Skocz do zawartości

StuH 42 Dragon 1/72. Ratujmy co się da.


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy projekt. Sklejalność rewelacyjna-najlepszy model jaki miałem w rękach, detale jak w 35. I pierwszy który tak czysto skleiłem.

 

7d252af76966f103.jpg

 

 

bf5fd54b7575b6d5.jpg

 

 

abcf6f82ac727437.jpg

 

 

 

Nie zwracać uwagi na przekrzywienie detali- nie przyklejone.

 

 

Czy ktoś dysponuje mioże jakimiś schematami malowania? Chętnię przygarnę, bo instrukcja tylko dwa proponuje.

 

PS. Dziwne, ale jestem zadowolony z fotek......

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witaj w świecie Dragona! jak dobrze, że zabrałeś się wreszcie za jakiś uczciwy model - zobaczysz jak to wpłynie na komfort pracy. 72 rules!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny model chciałem skończyć z 72 na rzecz 35 ale doszedłem do wniosku, że to sie nie oplaca, 72 my guru :P

p.s

w każdym modelu dragona są fototrawione ?? albo można dokupic ??

znalazły by sie jakies dobre w miare tanie do tego modelu ?

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109764&kateg=288859

bo chce go kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dziwne, ale jestem zadowolony z fotek......

sprawa się zacznie komplikować, jak model dostanie kolorów.

 

Jesli chodzi o tego stuha, to nie ma mozliwości zbabrania na poziomie klejenia.

To cudo pod kątem warsztatowym.

 

Malowanie?

Heh, ambush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś dysponuje mioże jakimiś schematami malowania?

To "okładkowe" typu "ambush" jest całkiem niezłe

Nie sądze by trafiło się jakieś bardziej atrakcyjne - pojazd pojawił się gdy tzw. żółto-piaskowy był już kolorem podstawowym uzupełnionym o plamy brązowe i zielone albo cały pojazd pozostawał w kolorze bazowym. Ewentualnie zostaje jeszcze kamuflaż zimowy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ambusha to bym wolał nie...ruszać, jakoś spod pędzla nie umiem zbytnio ostrokrawędziowych, ale kiedy musi być ten pierwszy raz, nie? Dobra zrobię go. Mojemu tacie też się spodobał, więc wyboru nie mam. :]

 

Jesli chodzi o tego stuha, to nie ma mozliwości zbabrania na poziomie klejenia.

To cudo pod kątem warsztatowym.

 

Zgadzam się. Cudo. Choć miałem zabawy z tyłu, z układem wydechowym. Instrukcja mnie "zagięła"

 

 

no witaj w świecie Dragona! jak dobrze, że zabrałeś się wreszcie za jakiś uczciwy model - zobaczysz jak to wpłynie na komfort pracy. 72 rules!

 

Nom, muszę się zgodzić. Pierwszy raz przy modelu siadałem sobie tylko z nożykiem i klejem. Fajna sprawa te "draguny" Myślę nad tygrysem Porsche`a :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie mało stado małych stuhów

 

Czy u Ciebie gąsienice w pojeździe są lekko powyginane?

W dwóch moich egzemplarzach były.

 

Pafica, jeśli mogę dać tylko małą radę odnośnie fotek - po zrobieniu zdjęcia obetnij zbędne tło, tak aby model wypełnił Ci całość kadru.

Możesz to zrobić w większości programów graficznych. (po ang. obcięcie to crop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są. Ale innych nie mam, a te przesłonię błotkiem.

Efekt złego pakowania. Do niedawna cecha charakterystyczna dla DS-ów, choć ostatnio Dragon tego błędu nie popełnia i gąski są w stanie właściwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... DS`y.....To chyba jedyna rzecz, którą bardzo chętnie bym w tym modelu wymienił. Łapię je na super gluta, a one mi po trzech godzinach odskakują Trudno, zalepiłem jak mogłem, ale ich wygląd mnie nie zadowalał, więc całóść uwaliłem pigmentem w kolorze brudnego piachu. Efekt-płaska żółta plama, w miejscu układu jezdnego-zero przestrzennośći....próbowałem ratować olejami, ale i tak faktury już nie było-kret. Potem remalowanie i ponowne klejenie DSów, które zaczęły wyglądać jak budyń. Jedyne wyjscie-brud, pożądny weathearing.

Znowy pigment- i efekt jak na początku. Delikaarnie się wpie....niłem i w akcie desperacji przypomniałem sobie IV Rafała, w której brudek zrobił z piachu. Wywaliłem ziemię z kwiatka, rozrobiłem z wodą i nanosiłem-no i wreszcie , efekt mnie zadowolił. Jescze muszę zróżnicować białą i piaskową pastelą-trochę na zdjęciach to mocno brązowe i monotonne-w realu jest bardziej czarnawe i zróżnicowane-dobra, koniec gadki, foty.

 

 

 

 

Ciągle walczę z aparatem, próbuję różne tła itp. Dzisiaj akurat jest sporo śniegu za oknem więc i więcej naturalnego światła.

 

ad18594b0e42a4b0med.jpg

 

77e690dcb378d2c5med.jpg

 

 

2bbd7116bcaa2c27med.jpg

 

 

 

 

 

Super, fotosik znowu coś tu kręci-500pix....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapię je na super gluta, a one mi po trzech godzinach odskakuj

Z osobistych doświadczeń z DS'ami to polecam Extra Thin Cement Tamiyii. Oczyszczasz miejsce łączenia, kleisz i ściskasz pęsetą, ten klej fajnie je rozpuszcza delikatnie, więc nawet nie widać tych kołków do pozycjonowania. Myślę, że zwykły klej Revella też da radę, kwestia prób. Trampkowe to tylko CA chwyta i to jeszcze po oszlifowaniu

 

Błotko jak dla mnie wygląda bardzo fajnie, teraz ruszaj w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z daleka, syf na wannie wygląda super, nie wiem jak z bliska...bo tylko kolorystyke widać, a faktury brak jako detal do podglądnięcia.

 

 

p.s. zacznij juz teraz zbierać naddatki błota z kół napinających i zębów napędowych...a po zdjęciu zalep jakąś taśmą i działaj dalej.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cóż, czas ratować trupa...

 

 

Zwaliłem go na malowaniu, za grubo, potem jescze sido jakoś mi wash "wchłonął" tak, że go wytrzeć nie mogłem... Ale teraz już mądrzejszy jestem...

 

Chyba całego żóltego zrobię, z błotkiem intensywnym, może CM popróbuję, z czym to się je...

 

 

IMG_3986.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.