Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie kalek.

Która według was jest lepsza

nr 1 :

http://www.allegro.pl/item571674435_papier_do_kalkomanii_21_4x27_9_cm_bezbarwny.html

 

nr 2 :

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=18&przedm=606077&kateg=307686

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Opcja 2 tam masz dwa arkusze z tym że jest kłopot bo to nie jest A4. No chyba że potrzebujesz duże kalki?

Zobacz do działu jak to zrobić kalkomanie opisałęm tam wszystko co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanko ma może ktoś albo wie gdzie znaleźć rysunek felgi do Liaz_18.33_PB-HR z wymiarami. szukałem w necie ale nic nie znalazłem może źle wpisuje w googlach. za odpowiedź dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opny na liazie mają oznaczenia 11.00/R20 jest to stare oznaczenie.

 

http://www.allegro.pl/item577023673_opona_11_00_20_jelcz_liaz.html

 

 

Szerokość: 11.00", Profil: 80, Średnica: 20,

 

Kiedyś nie podawano procentowego udziału profilu, ogólnie było przyjęte że wszystkie mają 80, nie było opon niskoprofilowych jak to dzisiaj się mówi.

DZisiaj jak przyjdziesz do sklepu to musisz pytać o:

 

280/80 R20 - Wpisz w google czy o tą oponę Ci chodziło. Na 90% opona ma takie wymiary, moge się conieco mylić bo tu jest kwestia przeliczeń, kiedyś podawali w calach a dzisiaj w mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za odpowiedź w sumie to chodziło mi o felgę i jej wymiary lub przekrój z wymiarami a to wszystko po to by odwzorować felgi w liazie w skali 1:32 Liaz_18.33_PB-HR

mniej więcej coś takiego

http://www.koltico.cz/images/schema.gif

przy okazji znalazłem trochę wymiarów kamazów

 

http://www.carlider.ru/salon/catalog/?section=16[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na jakim zawieszeniu jest ta skakanka z tył ma poduchu czy resor i jeszcze jedno pytanko czy resor ten może być podobny dotego co jest w iveco-magirus ?

 

 

527f4574da199d77m.jpg

 

527f4574da199d77med.jpg

 

4x2

fa21c5c8a5cda179m.gif

 

4x4

2c538c35151672e6m.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo FH 6x2 a 4x2

 

Koledzy mam pytanie czy te dwa volva w różnej konfiguracji są tej samej długości? Chodzi mi o ramę. Według mnie są tej samej długości ale potrzebuję potwierdzenie.

6x2

Volvo-FH12-420-BTT-Schiffner-300605-01.jpg

4x2

Volvo-FH12-460-SZM-Scandia-Logistic-%28DK-1%29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

Koledzy gdzie volvo ma akumulatory w tedy kiedy po lewej stornie miedzy osiami na całej długości jest bak?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam sprawe bo na ten poprzedni post nikt nie odpowiedział wię licze że na ten odpowiecie. Chodzi o przeróbke ciągnika siodłowego na tandem dokładnie Volvo FH12 na tandem. Tu pojawia sie pytanie o ile i w którym miejscu przedłużyć ramę, czy zabudowę moge zrobić z połowy zabudowy naczepy. To tyle jeśli jest ktoś chętny do pomocy to prosze o kontakt na gg 279057 bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać planów i sobie po przeliczać wszystko według tego a zabudowa to napewno nie będzie dokładnie równa połowie naczepy.

Pozdrawiam Jackon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko :

 

Czy stosuje się na dwóch osiach różne rozmiary opon ? Tzw. czy w tym przypadku :

1520267.jpg

 

na ostatniej osi mógł bym zastosować opony typu Low-Deck ?

 

Z góry dzięki za info

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obie osie są z napędem to na pewno nie bo była by różnica na pędzaniu. Duże koła dawało by większa prędkości niż małe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felgi by były mniejsze np 22.5 i 19,5 to by się szybciej obracała ale i opona by się zdzierała ale rozmiar opon nie ma znaczenia (idiotycznie by to wyglądało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia oś jest wleczona ,czyli nie napędowa .

U mnie w modelu ta ostatnia oś jest i będzie cały czas podniesiona. I chciał bym aby odstęp tej osi do podłoża trochę zwiększyć ,bo trochę mało odstaje .

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej różnicy nie widać . I mam pytanie głównie do kolegi BODZIA, jakim klejem przykleić polisteryn do ramy i zrobić to prosto (przedłużam ramę wcześniej przeciętą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wiem(coś tam poszperam na pewno)

Ale kiedyś pamiętam widziałem na zdjęciach Scanie w takiej konfiguracji jak ja chcę zrobić,i wydawało mi się że miała na osi napędowej większe opony,a na wleczonej oponki miały mniejszy profil Chodzi mi też o ''urozmaicenie'' modelu Według mnie ciekawie by to wyglądało,ale nie wiem czy w rzeczywistości takie rozwiązanie ma miejsce . Czekam jeszcze na dalsze sugestie

 

P.S. CA tzw. Super Glue Musisz tylko równo pociąć ramę ,dokładnie potem miejsce cięcia oszlifować,szpachla i szlif

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody92 duże wędruje do Cibie

 

Tak więc dobrze mi się zdawało że widziałem takie rozwiązanie Sprawa jak dla mnie zamknięta . Dzięki za pomoc chłopaki

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.