Skocz do zawartości

Pomoc w doborze farb (figurki...)


mart72

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Może ktoś wie jaki kolor munduru mieli rosyjscy pancerniacy w latach 50? Chociaż zbliżony odcień albo zdjęcie takiego munduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nie wiem czy tutaj jest dobry wątek na to pytanie ale...

Jaka firma produkuje figurki współczesnych cywilów w skali 1:35 lub 1:72

Mogą to być figurki żywiczne lub metal. Najlepiej aby cena nie przekraczała 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Box produkuje irackich terrorystów w skali 1/35cena na aledrogo ok.25PLN. Verlinden produkuje terrorystów i arabskich cywili tak samo jak CMK ale są to zestawy żywiczne wiadomo że dość drogie,napisz co konkretnie potrzebujesz to postaram Ci się dokładnie odpowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie!

No tu mnie jeszcze nie było... Ale i na odwiedziny w Figurkach przyszedł czas. Wielka prośba do "zaprawionych w boju"...

Biorąc udział w projekcie grupowym "Model jak z obrazka" ( viewtopic.php?f=180&t=35809 ) dobrnąłem do końca tworzenia pierwszych w mojej karierze modelarskiej figurek. Powstały w oparciu o żywiczne kopie elementów ICM. Ja wiem, że dalekie od ideału, ale wszystkiego podobno trzeba spróbować. No i problem. Jak pomalować. Mam jedynie instrukcję ICM i kilka ilustracji. Jestem w tej materii kompletnie zielony.

Tak ma to wyglądać...

100108012.jpg

Liczę na pomoc.

Fiedotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Potrzebuję pomocy z doborem koloru z palety Vallejo dla amerykańskiego piechociarza z Wietnamu. Zależy mi na typowo oliwkowym kolorze, jak na tym zdjęciu:

1-1.jpg

(Leatherneck, Kevin Lyles)

Schematy z internetu nie mówią nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy z internetu nie mówią nic.

 

Czyżby !??

 

2 cytaty z netu na szybko:

 

"I'd say that based on weathering, frequency of washing, sun fade, replacements, creating variations with garments, etc. close is good enough. Include that its a figure, and put it into context of its setting and you could get by with a range of colors. With base coat, highlights and shading:

857 golden olive

850 medium olive

967 olive

968 flat green

922 us uniform

970 deep green

to start. Your best bet is to go to the vallejo site, peruse their color chart and make a decision of what you want to buy and go from there. If you're worried about picking up extra paint, look to see what basic colors you want to buy and mix your own highlights and shading from what you have. (i.e. a little blue to darken, a little yellow or flesh to lighten)"

 

i drugi:

 

"Sage Green, I believe it's 898? is a REAL good match for cotton sateen utilities. The utility cover(bb cap), utility jacket (shirt) and utility trousers would all be of the same cloth. They faded rather uniformly over time.

Correction- It's number 886, Green-Grey!

The helmet cover would be the standard leaf pattern used by the Army and Marines at the time. It faded badly and some would actually rot away (mine did). Think lt green, tan, and some brown.

Canvas 782 gear, web belt, magazine pouches, canteen pouches etc. started a khaki color. It faded to a light olive/puky yellow. Later nylon gear remained a medium green but seemed to retain dust and dirt to a point that it looked like the earth.

Boots lost all shine, then scuffed to a white/tan at the toe and heel. They too rotted. The first jungle boots had canvas inserts that faded and rotted and the brass screen vents turned green.

The later versions had nylon inserts in a sort of bright? olive green color.

Flak Jackets were a dark olive green and were absolutely filthy, especially around the collar and armpit area.

Essentially the only thing consistently clean on a Marine Grunt in VN was his weapon."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chodzilo głównie o Batmana(film,Revell bodajże coś takiego robił)a z gierek mialem na myśli Mass Effect,Tomb Raider(wszelkie Alieny i Predatory) figsy sa owszem ale lalki np.na Alien Group jak możesz coś polecić to poproszę.BF mnie nie interesuje wolę sajfaj,na figurkach się nie znam

więc i w temacie nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję "mieszanki" farb Tamiya aby uzyskać kolor ludzkiej skóry. Preferował bym kolor skóry bardziej "szary". Dysponuję pełną paletą podstawowych kolorów Tamiya.

 

Ma ktoś z was odpowiednie proporcje albo chociaż kolory jakie należy zmieszać żeby taki kolor uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie musi to być Tamka ,Model Master robi doskonałe akryle w odcieniach biały, biały opalony, Murzyn, Indianin-Meksyk, a do odcieni kup sobie olejne artystyczne Renesans w/w wymienionych kolorach.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Mam zestaw:

 

big_zvezda-3627a.JPG?updated_at=1364604377

 

Do munduru zalecany jest kolor feldgrau.

 

I tu moje pytanie:

 

W zależności od źródła feldgrau jest przedstawiony jako szary lub szaro-zielony. Moje wątpliwości są jeszcze większe ponieważ na okładce kolor munduru jest szary natomiast sklejona figurka ma już lekki kolor zielony.

 

Dodam tylko że instrukcja pokazuje kolor:

0df4fe95134484f511ca0922c40cd409.jpg

 

To w końcu jaki kolor powinien mieć mundur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam, jaki kolor powinny mieć mundury panzergrenadierów z DAK (dragon 6389)? czy to jest feldrau czy bardziej khaki kolor jakis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Może mi ktoś podpowiedzieć kolory vallejo do mundurów tych kameraden

 

royal-model-rm675-german-tankers-loading-ammo-2-fig-wwii-1-35.jpg

Zdjęcie z Saharahobby.pl

 

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno z tej fotki wywnioskować który to dokładnie ale chyba ten:

http://www.therupturedduck.com/WebPages/Uniforms/u083.htm

wskazuje na to krój kurtek, choć moim zdaniem średnio do tej scenki pasuje.

Kolory MC:

German Camo Beige 70821, MC103

German Camo Black Brown 70822, MC150

Yellow Ochre 70913, MC121

Może nie jest Ci to potrzebne ale tu masz dobry sposób na malowanie dowolnego camo:

http://www.figus.pl/malowanie-kamuflazu-splinter-krok-po-kroku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.