Skocz do zawartości

Hetzer Mid. Eduard 1:35 - galeria konkursowa


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nastała wiekopomna chwila:

Oficjalnie skończyłem prace nad moim Hetzerem !!!

 

Dla tych co nie czytali warsztatu:

 

Model wykonałem właściwie prosto z pudła bo miał wystarczającą ilość dodatków (dwie blachy, toczoną lufę, maski na koła), dokupiłem tylko blaszane fartuch pancerne i toczoną lufkę do MG34 do Rb Modelu.

Malowałem farbami Gunze (zestaw kolorów do niemieckich czołgów), które dały piękne efekty i w ogóle się nimi świetnie malowało, po raz pierwszy też zastosowałem surfacer, co mnie oczywiście uchroniło przed odłażeniem farby razem z taśmą maskującą.

kolory we wnętrzu to Pactry i Vallejo.

Schemat kamuflażu pochodzi z modelu Hetzera produkcji Tamyii (Francja 1944).

 

Warsztat tu:

 

viewtopic.php?t=10995

 

Do rzeczy, fotki robione w świetle dziennym (dziś akurat wyszło słonko ):

 

 

hetzergaleria002.jpg

hetzergaleria003.jpg

hetzergaleria005.jpg

 

hetzergaleria017.jpg

hetzergaleria021.jpg

 

I jeszcze wnętrze przed sklejeniem w całość:

 

hetzer062.jpg

hetzer063.jpg

hetzer064.jpg

hetzer065.jpg

 

pffffffff.....

 

Zostało jeszcze parę drobniutkich niedoróbek ale na razie już nie mam siły się nimi zająć........

 

No to dla mnie koniec konkursu po ponad dwóch miesiącach prac...

 

Podoba się?....

 

PS mam nadzieje że coś wywalczę tym modelem, żeby się choć za farby zwróciło

 

edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---edit---

 

Dziś postanowiłem wykonać lepsze fotki i usunąć trochę starych, (przy okazji zakładania nowego konta na photobucket-cie, bo na poprzednim już kończą się limity, więc lepiej żeby ta galeria nabijała już na nowe konto).

Próbowałem poprawić też coś przy tłumiku (pigmentowanie) ale nie wiem czy coś widać...

Takie działania na finiszy konkursu, a poza tym trzeba o sobie przypomnieć!

 

Do rzeczy:

 

Hetzergaleria2002.jpg

Hetzergaleria2004.jpg

Hetzergaleria2005.jpg

Hetzergaleria2006.jpg

Hetzergaleria2007.jpg

Hetzergaleria2008.jpg

Hetzergaleria2009.jpg

Hetzergaleria2010.jpg

Hetzergaleria2012.jpg

Hetzergaleria2013.jpg

Hetzergaleria2016.jpg

Hetzergaleria2017.jpg

Hetzergaleria2018.jpg

Hetzergaleria2021.jpg

 

jeszcze dla porównania z jako tako pasującym figurasem:

 

Hetzergaleria2023.jpg

Hetzergaleria2025.jpg

 

i jeszcze dla porównania wielkości z Oplem Blitzem (od italki), którego kiedyś wykonałem:

 

Hetzergaleria2026.jpg

 

Mam nadzieję że teraz lepiej wszystko widać, szczególnie kolory i przekonam do siebie większą ilość osób....

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się?....

Jeszcze śmiesz pytać? SUUUUUUUPER!!!!!!!!!

Przeglądałem Twój warsztat od początku i jestem pod ogromnym wrażeniem!

Tak jak teraz fotki przeglądałem to mi się tylko jedna rzecz w oczy rzuciła na maluśki "-", mianowicie na 3 i 8 fotce od góry widać taki jakieś przebarwienie na lewej gąsce z tyłu. Poprawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3 i 8 fotce od góry widać taki jakieś przebarwienie na lewej gąsce z tyłu. Poprawisz? Smile

Oj zapomniałem, tam była szczelina między odcinkami gąsienic i zatkałem ją kawałkiem plastiku pomalowanym na rdzawo a potem zaponiałem dać na to pigmentu.... Ale zawsze można uznać że w coś "wdepnął" tą gąsienicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model jest bardzo ładny, dokładny warsztat - widać ile wysiłku włożyłeś w model.

Na minus:

Tłumik taki mało zróżnicowany, troszke za duże odpryski we wnętrzu, nie przemawia do mnie kolor zapasowych gąsienic.

Są to oczywiście tylko moje odczucia, z którymi możesz się nie zgodzić

Oczywiście gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93mati napisał
Wracaj do współczesnych!

Nie, zostań przy drugowojennych

 

Racja zostań Model świetny jedyne minusy to w/w wydech i gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie 1000 dobrych modelarzy II wojennych a my mamy zaledwie kilku, stroju ma być z nami

 

A może będzie dzielił się na dwa okresy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie 1000 dobrych modelarzy II wojennych a my mamy zaledwie kilku, stroju ma być z nami

 

A może będzie dzielił się na dwa okresy?

 

Przecież robię pojazdy i współczesne i drugowojenne, teraz robię PT-76 który jak dobrze pójdzie to ukaże się w gazecie, dla nich też zrobię Bergepanterę i może Szyłkę. Na forum niedługo zacznę relację z renowacji SDkfz 251 Drilling, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatni odkryłem w starym czasopiśmie model Hetzera wykonany przez Miguela Jimeneza i stwierdziłem że mój prezentuje ciut lepszy poziom wykonania

PS nadal nie mam zamiaru robić żadnego Tygrysa !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie 1000 dobrych modelarzy II wojennych a my mamy zaledwie kilku, stroju ma być z nami

A tam, dobry modelarz musi robić wszystko co mu wpadnie w łapy Stanąć ponad podziałami i ideologiami

Stroju - świetny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pocztku przyglądałem się twoim zmaganiom z Hetzerem - to mój ulubiony pojazd

Z wieloma rzeczami poradziłeś sobie świetnie. Nie wchodząc w szczegóły produktu Eduarda -bo jak gadaliśmy jest skopany merytorycznie przez producenta model twój prezentuje się godnie. Ma kilka słabszych stron

- wyciągnięcia suchym pędzlem są ciut anachroniczne

- nikłe zróznicowanie błota na wannie

- odpryski -ich wielkość i powtarzalność

- wydech i gąsiennice - kolorystyka!!! niezrozumiałe że przy twoim warsztacie zostawiłeś to takie płaskie.

Ale ma też bardzo silne strony - świetne malowanie kamufalżu - idealny dobór kolorów i ich wykonanie wzoru plam. odnośnie twojego konfliktu - nowoczesne/II wojenne -

sklejaj sobie co tam chcesz ja zawsze z chęcią popatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie 1000 dobrych modelarzy II wojennych a my mamy zaledwie kilku, stroju ma być z nami

 

A może skończycie ten spór współczesność vs II WŚ tudzież Niemcy vs Alianci ? Niech każdy klei co chce... Stroju super ten Hetzer...nie znam się kompletnie na pancerce ale podoba mi się bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak chyba nigdy nie potrafił

 

Ten model jest puki co moim faworytem, pięknie odwzorowane wnętrzę, malowanie niczego sobie, gratuluję!

 

Podoba mi się to, że wszystko można ładnie podglądnąć od środka co i jak, lubie takie modele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra odgrzebuje mój wątek, gdyż konkurs finiszuje, a ja właśnie wrzuciłem nowe fotki, które dziś zrobiłem - zaglądajcie na pierwszą stronę. Przez te dwa miesiące trochę "zwiększyłem" sobie umiejętności obsługi mojego aparatu, więc i kolory są lepsze.

Poza tym oczywiście trzeba przypomnieć o sobie, gdyż niektórzy pewnie mogli zapomnieć o moim modelu jak spadł na koniec....

 

tak więc:

 

oglądać, oglądać, oglądać, oglądać, oglądać, i oceniać, bo naprawdę warto!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.