Skocz do zawartości

Muzea militarne i organizacje odnawiające pojazdy wojskowe


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat z myślą ze może się przydać miłośnikom militaria wyjeżdżających na wakacje itp.

Na początek napisze o grupie osób zajmujących się odnawianiem i budową pojazdów militarnych z okresu II WŚ.

Ich warsztat znajduje się w Bielsku Białej na ul. Strażackiej. Jak narazie na warsztacie stoi do budowy Pz.Kpfw.II (jeden już jest ukończony), tankietka TK-3, C2P, Słynny 7 TP z Bielska Białej oraz Pantera

Jak narazie tyle jadę tam porobić zdjęcia jeszcze dzisiaj je zrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam w Tomaszowie mazowieckim jest http://www.skansenpilicy.pl/ i mają tam fajne pojazdy a czasami robią rekonstrukcje bitew ich pojazdy są odrestaurowane i jeżdrzą a niedaleko w Konewce i Jeleniu są schrony kolejowe http://www.bunkierkonewka.eu/historia.html latem w niedziele są tam przejażdrzki pojazdami niemieckimi i tez robią rekonstukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pojazdy budowane są od zera, czy odrestaurowywane na bazie odnalezionych pojazdów?

 

Z tego co widziałem i słyszałem są odnawiane z wraków.Odrazu przepraszam za fotki ale w garażu było dosyć ciemno i mało miejsca do ruchu więc narazie zdjęcia jakie takie.

TK-3 będzie miał zmieniane malowanie i kilka poprawek ale jest na chodzie.

aff79179fab3fda4med.jpg

245327be8435d52emed.jpg

a58cae43ec022248med.jpg

dc254d5415e541f7med.jpg

67639ac4cf9b858emed.jpg

bf4ef104fddbed60med.jpg

bd4deab34352be6emed.jpg

f60af026be85cd89med.jpg

 

Następnie poczatek budowy C2P

6a51cf1bf56237e0med.jpg

 

Kilka fotek Pz.Kpfw.II

dfa865c2b815482cmed.jpg

ce1a11449fc99ebdmed.jpg

62e9a5cd73e3ded0med.jpg

 

Słynny 7TP

32b97593d2aad2b7med.jpg

efc6180231eb527fmed.jpg

673d5c4c28de8decmed.jpg

195a74546dc3a00emed.jpg

182a4b294255a027med.jpg

d79d83310f52e503med.jpg

401ab3bc7f02488amed.jpg

af2d1db5c12c15b3med.jpg

fb5683a8c8603610med.jpg

49e326ead84f7f1emed.jpg

147695d1c6a53e02med.jpg

1a42c1db238fb9f3med.jpg

1b81e95de2a9418amed.jpg

01990c5d4417a5c6med.jpg

9365bd42739aa0abmed.jpg

12aa843d8afc4780med.jpg

49ad086fa0d3e99dmed.jpg

ad959eafa3035cd6med.jpg

958c24a064c95e11med.jpg

b1ff80ec667620ebmed.jpg

 

I początek wspaniaełgo pojazdu Pz.Kpfw. V Panther, jak narazie podwozie T-50, podwozie ma być przerobione

f8877e3564ac9f89med.jpg

940921f950c0210fmed.jpg

098782f094ab8638med.jpg

5dfdace9aa5b2942med.jpg

c7a7fbc6051fae04med.jpg

 

Postaram się dawać nowe fotki z prac na biezaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I początek wspaniaełgo pojazdu Pz.Kpfw. V Panther, jak narazie podwozie T-50, podwozie ma być przerobione

 

Już się przestraszyłem że tak zostanie . Licze, że od czasu, do czasu będziesz pokazywał zdjęcia z budowy pantery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dawać co tydzień, panterka będzie miała zmienione podwozie na czym będzie polegać jeszcze nie wiem, ale słyszałem że w Czechach jest replika tygrysa na podwoziu T-34 moim zdaniem to kompletna poracha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Poznaniu w wojskowych zakładach remontowych odnawiają unikat na skalę światową- Stuga IV. Podobno za jakieś 2 miesiące ma zostać uruchomiony silnik, a sam pojazd ma być w pełni sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ja widzę? 7TP stoi "pod chmurką" ?!

 

Dokładnie niewiem czy jest jakoś przykrywany jakąś plandeką wczoraj stał pod gołym niebem ponieważ prace były skupione na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Poznaniu w wojskowych zakładach remontowych odnawiają unikat na skalę światową- Stuga IV. Podobno za jakieś 2 miesiące ma zostać uruchomiony silnik, a sam pojazd ma być w pełni sprawny

To co z Rgiewki czy jakos tak wyciągnęli ?

Miał w muzeum stać, już koncepcja się zmieniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Poznaniu w wojskowych zakładach remontowych odnawiają unikat na skalę światową- Stuga IV. Podobno za jakieś 2 miesiące ma zostać uruchomiony silnik, a sam pojazd ma być w pełni sprawny

No to super, w obliczu cięć budżetowych będzie jak znalazł dla naszej armii

A jak będzie coś wiadomo o postępach, gdzie i kiedy będzie stał, mogę prosić o wiadomość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Golęcinie, tam gdzie na razie nadbudówka leży (albo leżała)... Jak go skończą, to będzie jedyny sensowny cel wyprawy do tego muzeum - 2 rzędy różnej maści teciaków, isowatych i współczesnych rusków nie są interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Golęcinie, tam gdzie na razie nadbudówka leży (albo leżała)... Jak go skończą, to będzie jedyny sensowny cel wyprawy do tego muzeum - 2 rzędy różnej maści teciaków, isowatych i współczesnych rusków nie są interesujące.
Ja tam nie narzekam, uważam, że fajne rzeczy mają. Zdaje się, że drugi polski IS3 to już w częściach jest, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z Rgiewki czy jakos tak wyciągnęli ?

Miał w muzeum stać, już koncepcja się zmieniła

 

http://www.sturmgeschutziv.pl/

 

Na Golęcinie, tam gdzie na razie nadbudówka leży (albo leżała)...

 

Już nie leży

 

 

Jak go skończą, to będzie jedyny sensowny cel wyprawy do tego muzeum - 2 rzędy różnej maści teciaków, isowatych i współczesnych rusków nie są interesujące.

 

Zależy jak dla kogo, znajduje się tam wiele ciekawych eksponatów np. w pełni sprawny IS-2, pocięty T-34 w którym kręcono sceny wewnątrz czołgu w "Czterech pancernych", IS-3 zachowany w znakomitym stanie, bodajże Su-76 tez tam jest, jeden z najwspanialszych eksponatów czyli PION, oj jest tam co oglądać, oj jest, a na dodatek wszystkie pojazdy zachowane są w nienagannym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go skończą, to będzie jedyny sensowny cel wyprawy do tego muzeum - 2 rzędy różnej maści teciaków, isowatych i współczesnych rusków nie są interesujące.

 

Jak dla kogo.

Bo dla mnie np: T34/76 z wieżą typu mutra z kopółką dc y, IS-2, SU-76 czy T-70 to prawdziwe perełki, na skale światową. Nawet Rosjanie nie mają tych pojazdów zachowanych w tak pięknym stanie.

I mam w planach następną wizyte w tym muzeum w celu porobienia dokładnych zdjęć SU-85 i SU-100.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Widziałem w necie zdjęcie z jakiegoś muzeum w Polsce samochodu pancernego, chyba BA-20. Czy wiecie może gdzie on znajduje się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

7TP w Bielsku stoi od wiatą, jednak nie obce są mu opady śniegu i deszczu. Póki co to sama blacha (zakonserwowana) więc bez histerii. Zakładam, że skoro teraz montowany jest silnik i skrzynia biegów (oryginalna) to chłopaki jakoś bardziej dbają o wóz. TK-3 stoi w środku, podobnie jak C2P.

 

Z polskiego sprzętu jest jeszcze Citroen-Kegrese, robi się z tego co wiem ciężarówka PZInż 713 (brak szczegółów) , sampance wz 34 są na pewno dwa, kończy się przodek do haubicy 14/19P 100mm, jest już FIAT 508, kilka armat ... jak by się ktoś dobrze przyłożył to już trochę tego jest, tyle że wiele rzeczy jest "w trakcie"

 

Zbyszku - pozdrów Grześka i Kombinerka !

 

Barthass - u ktp. Ogrodniczuka stoi też T70 zdaje się, że to jest dopiero unikat. Poza tym już wiem - chodziłeś ze mną do szkoły, zdaje się, że do gimnazjum w niższych roczników ... hehehe młodziaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.