Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Proszę Was o poradę.

Pomalowałem dzisiaj lampy w w swoim modelu i chciałem zapytać czy jakoś to wygląda, bo po obejrzeniu innych modeli w galerii, moje lampy wydają mi się dziwne...

obraz002yk.jpg

 

obraz001w.jpg

Farba jaką malowałem to Vallejo 70934.

Czy ja coś źle robię, czy ta farba taka jest ?

PS. pod prawą lampą jest alu folia dla lepszego odblasku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przyklejeniem lamp powinieneś pomalować odblaski jakąś farba imitującą chrom lub np. wkleić folię aluminiową i ją wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o porade w sprawie lakieru bezbarwnego, a mianowicie, który z tych 2 lakierów jest lepszy:

Ten jest tańszy,jest go mniej, ale mogę stosować go na farby z seri H i C oraz emalie innych producentów

 

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-501&lang=pl

 

Ten jest większy,wychodzi taniej, jeśli brać pod uwagę cene, a pojemność, ale mogę stosować go tylko na farby seri C, którymi najczęściej maluje

 

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-513&lang=pl

 

Dodam, tylko że za dopiero ostatnio zacząłem robić postępy, jeśli chodzi o modele, lecz zauważyłem, że jeśli stosuję farby gunze i ich chemie, to jakoś mam mniejsze problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Mam pytanie--- jak to jest z kolorystyką silnika do Man-a F-2000 ? Właśnie jestem w trakcie budowy tego Mańka ale powstał dylemat- producent sugeruje kolor kadłuba jako orange glossy , pokrywy klawiatury jako black. Jeden z kolegów dał kolory - red mat, reszta polerowane aluminium. No i zgłupiałem. Może ktoś wie jak to w końcu ma wyglądać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem prawie wszystkie oferty na allegro i otomoto (bo to jak dla mnie najlepsze źródło) i znalazłem to : http://otomoto.pl/man-f2000-463-silnik-460km-T1857093.html

Widać tu, że to chyba ten sam silnik co w modelu i widać na nim czarną farbę. Nie wiem natomiast czy tak samo jest ze skrzynią. Mnie się wydaje, że jakby tak szukać dłużej to co kilka samochodów trafiło by się na inny kolor, chyba, że miałby ktoś zdjęcia z jakiegoś prospektu.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem prawie wszystkie oferty na allegro i otomoto (bo to jak dla mnie najlepsze źródło) i znalazłem to : http://otomoto.pl/man-f2000-463-silnik-460km-T1857093.html

Widać tu, że to chyba ten sam silnik co w modelu i widać na nim czarną farbę. Nie wiem natomiast czy tak samo jest ze skrzynią. Mnie się wydaje, że jakby tak szukać dłużej to co kilka samochodów trafiło by się na inny kolor, chyba, że miałby ktoś zdjęcia z jakiegoś prospektu.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem. Pozdrawiam.

 

Dzięki, zawsze to już coś. Okablowanie do bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania lamp najlepsze są markery spirytusowe albo farbki typu "clear" czyli półprzeźroczyste.

Ale farbka Vallejo 70934 jest właśnie farbką typu "clear". Ponadto farbki "clear" to farbki przeźroczyste, a nie półprzeźroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...,,trochę'' mi nie wyszło malowanie karoseri (sprayem) i niewiem jak to zmyć...wiem, że rozpuszczalnik się nie nadaje, a kret w takich przypadkach daje radę?

Chyba najlepszy będzie DOT-3, kiedyś moczyłem kastę w krecie z tydzień i nawet nie ruszyło lakieru, w docie powinno zejść bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie do znawców amerykańskich trucków;czy Kenworth W(T) 900 występował w konfiguracji z jedną osią z tyłu? Kupiłem ostatnio ten modelik i marzy mi się w takiej krótkiej wersji, ale nigdzie jeszcze nie widziałem takiego zdjęcia. Można coś takiego w ogóle zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie malowania---- pomalowałem właśnie kastę do tego mojego Mana. Kasta miała już położone 3 warstwy białego podkładu ( Motip Primer) Dziś położyłem 2 warstwy czarnego ( Motip High Gloss Black) no i zaczęło sobie wysychać na piękny czarny mat. Czy to jast tak że lakier wierzchi wsiąkł sobie w podkład ? I kolejna warstwa będzie już błyszcząca ?

 

Edit: podeschło i wygląda na semi gloss black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie do znawców amerykańskich trucków;czy Kenworth W(T) 900 występował w konfiguracji z jedną osią z tyłu? Kupiłem ostatnio ten modelik i marzy mi się w takiej krótkiej wersji, ale nigdzie jeszcze nie widziałem takiego zdjęcia. Można coś takiego w ogóle zrobić?

 

b427b2e16981956f.jpg

 

Pytanie odnośnie malowania---- pomalowałem właśnie kastę do tego mojego Mana. Kasta miała już położone 3 warstwy białego podkładu ( Motip Primer) Dziś położyłem 2 warstwy czarnego ( Motip High Gloss Black) no i zaczęło sobie wysychać na piękny czarny mat. Czy to jast tak że lakier wierzchi wsiąkł sobie w podkład ? I kolejna warstwa będzie już błyszcząca ?

 

Edit: podeschło i wygląda na semi gloss black

Po całkowitym wyschnięciu będzie gloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do ogłoszenia kol. uczesanego odnośnie flockowania - "podrzuciłem" do flockowania "wannę" modelu w skali 1:24.

Tak wygląda

IMG_0639.jpg

IMG_0640.jpg

Dla mnie efekt duuuuuuuużo lepszy niż przy metodzie ręcznej - na pewno będę klientem, który skorzysta z tej metody zamiast użerać się z Wikolem i wciskaniem "kłaczków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie do znawców amerykańskich trucków;czy Kenworth W(T) 900 występował w konfiguracji z jedną osią z tyłu? Kupiłem ostatnio ten modelik i marzy mi się w takiej krótkiej wersji, ale nigdzie jeszcze nie widziałem takiego zdjęcia. Można coś takiego w ogóle zrobić?

 

b427b2e16981956f.jpg

 

Pytanie odnośnie malowania---- pomalowałem właśnie kastę do tego mojego Mana. Kasta miała już położone 3 warstwy białego podkładu ( Motip Primer) Dziś położyłem 2 warstwy czarnego ( Motip High Gloss Black) no i zaczęło sobie wysychać na piękny czarny mat. Czy to jast tak że lakier wierzchi wsiąkł sobie w podkład ? I kolejna warstwa będzie już błyszcząca ?

 

Edit: podeschło i wygląda na semi gloss black

Po całkowitym wyschnięciu będzie gloss.

 

Dzięki , zostawiam ją w spokoju na parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.