Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem, widziałem kiedyś na naszym forum instrukcję jak zrobić otwierane drzwi do US trucków wykorzystując zamknięcie od tic-tac'ków ale nie mogę tego znaleść. Czy mógłby mi ktoś pomóc. Z góry dziękuję i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zawiasach z tik-taków dobrych rzeczy nie słyszałem. Wydają się być dobrym i szybkim sposobem. Mam parę patentów na zawiasy, ale to też zależy do jakiego modelu mają być.

Zawiasy drzwi

Przed wycięciem, tak wygląda część zawiasu, która będzie przyklejona do drzwi

CRW_0066.jpg

Drzwi już wycięte. Górny zawias przyklejony bezpośrednio na drzwi, dolny do wklejenia w dziurkę. Dolny zawias jest bardziej schowany.

CRW_0069.jpg

CRW_0067.jpg

Tak to wygląda po wklejeniu. Dziurki na zawias muszą być w jednej linii.

CRW_0070.jpg

CRW_0071.jpg

Wywiercenie otworów w dolnym zawiasie część kabiny była praktycznie niemożliwa, są za bardzo schowane. Więc wyrzeźbiłem co potrzeba, tu widać że są już wklejone. Ten patyczek będzie oczywiście wycięty, był pomocny do trzymania części podczas rzeźbienia, wiercenie i przyklenia.

CRW_0072.jpg

CRW_0073.jpg

CRW_0146.jpg

CRW_0148.jpg

wycinamy równe odpowiadające sobie otwory

IMG_7356.JPG

 

odpowiednio formujemy

IMG_7355.JPG

 

i składamy

IMG_7354.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem plastikowym. Jednak nie mam pojęcia gdzie kupić fajny, tani i łatwy dla początkującego model.

W moim mieście nie ma nawet sklepu modelarskiego. Chodzi mi dokładniej o model samochodu osobowego. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem plastikowym. Jednak nie mam pojęcia gdzie kupić fajny, tani i łatwy dla początkującego model.

W moim mieście nie ma nawet sklepu modelarskiego. Chodzi mi dokładniej o model samochodu osobowego. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem plastikowym. Jednak nie mam pojęcia gdzie kupić fajny, tani i łatwy dla początkującego model.

W moim mieście nie ma nawet sklepu modelarskiego. Chodzi mi dokładniej o model samochodu osobowego. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Allegro , internetowe sklepy modelarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Szukam porządnego aerografu i ma nie być do EW-770. Jak wiadomo żeby miał spory zbiorniczek , malował schludnie , pneumatyka pasowała taka jak w kompresorze mata ( mam taki niebieski spiralny wężyk). Cena nie jakaś wygórowana bo nie potrzebuję aerografu do małych detali tylko większych powierzchni. Aaa i co ważne ma być łatwy w składaniu po myciu bo EW-770 niestety nie jest. A chyba wiadomo ze zbiornik ma być na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko i zarazem prośbę o poradę na temat jakiegoś fajnego sposobu na malowanie kół w samolotach (skala 1:144). Dokładnie chodzi mi o felgi i opony kół. Zależy mi na ładnym wykonaniu, aby granice między kolorami były czyste itd. !!. Proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posterMAN kup sobie CleanLux (zmywacz do sidoluxu), nie jest higroskopijny tak jak DOT i możesz go używać do us*anej śmierci . Plastiku nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micky Mówisz poważnie nie rusza plastiku?

 

Poważnie nie rusza plastiku. Ja sam go używam nawet nie rozcieńczam z wodą. gotowy preparat do słoika do niego części i poczekać aż farba będzie odchodzić potem dobrze przemyć wodą. Ruszy farbę czasami podkład ale plastiku nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pi razy drzwi ile go moczysz?

To zależy od grubości powłoki i farb ja używam humbroli i schodzą średnio od 2 do 7 dni :P Te 7 dni dlatego ze zapomniałem że mam coś w słoiku :P ale tak przeważnie już po 2 dniach są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.