Skocz do zawartości

Polskie Herculesy


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fajnie by było gdyby Wuj Sam dotrzymał słowa i ten pierwszy, opiewany w pieśniach przez PSP C-130 w końcu wylądował w Powidzu.

 

Jestem ciekaw jakie będzie miał malowanie. I czy Nasi nadadzą tym samolotom nazwy własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziemy mieli transportowiec z prawdziwego zdarzenia... Szkoda że już wysłużony ale to i tak lepsze niż nasze CASA'y bo do nich jak mi mówił kuzyn który przy nich pracuje (silniki) wchodzi jedynie HONKER i to też po złożeniu dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No smieszne:

 

- najbardziej rozbawil mnie zwrot: "duma lotnictwa transportowego" - ciekawe czy to inwencja wlasna pana z gazety, czy ktos mu tak (rzecznik?!) powiedzial? Wiadomo, gazeta z kapitalem "europejskim" - bedzie sceptycznie nastawiona do tematu "rozpychania" sie amerykanow na rynku uzbrojenia. Moim zdaniem przekazanie, podkreslam przekazanie - Herkulesow uderza bezposrednio w europejskich producentow. Szczegolnie w program A-400 ktory potrzebuje $$$, a byla nadzieja ze da sie opchnac tu pare takich samolotw. Teraz tez ta nadzieja jest, ale mniejsza, bo amerykanie byli pierwsi. Szkoda ze w Europie nikt nie pomyslal zeby podarowac samoloty ktore maja 20 lat. Szkoda tez ze Polska to nie Arabia Saudyjska i kasy mamy tyle ile mamy. Zaloze sie ze nowe samoloty tej klasy beda pochodzily z USA i dopiero bedzie larum w "europejskich" gazetach. Podobne do awantury z Rosomakami czy F-16.

 

- kiedy spadnie ten stary samolot - "mlody" samolot juz spadl. Co potwierdza fakt ze wiek moze miec znaczenie, ale tylko moze. Katastrofa Casy jest tak zamotana (rowniez w kwesti kontraktu), pojawiaja sie jakies newsy - np. szantazowanie brata jednego z pilotow - wiadomo cos nowego, czy sprawa raczej zostala juz zamieciona pod dywanik ? Raporty w duzej czesci utajnione, powolywane jakies nowe komisje itd. Zwyczajowo - barwa khaki ukryje wszystkie braki, a wine sie zrzuci na pilotow/kontrolerow. No i te Wasze txt w rodzaju - kiedy spadnie i ktory sa zwyczajnie niesmaczne.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze skoro nowy samolot mogl spasc (moj kolega pracuje w PZL Okecie, jest szefem elektrykow na montazu CASY i mowil, ze chlopaki robili niezle po gaciach jak samolot spadl), to w przypadku starego samolotu ryzyko jest duzo wieksze. Oczywiscie nie musi spasc i oby nie spadl, ale ostatnio troche tego zelastwa naspadalo, kilku ludzi zginelo, wiec pierwsze, o czym sie mysli, gdy czlowiek dowiaduje sie, ze dostajemy kilkudziesieciletnie maszyny (ktore Amerykanie pewnie lada chwila by na przemial dali), to "Oho.. Niedobrze..." . My sie cieszymy, ze mamy samolot transportowy, tymczasem podarunek moze przysporzyc wiecej klopotow niz korzysci. A serwisowanie, czesci zamienne i inne takie, to juz zupelnie inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mam wrazenie ze duza czesc publicznosci wychodzi z zalozenia ze zostalismy w jakis sposob oszukani, wrobieni itd, a przecie wystarczylo olac ta oferte.
Nie rozumiem tego stwierdzenia Pawle... Ja uważam, że zostaliśmy wrobieni tym "przyjacielskim" podarunkiem, z przyjemnością olałbym tę ofertę, ale co ma do powiedzenia głos z publiczności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak sobie czytam i ..... Sam nie wiem co jest gorsze-używanie sprzętu państwa pod którego wpływem byliśmy od x lat czy kupowanie na kredyt sprzętu z kokonu,z cmętarzyska lotniczego(co nie umniejsza wartości tego sprzętu-poza wiekiem)Ale z linku który podał Okonek wynika coś jeszcze gorszego-te nieszczęsne Herculesy będą używane przez następne 20 lat.To już jest przegięcie Czy My mówimy o armii zawodowej w prawie 40 milionowym państwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.