Skocz do zawartości

7TP - projekt MOW Hel


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio namnożyło się 7TP na forum więc i ja dorzucę swojego (no nie całkiem)

Dlaczego nie całkiem? Bo model powstaje dla Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu i jest jego własnością. W związku z tym mogę zaszaleć i kupić wszystkie dodatki jakie są dostępne do tego modelu.

 

A teraz po kolei:

 

Podstawa: model Mirage (trochę taki sobie, plastik kiepski, gruby, źle się obrabia, wypraski krzywe)

 

Dodatki:

- blaszka fototrawiona Aber

- lufa metalowa Armo

- gąsienice ogniwkowe RPM (prawdopodobnie zastąpione zostaną metalowymi)

 

Na początek kadłub:

PICT0001.JPG

PICT0002.JPG

 

I porównanie z innym czołgiem lekkim - PT-76 w skali 1:35:

PICT0003.JPG

 

Początek prac: wykonane zostały zestawy kół podtrzymujących i napędowych, wycięte plastikowe żaluzje nad silnikami. Najfajniejsze, bo wypukłe zostały wstępnie wykonane z blaszki (wstępnie, bo jeszcze nie sklejone, tylko wygięte).

 

PICT0005.JPG

PICT0006.JPG

 

Tak jak po wstępnym oglądzie można było się spodziewać plastik jest fatalny w obróbce. No ale trzeba walczyć

 

Model Mirage'a jest w niektórych miejscach pozbawiony nitów. Czemu tak to chyba nawet autorzy modelu nie wiedzą - na części elementów umieścili nity, na części nie. Blaszki Abera załatwiają w zasadzie sprawę wieży, ale część nitów należy dorobić. Na jarzmie armaty i przedniej ścianie przedziału kierowcy:

 

PICT12.jpg

PICT11.jpg

 

 

Nie pozostało nic innego jak nawiercić otwory w elementach, użyć patyczków z wyciągniętej ramki i nitować, nitować ...

PICT10.jpg

PICT13.jpg

PICT14.jpg

 

Czekając na przyschnięcie nitów pokleiłem trochę blaszek na wieży, na więcej nie starczyło superglue

 

PICT20.jpg

PICT21.jpg

PICT22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie masz... sklejac model dla muzeum

to był jakis konkurs czy jak to się stało ?? jestem ciekaw

będę zaglądał od czsu do czasu

Pewnie sami się zgłosili

A może ktoś by zrobił diorame dla muzeum Powstania Warszawskiego bo ta którą mają wygląda ***********

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się napracować, to zwróć uwagę, że na bokach kadłuba są piękne nity i ... wypukłe linie podziału blach

Z lufą możesz mieć problem, próbuję ją kupić osobiście w Jadarze od pół roku i .... ciągle jej brak

Na forum przeczytałem kiedyś, że warto kupić T-26 Zwiezdy jako bazę dla części do 7TP. Chyba chodziło o wózki kół i na pewno mechanizm napinania tylnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się napracować, to zwróć uwagę, że na bokach kadłuba są piękne nity i ... wypukłe linie podziału blach

 

A dzięki za radę

 

Z lufą możesz mieć problem, próbuję ją kupić osobiście w Jadarze od pół roku i .... ciągle jej brak

 

Moja właśnie do mnie przyszła - też z Jadaru, ale zamawiana przez sklep Tęcza w Koszalinie

 

A co do tego jak robić modele dla muzeum - no cóż, trzeba pogadać, utrafić w temat, a jak pasjonat z pasjonatem się zbierze to się dogada.

 

Latem zapraszam na Hel do Muzeum Obrony Wybrzeża, wystawa będzie na jednym z pięter dalmierza baterii "Schleswig Holstein", a przygotowana będzie przez modelarzy z KPM Koszalin

 

A przede wszystkim zapraszam do samego muzeum - jest bardzo ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem zapraszam na Hel do Muzeum Obrony Wybrzeża, wystawa będzie na jednym z pięter dalmierza baterii "Schleswig Holstein", a przygotowana będzie przez modelarzy z KPM Koszalin

 

A przede wszystkim zapraszam do samego muzeum - jest bardzo ciekawe

To będzie trzeba znowu jechać na obóz w to piekne miejsce

A samo muzeum równiez polecam, byłem, widziałem, warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokol - jak byś potrzebował jakieś fotki itp to służę. Model - znam sprawę

 

Dzięki Masz jakieś dokładne fotki dachu wieży? Bo mam niespecjalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Masz jakieś dokładne fotki dachu wieży? Bo mam niespecjalne :(

Niestety. Nie bardzo - tzn jedno zdjęcie z monografii i kilka mniej dokładnych z forum odkrywcy. Wieża to nadal terra incognita, nawet dla ekipy z PROJEKTU 7TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Mam też zdjęcia z "Poligonu" z odbudowy 7TP - ale tam akurat góry wieży nie ma :(

 

A forum "Odkrywcy" trzeba będzie przejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja też mam zdjęcia z odbudowy 7TP, sam robiłem. Wieża nie ma górnej płyty jeszcze więc to Ci nie pomoże. Tylko odkrywca.

 

przepraszam ze wtrącę...czy mógłbyś podać linka z tymi fotkami? z przyjemnością bym nacieszył oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeum prowadzi dość szeroką działalność i organizuje różne wystawy tematyczne związane z siłami zbrojnymi II RP.

 

A wystawa będzie nosiła tytuł: "Broń pancerna i pojazdy Kampanii Wrześniowej 1939r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.