Skocz do zawartości

Scania R-ka 10x4 - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo długo zbierałem odpowiednią ilość części i materiałów do zbudowania takowego modelu. Będzie on wierną kopią tego z zdjęcia lecz będzie w malowaniu podpatrzony u jednej z firm ale niedokońca odzwierciedlonym w 100%. Na modelu zabraknie loga firmy która posiada w dość ciekawym malowaniu swoje pojzdy do transportu ponadgabarytowego.

Model będzie służył jak Koń do ciągnięcia Nootebooma Windmill Transporter.

A oto fotka jak będzie wyglądał gotowy model w 1:24 konfiguracja podwoziowa:

lkwscaniar5805axkarner0101qj3.jpg

gr9356qz3.jpg

gr9357qj7.jpg

A w takowym miałby powstać model.

Okaże się czy mamuty uda mi się przenieść:

scania1de7.jpg

scania2mw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolego Sławku przeczytaj dokładnie to co napisałem. Model powstanie w opraciu o 5 osiową konfiguracje, a malunek będzie tylko jako marmur i mamuty. Brak jakiej kolwiek nazwy na ciągniku tupu Karner czy GM AGRO.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny projekt ale powiem Ci Miłosz, że malowanie Scani w barwach Karner'a bardziej mi się podoba, no i chyba byłoby odpowiedniejsze do całego zestawu.

Ps.

a co ze Scanią Longline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie malowanie Karner wogule nie pieasuje. Te eski floreski zalatują mi wiochą. Wiadomo każdy ma gusta i guściki.

 

Longline Andrzeju patrzy namnie błagajacymi oczami bym sie zaopiekował i coś zdziałala ale narazie na polu bitwy jest Notek i Scania 10x4.

 

Do gulus a jak myślisz tak jak na MP II SLt 4160 namalować aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja siadam w pierwszym rzędzie i bacznie będę obserwował relację.

 

Życzę powodzenia w budowie.

 

Ps. Malowanie jest kwestią gustu, a o nim się nie rozmawia... Czyż nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku zaczołem prace nad modelem. To co na fotkach to to co do tej pory jest zrobione. Silnik jest jeszcze niekompletny. Nadkoli myśle że powino mi wystarczyć

Rama była najpierw złorzona do konfiguracji 4x2 a potem została pocięta na to na co mnie iteresuje.

dscn8512iz6.jpg

dscn8513iz0.jpg

dscn8514gb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak Miłosz rozwiążesz brak mocowan niektórych blotników. Chodzi mi o te "preciki" co trzymaja blotnik?? Bo ja mam jedna pare blotników i nie wiem jak to przymocowac??

 

Najlepiej jest dosztukowac z wypraski

 

Ps.Miłosz Dekle od zaworów możesz wziąźć z Mercedesa Actrosa ale musisz z nich zeszlifowac znaczek mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mi skołował takie nadkola moglibyśmy porozmawiać

Oczywiście żartowa łem model w sferach mażeń. Myślę że kiedyś sięskusze na takie cacko.

 

Dawno mnie tutaj nie było. Rama pod 2 mosty a zarazem przerubka jednego mostu na dwubiegunowy jak i przerubka zawieszenia pod 3 os skretną(wleczonną) zostało wprowadzone w życie. Więcej zamulać nie będę bo wszystko widać na fotkach.:

dscn8552xg2.jpg

dscn8553wb0.jpg

dscn8554he9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marcus05.

 

Juz gdzieś kiedyś wyczaiłem fotki tego zestawu na necie. Jak się okazało jest to zestaw pierwszy zbudowany w UK. Naczepa jak i konwersja pod 8x4 Scanie R podchodzi od Firmy MadModell tak samo jak naczepa. Jedyną modyfikacją w R-ce jest troszku inna wieża zakabinowa. Mam wrażenie że niewiele ma z orginalnej Ciężarówki o takiej konfiguracji.

scaniar.2.jpg

 

Do sbzdz Powiedz mi jaka moc ma Ta Scania 12x4 ?? I czy os sktętna przed dwoma mostami napędowymi jest oparta o zawieszenie piórowe czy o Poduszki ?? I co to za naczepa jest podpięta??. Wygląda jak Goldhoferr z odpinanym łabędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.