Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałes problemy żeby maska naszła na kabine??

Maska nachodzi dość dobrze na kabinę, aczkolwiek mogłoby być więcej luzu. Przy domykaniu maski trochę obawiam się o lakier, ale w końcu to nie zabawka i nie będzie się jej ciagle otwierać

a czy maska na stale bedzie sie trzymać na wykałaczce?

Nie nie, wykałaczka jest tymczasowo tylko do przymiarki, w odpowiednim czasie zamontuję swożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowaniem kabiny praktycznie wróciłem do punktu wyjścia, mianowicie po pomalowaniu kabiny na niebeski kolor odklejając taśmę maskującą (Tamiya) odeszła również farba Normalnie załamałem się nie zostało mi nic innego jak umyć całość w DOT'cie:

036b4d5e56d3a127.jpg

 

Natomiast w końcu doczekałem się przesyłki z Austrii z modelem naczepy i dodatkami z KFS'u:

 

73809ad4dd4a9fe4.jpg

e9bc96fb2010edc0.jpg

 

Muszę pochwalić AMT/ERTL za to, że wypraski są na wysokim poziomie, praktycznie nie ma zadnych nadlewek, wszystkie elementy składowe są proste a podłoga ma bardzo ładnie odwzorowane deski

 

a96b24ed25e29c0b.jpg

76e9388b1bb7ff6f.jpg

5e2cfadfa8dd0e56.jpg

e7b3c8f411cfc2fb.jpg

 

Niewypałem okazało się dodatkowe zawieszenie z kołami , które miałem kupić od znajomego, niestety jest od naczepy ami z Italeri Wobec powyższego jeżeli nie skąbinuję dodatkowych osi z kołami to prawdopodobnie naczepa będzie dwuosiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że musiałeś zmyć tą frbę bo ten żółty był naprawdę fajny.

A i mam pytanie, jakiego podkładu użyłeś (Motipa??). Nestety on ma słabą przyczepność i z taśmą Tamiya odejdzie razem z lakierem.

Ja mogę polecić podkład Gunze, który jest o niebo,lepszy od Motipa.

 

P.S.

Sorki za ciekawość

Ale ile zapłaciłeś za wysyłkę z Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stosuję podkład w sprayu "Acryl Lack", zresztą kabinę tm razem też pomalowałem Motipem (ze starych zapasów). Gunze jezcze nigdy nie stosowałem i nie wiem jak reaguje z lakierami samochodowymi

 

Sorki za ciekawość

Ale ile zapłaciłeś za wysyłkę z Austrii

Koszt wysyłki 13 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę z maską silnika pomalowałem ponownie podkładem i odłożyłem do do całkowitego wyschnięcia. Tymczasem na odstresowwanie zabrałem się za sklejanie ramy naczepy.

 

Zlożona będzie miała 48 cm. długości:

d11b43a9b8e35a7c.jpg

 

a po rozciągnięciu aż 78 cm.

19fda55dd5d32b7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni cierpiałem na brak veny w końcu prace ruszyły do przodu. Nie będę rozpisywał się co i jak zrobiłem, powiem tylko, że kabina drugi raz wylądowała w płynie hamulcowym Tymczasem kokpit jest prawie gotowy:

 

e1eadd6aafe393a9.jpg

810fe7047febe912.jpg

c89132e9b5338105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ci idzie oby tak dalej jestem tylko ciekaw jakim kolore (nr i firma farbki ) malowałeś fotele bo wyszły SUPER jak na mój gust. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ci idzie oby tak dalej jestem tylko ciekaw jakim kolore (nr i firma farbki ) malowałeś fotele bo wyszły SUPER jak na mój gust. Pozdrawiam

Brązowy na fotelach to Revell MATT 85, malowałem je pędzelkiem dość gęstą farbką bo od aero wychozi zupełnie inny efekt. Po całkowitym wyschnięciu warto spoconymi palcami (dobrze jak są trochę brudne) przetrzeć oparcie z siedziskiem, daje to efekt postarzenia skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wpadły mi w ręce fotki takiego zestawu euro (fotki) i zastanawiam się czy nie zaprzestać obecnego projektu na na rzecz nowego

 

bb397cbdefc67fee.jpg

21c5b989d2e2b1b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wpadły mi w ręce fotki takiego zestawu euro (fotki) i zastanawiam się czy nie zaprzestać obecnego projektu na na rzecz nowego

 

W sumie to ostatnio prezentowałeś nowy zakup, czyli model Scanii, teoretycznie naczepę już masz tylko dorobić trzecią oś. Decyzja należy do Ciebie. I widzę że wnet będziesz miał do wyboru dwa ciągniki do tego pomysłu, Scania lub Daf 3300.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam 11 ciągników, Scanię kupiłem do innego projektu (foto) a faktycznie rozważam do zestawu z naczepą dać dafa 3300.

 

6903a180cdd03cbe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na innym forum, że bardzo mi się ten kokpit podoba, ale teraz jak na niego patrzę to pokusiłbym sie jeszcze o przemalowanie podłokietników na inny kolor no, ale decyzja oczywiście nalezy do Ciebie. Natomiast co do zestawu, który pokazałeś to owszem - jest bardzo ciekawy, ale ja bym nie robił czegoś co już jest zrobione Jeśli już to naczepa owszem, ale do innego ciągnika... no i oczywiste z innym ładunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeszcze pomysle co zrobić i z czym. Tymczasem trochę posklejałem naczepę i zacząłem dorobiać trzecią oś:

 

2e932535230dd6e7.jpg

fb9e9e8574b866b7.jpg

44c5ff953a7b5f56.jpg

 

a na tej fotce podobna naczepa w zestawie euro:

 

74ecd24ef39c8e43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że w końcu dorwałeś skądś trzecią oś Czy to czasem nie jest od jakiegoś starszego modelu, w którym koła osadza się na metalowym pręcie? W każdym bądź razie nie moge się doczekać malowania, kiedy już wszystko będzie w jednym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oś jest starszego typu z kołami mocowanymi na pręcie. Jedna została mi z Livestocka więc jak to mówią "z braku laku dobry kit"

Z malowaniem ciagle sie ociągam bo nie mogę zdecydować się do którego zestawu dać tą naczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.