Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z czego robicie przełączniki na desce rozdzielczej w ciężarówkach za oceanu? może macie jakieś ciekawe patenty?

Ten żółty i czerwony z płytki z polistyrenu, a nóżkę z rozciągniętej ramki. A inne przełączniki jak te na zdjęciu, obwódka z pociętej izolacji z kabelka od internetu telefonu, gałka z drucika z tego samego kabelka, lub rozciągnięta ramka. Inne kwadratowe i okrągłe przełączniki z płytek polistyrenowych i polplasterkowanych rozciągniętych ramek. W podpisie mam link do warsztatu Forda, tam jest deska z przyciskami z izolacji.

Ale to patent to nie wolno go używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z czego robicie przełączniki na desce rozdzielczej w ciężarówkach za oceanu? może macie jakieś ciekawe patenty?

Ten żółty i czerwony z płytki z polistyrenu, a nóżkę z rozciągniętej ramki. A inne przełączniki jak te na zdjęciu, obwódka z pociętej izolacji z kabelka od internetu telefonu, gałka z drucika z tego samego kabelka, lub rozciągnięta ramka. Inne kwadratowe i okrągłe przełączniki z płytek polistyrenowych i polplasterkowanych rozciągniętych ramek. W podpisie mam link do warsztatu Forda, tam jest deska z przyciskami z izolacji.

Ale to patent to nie wolno go używać

 

Wielkie dla ciebie. Dziękuje.

To ile należy się za patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może tak będę budował ramę od podstaw. Już zdecydowałem będzie MAN ,ponieważ podobają mi się te samochody i mają to coś w sobie co mnie do nich ciągnie. Oczywiście jak by ktoś miał rysunki techniczne wersji F90 4x2 to z miłą chęcią je przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje wcześniejsze pytanie, czy ma ktoś rysunki techniczne Mana F2000.

 

Mam instrukcje tego mana w formie pdf. Są tam rysunki i tabele z wymiarami. Jak chcesz to podaj maila to ci podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam 2 pytanie

 

1. Czy mogę przed nałożeniem bezbarwnego wypolerować kastę pastą do polerowania (gradacji na oko 4000)?

2. Czy hamulce fototrawione Aber są faktycznie tak łatwe do sklejenia, jak to przedstawia instrukcja? (wszystko wyciąć, potem skleić do kupy, blaszka na blaszkę, kółko na kółko, bez żadnego zaginania itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.d.1 Nie polecam, chyba,że potem bardzo dokładnie odczescisz powierzchne, bo potem na bezbarwnym wyjda takie kropki, jak bys malował po tłustym.

A.d.2 Nie pomoge, sklejam trucki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszekpoz, pewnie jakiś do plastików, najfajniej to jakiś motipowy Razz

A ja właśnie polecałbym Tamyie, czy wspomnianego już wyżej revella, gdzieś był już temat gdzie ktoś pokazał efekty użycia podkładu samochodowego, ja też miałem z tym niemiłe doświadczenia lepsze będzie coś modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszekpoz

 

Jaki potrzebny jest podkład pod lakiery w spreju firmy "Motip" ?

 

Proponuję użycz podkładu tez tej samej firmy gdyż sprawdziłem i nie było żadnego problemu.

Jednakże przed użyciem trzeba bardzo dobrze wymieszać (ciepła woda + dwuminutowe machanie puszką i odstawienie na ok. 20 sekund puszki do góry denkiem dla wyrównania ciśnienie) i można pryskać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć ,jaka dokładnie jest różnica po miedzy scanią serii 1 a serią 2 .Najbardziej interesuje mnie różnica w tylnim i prezednim zawiszeniu oraz w układzie przeniesienia napedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moze glupie pytanie jak najlepiej jest pomalowac napisy wypukle na klawiaturze silnika. Niechce napaprac, myslalem o gumce do mazania i odcisnieciu farby na wypukliznie. Jakies sugestie?

dzieki

Zwykle robi się to suchym pędzlem- nakładasz na pędzel farby i wycierasz go o papier, aż do czasu kiedy będzie prawie suchy, wtedy malujesz, farba powinna zostać Ci jedynie na wypukłościach, ale lepiej przećwiczyć to na czymś, na początku ciężko to wyczuć.

Druga metoda, którą stosuje to długopis żelowy, bardzo łatwo maluje się nim wszelkie detale, jedyny minus to to że bardzo łatwo schodzi, musiał byś więc to zostawić na sam koniec budowy. Widziałem gdzieś jeszcze że ktoś używał kredek, chyba takich kosmetycznych, nie wiem nie znam się Jak poszukam mogę Ci podrzucić link do tego artykułu.

Ale może na początek potrenuj gdzieś suchego pędzla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj dobre miejsce ,ale mojego taty firma plajtuje i ojciec ląduje na przysłowiowym bruku ,a więc koledzy biorę sprawę w swoje ręce i szukam na niego pracy jako kierowca c+e, wiadomo że wasi ojcowie lub też sami pracujecie w firmach transportowych ,więc kieruję do was pytanie jaką firmę polecacie (transport krajowy ewentualnie międzynarodówka ale wahadło). Czekam na odpowiedzi na PW aby nie zaśmiecać tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly problem z zawiasami w slr... Nie umiem ich ze tak powiem zalozyc a dokladnie chodzi o ten pokrzywiony precik... Moze ktos juz sie uporal z tym problem?? Z gory dzieki z pomoc.

 

p1150006.jpg

p1150004n.jpg

 

W/g instrukcji ten precik ma wejsc w ta mala dziurke w drzwiach i w ta duza przy slupku na karoserii mi niestety caly czas wpada ten precik do srodka...

 

 

(O.K. problem rozwiazany... Heh tak to jest jak sie cala noc siedzi przy modelu:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.