Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz coś wykąbinować lub kupić prawda. pozdrowionka Wojtuś

Prawda, właśnie poczyniłem takowe zakupy:

 

6aacf7c6d9af0288.jpg

7d98902205609886.jpg

5f6270738868f4fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystko co dobre to trzeba z zagranicy sprowadzać.

Oj tak, niestety

A te chromowane nadkola - normalnie miodzio

 

Pozdrawiam

Nadkola te wykonane są z polerowanego aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne te błotniki na 1 zdjęciu, też by mi się takie przydały, ale narazie cienko z kasą , pozdrowionka Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kilka dni temu doszła paczuszka z KFS'u z tylną ścianką do kabiny Day Cab Postanowiłem, że nie będę kombinował ze starą kabiną i skleję nową. Tak więc uczyniłem, kabina poszpachlowana i już gotowa do malowania:

 

f0afaf6ff98cfabb.jpg

6f80d89018fb862f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właśnie zabrałem się za swojego Western Stara i przeglądając Twoją relację zauważyłem że niebiesko -żółty Western Star którego wykonujesz model to zupełnie inny typ Western Stara. Jest to taka kabina jak w modelu Constelation (zaokrąglone kształty, dolna krawędź bocznych szyb jest pod kątem), natomiast Australian Truck z Italeri posiada kabinę starego typu. Czyli model będzie z tej samej firmy tylko starszy .

 

 

Stary model :

4cc9cabc98520dee.jpg

Nowszy model:

8cd9fc10fd00699e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie!

 

Kabina w tym nowszym to dokładnie to samo co moja kabina w Western Starze 5964SS. Constellation to właśnie rodzaj sleeperów. Coś jak w przypadku Kenwortha- mają kabine Aerodyne, które są montowane i w ciągnikach COE i w konikach z nosem.

 

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kenio T600 jest na ukończeniu więc po baaardzo długiej przerwie wracam do tematu. Postanowiłem, że krótki WS będzie z flatbedem, natomiast z normalnej ramy zrobię zestaw w barwach LINDSAY BROS:

 

e83fe7064b8886dc.jpg

 

Wczoraj w Kanadzie zakupiłem kalkomanie (mam nadzieję, że przyjdą nieuszkodzone ) i możliwe, ze skopiuję je i zrobię zestaw z dwiema naczepami - z dwiema bo mam tylko jeden wózek Dolly. Jeden zestaw kalek na ciągnik już posiadam więc mogę zabrać się za robotę

 

155e88463bf5200c.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal że nie ma tego cudeńka (t600) w skali 1:24.

Ten na zdjeciu to Kenworth T908.

 

A temat o WS. Ale malowanie ładne.

 

WS też jest tyle, że LINDSAY TRANSPORT i w systemie B-Double, mój będzie Double, a może nawet Triple Road Train

 

9415e4bfe1cce48b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostanie zdjęcie masz do przerobienia, zderzak, wydechy, zbiornik paliwa, filtry powietrza, no i ten ogromny spoiler. Czy linia na nadkolach przód, na zdjęciu nie biegnie lekko w dół w stronę świateł. W Italeri jest prosta o ile pamiętam.

Co do rur ja ostatnio kupiłem rurkę mosiężną nie było aluminiowych w hipermarkecie budowlanym, ok 5zł za 1m/b 4mm/3mm. Trochę za grube ścianki wolałbym z rurki do napojów ale takich małych rozmiarów nie mogłem znaleźć. WS to bardzo ciekawy model nawet z pudełka, zrobiłem go kiedyś w tydzień dla zabicia czasu i tak wrócił bakcyl na modele. Teraz, mam ochotę go jeszcze raz zrobić i dlatego z chęcią obejrzę pracę nie z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaka i filtrów powietrza nie bedę przerabiał, natomiast zamienię sleeper na większy z zestawu 3826 american eagle. Model chcę wykonać z kangurem i z wysokimi wlotami powietrza (coś w stylu jak na poniższej fotce), jedynie malowanie będzie w barwach Lindsay Bros.

 

66b236b2cb6ba26d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sleepera to lepszy byłby z 0717 Western Star Contellation, wyglądem mi bardziej przypomina ten ze zdjęcia. Piszę to na podstawie zdjęć jakie znalazłem w necie. Constelation wygląda na wyższy i ma podobne okienko z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam sleepera od 3826 American Eagle. Dopiero czekam na paczkę od naszego forumowego kolegi kozi84 , jak go będę miał wtedy obaczę co i jak, a jak nie będzie się nadawał to kupię zestaw 0717 Western Star Contellation i z niego wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownica po ktorej stronie bedzie?

po dobrej Na trzeciej stronie są zdjęcia wnętrza, oto jedno z nich:

 

e1eadd6aafe393a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.