Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy można jakoś uratować lakier błyszczący model master?? Stał sobie na półce i zrobić się taki galaretowaty, nie idzie tego w żaden sposób rozmieszać, co innego z matowym tego da się ładnie rozmieszać za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57651709_640.jpg

 

Jak mogę zakwalifikować tego "druta"? Jako dźwignia hydraulicznego hamulca ręcznego czy jako dźwignia zmiany biegów? A jeśli jako ręczny, jak przerobić to na dźwignię zmiany biegów?

 

 

Dowiedziałem się kolego dokładnie co to jest!!!! Ta dzwigieńka występowała w starych modelach WRC w sekwencyjnych skrzyniach i jest to blokada żeby nie wrzucić przypadkiem wstecznego. W nowych rajdówkach są już systemy elektroniczne i zniknęły te "dzwigieńki". Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam /Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam do was przeogromną prośbę :mógłby mi ktoś znaleźć rysunek techniczny Stalińca T130/T170 lub S100?? Byłbym wniebowzięty jak ktoś by mi znalazł. Z góry dziękuję.

 

PS, Jest to spycharka gąsienicowa oczywiście radziecka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zakupu modelu lub chociaż gotowego egzemplarzu w skali około 1:25 Mercedesa klasy E z rocznika tak 2007-2010, który wygląda tak: http://www.auto-blog.pl/mercedes-klasy-e-brabus/ oczywiście nie ma to być jakaś tam wersja tylko chodzi o wygląd

lub mercedes klasy C z tych samych lat, który wygląda tak: http://www.v10.pl/galeria/mercedes,c,250,bluefficiency,11,artykul,35347,5,jpg.html

lub jakies Audi A4 lub A6 też roczniki 2007 ...

Bardzo podobają mi się te samochody i zależy mi na kupnie chociaż jednego. Pytałem w sklepach no i nic, ale może jednak jest coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Będę zabierał się niedługo za pierwszą polerkę. Jako że nie znalazłem za dużo materiałów na temat polerowania pastami tamiya, to drogą eliminacji nabyłem tylko pastę Compound (z tych względów że gdzieś doczytałem, że Corase ma za duża gradację, a cena Finisha mnie przeraziła). Czy jeśli pominę pastę Finish to efekt pracy nie będzie przerażał (wiem, że lustra w ten sposób nie osiągnę, ale nie chce też mieć matowego lakieru jak przy szlifowaniu - czyli ma być względnie dobrze), lub też co mogę tacie za specyfik podwędzić z piwnicy, żeby czymś zastąpić pastę finish?

 

Pozdrawiam!

 

Edytowane 23 październik 23:13

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666 JA mam wszystkie trzy. Finem wygładzasz mikro nierówności( po uprzednim zeszlifowaniu claru papierem 2500 ew.2000). Corase daje już delikatny efekt lustra ale Finish to już super lustro. Jeżeli bez Finish to kup może mleczko polerskie Tamki, to już jest efekt końcowy i można się przy tam przeglądać. Ale to się używa wtedy gdy używałeś wszystkie trzy pasty. Nie mam pojęcia jak o będzie wyglądać gdy pominiesz finish. Chodź tak myślę że lepiej Wyjdzie kupić pastę Finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.