ze żeś nie spal chyba po nocy tylko walczył z FOCHEM który wziął górę.

Rafal to ze krytykują Twój jeden model to nie znaczy ze reszta jest do bani i trza od razu się wycofywać z konkursu Nie zachowujmy się jak małe dzieci bez przesady bo zaraz wszyscy zaczną walić ĆWIERĆ FOCHY i będzie po forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jako modelarza ze średnim doswiadczeniem -SŁABE - ale to moja ocena prywatna. Miałes wiele dobrych modeli wcześniej, raczej lepiej Ci wychodzą pojazdy pancerne. Ludziki i dioramki gorzej, ale każdy ma jakies lepsze i słabsze punkty. Te kilka ostatnich dioramek słabe jak dla mnie. Chociaż sam nie zrobiłbym pewnie lepszych, bo w dioramkach sie nie specjalizuje (1 zrobiłem), reszta to pojazdy. Generalnie figurkę robić dobra jest trudno, a cywila chyba najtrudniej, gdzie nie można przesadzić z suchym pędzlem czy washem. Cywil nie tarzał się 5 min temu w okopie i raczej nie ma ubrania aż tak zuzytego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że Rafał zrezygnował z konkursu. Scenka jak pisałem wyśmienita, figurki też bardzo ładne mi bardzo przypadły do gustu. No i mnie jeszcze coś dziwi, jeśli:

 

Rezygnuję z udziału w głosowaniu, oraz z konkursu

to na co kolejny super komentarze?

 

Jak dziecko...

i

jak małe dzieci

 

Dlaczego Rafał zrezygnował z konkursu, to już jest raczej jego osobista sprawa, nie nam to oceniać. Ogólnie to powiem, że każdy umie pouczać, ale rzadko patrzy no to co sam pisze i robi. Sam taki jestem, bo to nasza piękna ludzka charakterystyka, to się już wolę nie wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę, co mamy rozwiązywać na priv. Był spór merytoryczny, który dotyczył innego tematu. Nie mam zamiaru odpowiadać za kogoś kto nie chce przyjąć od innych uwag MERYTORYCZNYCH, nie dotyczących jakości wykonania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sporami "merytorycznymi" to różnie bywa... są pewne wizje, przeświadczenia, dowody... ale wyrywkowe a przecież rzeczywistość zawsze była bogata i skomplikowana, w każdej epoce. o tym warto pamiętać. czym innym jest udowadniać sobie gdzie był mocowany parasol na 25 wersji Tygrysa a czym innym jest porywać się na dywagacje o modzie, kulturze, szafkach kuchennych itd. istnieje coś takiego jak licentia poetica i każdy modelarz może jej używać.

Rafałku, scenka podoba mi się ze względu na niebanalność i mistrzowskie wykonanie. czołg z odłażącą farbą jest świetnie zrobiony. popisałeś się warsztatem i pomysłem, zadbałeś o wszelakie szczegóły typu ptasie kupy i liście... miło popatrzeć. ramka wykracza niestety daleko poza moje gusta, ale o nich jak pisali na forach Rzymianie się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.