Skocz do zawartości

Pomoc w doborze farb (figurki...)


mart72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem kiedys taki zestaw http://www.martola.com.pl/pl468/produkty12731/US_29th_Infantry_Division

Potrzebuje pomocy w doborze farb. Na instrukcji są jedynie numery MM, a ja prosiłbym, aby przełożyć na (Pactra, Revell, Humbrol, Agama)

Bardzo bardzoo was prosze o POMOC

 

Pozd:Arek17

 

Ps. Albo dajcie swoje wlasne sugestie jak malowac, bo wiem ze czasem te farby nie dają malowania realnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam Panowie polećcie mi farbki do koloru cielistego , takie farby ktore najczęściej polecane sa do tych prac.

Chciałbym uzyskiwać dobre odwzorowanie ludzkiej twarzy ( oczywiście duuuzo treningu przy tym )

Jakie to kolory i jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, Spawaczu, są zestawy dobrych farb do malowania cielistych elementów, ale - niestety - kosztowne, na przykłąd produkcji Andrea:

 

http://jotte.istore.pl/pl,product,318075,acs,001,andrea,flesh,paint,set.html

 

Ale większość firm mam w ofercie także podstawowe farby cieliste, tzn. "Flesh" - przyciemnisz lub rozjaśnisz gdzie trzeba, na początek , do ćwiczeń, może być. Kup też żółtą, czerwoną , białą i czerń - przydadzą się do eksperymentów z uzyskaniem zadowalającej barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok potrenuje , poszukam troszkepo forum i w google ,be stosowal sie do wskazowek zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na obecna chwile zakupilem vallejo mysle ze dobry zakup - humbrolami jakos ciezko wyprubuje teraz to .

Czy moglby ktos polecic jakies stronki lub dac linka gdzie bedzie ładnie i dokladnie wyjasnione jak krok po kroku malowac figorki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ciezko dostac odpowiedz na forum .....w sumie kto by chcial zdradzac swoje tajniki....

Czytajac poradniki i tutoriale niczego nie da sie wywnioskowac.

Jezeli ktos chcialby podzielic sie swoim doswiadczeniem prosze o odp

 

1.Od jakiego koloru farby zaczynamy malowanie twarzy ?

2.Kiedy robimy wash i jak?

3.Jaie kolejne warstwy farby kladziemy na bazowa? i w ktore miejsca?

4.Jak cieniujemy twarz by przejscia byly lagodne i gladkie.

 

Zakupilem farby vallejo , baze zrobilem na flesh tone (ciemniejsza) po wyschnieciu dalem basic skintone (na wystajace miejsca) staralem sie metoda suchego pedza , prubowaem takze na baze skin tone (jasny) na to flesh tone (ciemny ) i wycieralem wacikiem ale farba za szybko schnie i nie da rady nic zrobic :/.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Posiadam zestaw TAMIY ot taki:

 

dsc06867h.jpg

 

dsc06868y.jpg

 

I nie mogę znaleźć informacji o kolorze kurtki niemca.

 

Czy nie wie ktoś co to za kolor?

 

Czy ktoś wie jak namalować/ uzyskać takie wytarcia jak np. na łokciach (takie jak na pudełku)?

 

Jeśli tak to może podać mi numer Pactry który odpowiada temu kolorowi?

 

Czy ktoś był by chętny przy pomocy wyboru farb do cieniowania?

 

Do gry wchodzą farby firmu vallejo lub pactra.

 

Dzięki, Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... chyba nie. Spodnie to raczej German Field Grey (70830) .

 

Zestaw ... tak nie najpiękniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70920 na kurtkę to troszkę zbyt zielono( nie należy się sugerowac tym ze ma w nazwie German uniform ;]) mam ten kolor i go odradzam wysłałem koledze na pw farbki musisz troszkę z nimi pokombinować,co do odcieni prawda jest taka że nie ma odpowiednika feldgrau więc nie szukaj takiego trzeba samemu kombinować według upodobań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma odpowiednika feldgrau więc nie szukaj takiego trzeba samemu kombinować według upodobań

 

Dokladnie. Polecano mi Humbrola 224, ale w koncu na bazie tego właśnie koloru sam zmieszałem własciwy odcień, w oparciu o rady znajomych rekonstruktorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam

Posiadam taki oto zestaw od trumpka:

7c45a736e12e837dcc0f687a58456022.jpg

 

Chciałbym pomalować w/w zestaw zgodnie z rzeczywistymi barwami.

W instrukcji podane jest że trzeba mieszać farby Gunze, raz że są drogie dwa że nie mam z nimi doświadczenia.

W instrukcji pokazane jest że spodnie i kurtki pomalowane są pustynnym camo natomiat kamizelki to chyba woodland leśny.

Czy mógłbym poprosić o podanie farb Vallejo lub Tamki?

Jak nie będzie wyjścia machnę cokoliwek, może się uda:]

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Potrzebuję informacji jakimi farbami malować mundury pilotów i personelu technicznego amerykańskiego lotnictwa bombowego z II WŚ. Z kolorem brązowej skóry nie powinno być trudności, jednak problem mam z doborem koloru spodni personelu. Z instrukcji wynika, że jest to kolor beżowy ale nie mam pojęcia jaki to odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.