Skocz do zawartości

Polskie Herculesy


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu w lepszej rozdzielczości http://www.wp.mil.pl/galeria/2391/zdjecie_2391_26450.jpg

 

Wydaje się, że jest to fotka zrobiona jeszcze w Stanach, bo samolot z naszymi szachownicami i n/b 1501 czyli ten, który przyleci jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo samolot z naszymi szachownicami i n/b 1501 czyli ten, który przyleci jutro

 

Ten, ktory przyleci ma numer na stateczniku. Jeszcze zaklejony tak samo jak szachownica innym numerem ale tam wlasnie sie znajduje a nie za kabina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cud. Na fotce widac ze samolot ma zalozony RWR, jezeli beda je mialy wszystkie Herculesy, to bedzie pierwszy typ w lotnictwie transportowym, ktory na wszystkich maszynach ma taki system. Na CASA'ch przyoszczedzili i czesc samolotow byla kupiona bez tego elementu awioniki (chyba ze dokupili ?)...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Airfix też robi C-130 - kupilem go jak mieliśmy dostać wersje K. Po zmianie na E mysłałem, ze modelik do niczego mi się nie nada, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się, ze można też z niego zrobic wersję E (w barwach RAAF). Pewnie jednak odstaje on jakością od Itelerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę italerkę w 1:72, hm, jakość taka sobie, największa walka z szybą kabiny. Nie chce pasować, a poza tym komory podwozia jakieś takie biedne.

Całe szczęście jeszcze go nie pomalowałem. Zostaje tylko poczekać na kalki z szachownicą w odpowiednim rozmiarze i przymierzyć jakiś kolorek malowania.

A może już ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Airfix też robi C-130 - kupilem go jak mieliśmy dostać wersje K. Po zmianie na E mysłałem, ze modelik do niczego mi się nie nada, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się, ze można też z niego zrobic wersję E (w barwach RAAF). Pewnie jednak odstaje on jakością od Itelerki.

 

Airfix = Italeri

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie specjalnie bo chyba sporo przepłaciłem.

A tak poza tym to chyba ostatnio go widziałem w Poznaniu na Paderqwskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zawsze nieźle ubawię, jak WP ma nowy sprzęt, a ludzie na onecie, co się na tym znają jak świnie na gwiazdach wyrażają swoje "nieomylne opinie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe. Zajmują się tym ludzie którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.

Tyle że jak ja czegoś nie wiem to się pytam. A oni piszą co im ślina na język przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buehehee.. Mnie się przypomniało, przed ostatnim Airshow podchodzi do mnie jakiś typek z mikrofonem TVP (za nim stoi kamerzysta) i się mnie pyta, gdzie tu jakieś polskie samoloty stoją. Ale, pytam się, polskie w sensie produkowane w Polsce, czy polskie w sensie latające w PSP? A on, że by chciał wywiad z polskim pilotem zrobić, wiec latające w Polsce. No to mu mówię, że niedawno Mińsk wylądował (wiadomo co) i stoją na stojance, może uda się tam jakiegoś pilota złapać (w co wątpiłem). Gość podziękował i poszedł w kierunku stojanki. Ja tez się odwróciłem i poszedłem w swoją stronę. Ale gość się wrócił goni mnie, woła... Podbiega i pyta: "A jak tamte samoloty się nazywają?" Ręce mi opadły. Dziennikarz wydelegowany na imprezę lotniczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koks, mój kolega, który się trochę na branży dziennikarskiej zna, wydał piękną i trafną diagnozę. U dziennikarzy wymiera jakakolwiek konsultacja ze specjalistami. Zabija to internet. Dziś każdy dziennikarz takiej GW, Rzepy, Dziennika wchodzi na wikipedię, zamiast iść pogadać z kimś kto się zna na tym...

 

Przykład z autopsji. Parę dni temu grafik z Dziennika zwrócił się do mnie o zdjęcia czołgu 7TP, bo szykują artykuł. No to zapytałem jakiego i o czym ten artykuł (domyślałem się, że chodzi o odbudowę 7TP i patronat, który nad odbudową objął Pan Prezydent RP). On mi na to, że już sobie znalazł w kolekcji Time. Jak się okazało w kolekcji TIme jest zdjęcie 7TP z pokazów na Polach Mokotowskich, ale w wersji dwuwieżowej. Odpisałem mu o tym, ale już się nie odezwał. Baaa, nawet wysłałem mu zdjęcie 7TP z mojej kolekcji. Cisza. Czekam na artykuł w Dzienniku, przy którym zapewne będzie zdjęcie 7TP dw z fałszywym podpisem, że ten czołg odbudowywują...

 

Inny przykład. Dziennikarka GW wysłana w Poznaniu na Turniej Modelarski w październiku 2008. Przyszła młoda dziewczyna, robiła przez 30 minut wywiady z sędziami, ze zwycięzcą. Jak oni mówili, ona zupełnie nie słuchała... Jej kolega fotograf robił zdjęcia jednej dioramy (nie tej zwycięzkiej). Robił te zdjęcia aparatem wielkim jak cegła...opierając go o dach modelu TIRa, który stał obok(!) Ludzie mu zwracali uwagę, ale olewał to. Następnego dnia ukazała się notka o Turnieju, zdjęcie dioramy, która nic nie wygrała i ani słowa o jakichkolwiek wywiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jednym z "branzowych" miesiecznikow pojawil sie artykul, w ktorym autor pomylil rakietotorpede z torpeda o napedzie rakietowym... To tak jak pomylic snopowiazalke z kombajnem zbozowym. Pan autor wydawal ksiazki na temat wspolczesnych okretow, wiec chyba specjalista.

 

Pomijajac fakt, ze autor mogl faktycznie, o zgrozo, miec problem z rozroznieniem tych typow uzbrojenia to jednak w redakcji powinni takiego byka wylapac. Wyglada ze w redakcji rowniez maja mgliste pojecie o takich sprawach... No jeszcze G.Wybiorczej, czy Rzepie mozna takie cos wybaczyc, tam jednego dnia redaktor pisze o speleologii na Kielecczyznie, a kolejnego o klopotach z produkcja Rosomakow. W miesiecznikach uchodzacych za "fachowe & techniczne ach i ech", to malo smieszne sie staje. Tytul tego miesiecznika wspanialomyslnie przemilcze.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.