Skocz do zawartości

Scania R-ka 10x4 - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Normalnie zaje...... wyglada ta Scania. Siodlo juz przykleiles czy tak jest ustawione zeby bylo bo jak dlamnie to troche zabardzo jest przesunieta do przodu, niepowinna byc troche z tylu ,ale to tylko moja uwaga co do siodla, ale model jest zaje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaje...... wyglada ta Scania siodlo juz przykleiles czy tak jest ustawione zeby bylo bo jak dlamnie to troche zabardzo jest przesunieta do przodu niepowinna byc troche ztylu ,ale to tylko moja uwaga co do siodla ale model jest zaje.....

 

siodło tak powinno być bo chodzi o nacisk na poszczególną oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj nie wiele sie ruszyło.. dorobiłem podłużnice pod skrzynkę i pod blache ryflowaną dorobiłem wałek napędowy między mostami i zakończenie ramy.

dscn0252uh2.jpg

dscn0253ni5.jpg

dscn0254uh5.jpg

dscn0256gv7.jpg

 

Skyline.. ale myśle że dzięki mojej relacji poznasz troszku nietypowe ciągniki A powiem w pokrutce że mam chrapke na 6 osiowy w konfiguracji 12x4

 

Foto dla wyobrażenia sobie skyline że siodło umocowane jest między mostami napędowymi.

gr9357kq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni pracowałem nad okablowaniem tego drania W końcu udało się instalacje skończyć i być szcześliwy. Na ramę rzuciłem pierwszą warstwe kolorku a także dopiąłem turbine z kolektorami wydechowymi do silnika i kilkoma innymi drobiazgami na odpowiedni kolor. Nie zwracać uwagi że w ramie sa miejsca niedomalowane.:

 

dscn0315pg9.jpg

dscn0316kj0.jpg

dscn0317uj1.jpg

dscn0318qg4.jpg

dscn0319ij9.jpg

dscn0321ow0.jpg

dscn0320di8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wychodzi Tobie ta Scania ,a mozesz tak zrobic ze czyms polaczysz osie, ze obydwie naraz beda sie skrecaly, myslales nadtym ?? Nie wiem czy dobrze to zdefiniowalem ale mysle ze bedziesz wiedzial oco chodzi..

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline osie dwie będa połączone układem drążków lecz skrecać sie nie będą. Zaraz dostane po głowie i zapytasz mnie dlaczego a no prosto odpowiem to jest model nie zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline osie dwie będa połączone układem drążków lecz skrecać sie nie będą. Zaraz dostane po głowie i zapytasz mnie dlaczego a no prosto odpowiem to jest model nie zabawka.

 

eee tam nieznasz się :P u mnie wszystko musi sie skręcać może kiedyś nawet opanuję technike otwieranych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit... Z powodu braku jasności wypowiedzi post zostaje usunięty w całościNo tak troche sie rozpedzilem i chcialem szybko na pisac to wyszlo tak ze niezruzumiale. sory

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyline pilnuj się jak piszesz posty!

 

 

Miłosz... może racja, ale zawsze fajniej by wyglądała scania w gablocie ze skręconymi osiami

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz czym malowałeś ramę podwozia? Sprejem, czy aerografem? I jaka to farba? Emalia, czy akryl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku rama została pomalowana aerografem. Rodzaj farby to akryl .A kolor był dobierany w mieszalni lakierów z orginalnego kodu koloru SCANII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki za informacje !!!!! Miłosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolor był dobierany w mieszalni lakierów z orginalnego kodu koloru SCANII.
O kurcze... Tak z ciekawosci spytam. Jaka jest najmniejsza ilosc, jaka moga wymieszac na zamowienie? Gdzies kiedys czytalem, ze raczej ciezko jest kupic ilosc mniejsza niz pol litra chyba... A takie pol litra to by na 200 modeli starczylo chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolor był dobierany w mieszalni lakierów z orginalnego kodu koloru SCANII.
O kurcze... Tak z ciekawosci spytam. Jaka jest najmniejsza ilosc, jaka moga wymieszac na zamowienie? Gdzies kiedys czytalem, ze raczej ciezko jest kupic ilosc mniejsza niz pol litra chyba... A takie pol litra to by na 200 modeli starczylo chyba...

Najczęściej zamawiam 25 do 100 g. farby i jak dotąd nie spotkałem się z odmową wymieszania takich ilości lakierów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych tylko lakierach spotkałem się z odmową w których sa dodawane pigmenty. Taki lakier naprzykład to żołty na samochodach RMF FM. Minimalna ilość jaką mi dorobili to 500 mil

 

Przy metalikach , perłach i innych to najmniejsza ilość jaka mogą mi dorobić to 50 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle na fotkach w tedy była 3 warstwa a wsumie połorzyłem 5.

A no to chyba że. Bo już myślałem, że to była pierwsza warstwa.

Tylko po co aż 5 warstw kładłeś. Nie lepiej było jedną podkładu i 3 koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama została pomalowana do końca. Koła umiejscowione już na stałe. Silnik wsadzony w ramę i podpiety prawie cąły osprzet.. i teraz męcze sie nad wykanńczaniem ramy i nadkolami

 

dscn0324be2.jpg

dscn0325bk6.jpg

dscn0326oo3.jpg

dscn0327lf7.jpg

 

Szesnastek dlaczego bez podkładu.. bo szczeże to niewiem czemu tak wyszło ale to chyba i wyłącznie z czystego lenistwa. Niechciało mi się czyścic aero po zmianie koloru. A tak to se sypnołem 5 warstw w odstępach co 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie lewe tylne koło jest jakieś koślawe, czy poprostu zsunęła się opona Tyle pracy włożyłś w model ale poduszek nie oszlifowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie to fajnie , Miłoszu zobaczymy jak Ci z kabiną pójdzie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie to wyglada ,albo mi sie zdaje albo w 2 przednich osiach skretnych i ostatnia toczaca masz szersze opony i grubsze.

 

 

Pozdro:)

Nie wydaje ci się, to są super single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.