Skocz do zawartości

ORP "Dzień sądu" mod.2039 -Doyusha+scratch-1:250


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie miałem o to prosić. Wolałbym go mieć w dziale SF A co do aktualnych fotek modelu to nie ma żadnego postępu...teraz zajmuję się małym czołgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dłubnąłem co nieco ale póki co nic do pokazania nie ma,usunałem relingi i chciałem robić nadbudowę i przód...ale plastik mi się skończył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Dawno nic tu nie wsadziłem więc czas na mały update. Trochę jeszcze zejdzie zanim skończę Bolo ale coś dłubię przy moim high tech Yamato Oto efekty wczorajszej nocki...to na razie wersja robocza. Działa są "na sucho"

mostek.jpg

mostek1.jpg

 

Może krótko opiszę co zostanie zrobione. Pokład pozostanie bez zmian. Zlikwiduję wszystkie mniejsze stanowiska ogniowe na pokładzie i przeniosę je na "wysepkę" dorabiając kilka dział.Istniejące poddam niewielkim modyfikacjom oraz dorobię troszkę działek "Phalanx". Kadłub zostanie wydłużony tak by przypominał ten na poprzednim zamieszczonym schemacie. "Wysepka" zostanie przekonstruowana. Po modyfikacjach będzie wyglądać tak trochę "stealth" W tylnej części wysepki zrobiłem hangar ale wnętrza robił nie będę. Przydałby się jakiś śmigłowiec w 1:250 ale nie wiem skąd go wytrzasnąć tak więc dam sobie spokój. katapulty prawdopodobnie zlikwiduję a w ich miejsce dam wyrzutnie bomb głębinowych. Komin będzie zamaskowaną wyrzutnią rakiet a maszt będzie istnym SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć No i w końcu jest postęp...

Nadbudowa została przerobiona , dodałem maszt a ze starych zabawek dorobiłem główne działo Zresztą lepiej jak pokażę a nie będę smęcił:

cd1-1.jpg

cd4-1.jpg

cd-1.jpg

cd5-1.jpg

 

Komin to atrapa.Dodam kilka rur na niego a w środku będzie wyrzutnia rakiet. Na bokach nadbudowy będą szeregi dział a pod wieżą z tyłu nadbudowy jest hangar. Dojdzie jeszcze katapulta.Tak teraz myślę że chyba odetnę te dwa talerzowate elementy na działkach z przodu. Będzie bardziej "TRUE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic nie zrobiłem (bo klej się skończył) oprócz zdarcia dwóch paskudnych pseudołańcuchów odlanych razem z pokładem. Zamiast nich będzie metalowy łańcuszek pozyskany od narzeczonej Jutro powinna odbyć się wielka akcja podwyższania przodu kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie podwyższyłem dziobu, nie udało się a to przez śruby mocujące pokład pół dnia się męczyłem nad ich spasowaniem i g... z tego. No ale pokazuję jak wygląda teraz. Jeszcze kupa roboty z tymi śrubami będzie bo dżapsy źle wykonały otwory gdzie te śrubki mają wejść i żadna nie wchodzi prosto...ehhh. No ale tak wygląda teraz (na sucho)

sby1.jpg

sby2.jpg

sby3.jpg

sby4.jpg

sby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...chciałbym zrobić podwyższenie przodu kadłuba tak jak na rysunku:

 

ship_yamato.jpg

 

Tylko nie wiem jak...od 15 się męczę...nie mam pojęcia co zmierzyć żeby to wyszło...próbowałem przykleić plastik na prosto i nacinać tak żeby uzyskać kształt...próbowałem odrysować pokład i zrobić to w dwóch połówkach i już mnie trafia...pomoże ktoś? jak to wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się męczę nad przodem kadłuba więc jakby ktoś wiedział jak to rozwiązać to niech da cynk Pytanie mam takie. Załóżmy że wyciągnięcie wraku i odbudowa Yamato przypadła nam , Polakom gdyż w Japonii w związku z rozwojem technologii myśliwców zmiennopostaciowych (---->Macross) postawiono na lotniskowce klasyczne i podwodne. W efekcie odbudowany w Trójmieście Yamato nosiłby polską nazwę. I teraz pytanie do was koledzy. Jak zapatrujecie się na coś takiego? Sens żaden , wiem o tym ale proszę o porzucenie myślenia realno-historycznego Jeśli pomysł wydaje wam się ok (chociaż zapewne dla większości to herezja) to jaką nadalibyście nazwę temu potworowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... pomysł ogólnie dobry, choć ta odbudowa w 3Mieście to rzeczywiście przegięcie. Niemniej jednak moje propozycje:

 

1) Generalsimuss Kaczyński

2) Warszawa VII

3) Gromowładny

4) Planeta Ziemia

5) Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

 

Ogłaszam dłuższą przerwę w warsztacie. Tak jak napisałem w innych tematach, nie jestem obecnie w stanie zrobić nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.