Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś tam na dnie pudła z częściami zamiennymi znalazłem czołową ścianę szafki od Peterbilta, no i wymyśliłem sobie co by ulokować ją za kabiną pomiędzy spojlerami. Dorobiłem do niej reszte ścianek, no i zamontowałem:

 

0d9b0b48b4d2a7a4.jpg

d3433da9f43896b2.jpg

 

W ramie wypuściłem wiązki do tylnych lamp:

 

d4c4f3d271b0fcbf.jpg

 

Na kangurze zamontowałem dodatkowe oswietlenie, na mascce uchwyt do jej podnoszenia, na drzwiach lustra i skompletowałem wydechy (rury okleiłem folią co by zamaskować ślady łączeń):

 

0f5a41c999fcbe1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piekny model Tornado, nie ma co, ale powiedz mi, czy bedziesz montowal kolejne zbiorniki paliwa pomiedzy osiami? Zwykle australijskie ciagniki maja po dwa z kazdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi, czy bedziesz montowal kolejne zbiorniki paliwa pomiedzy osiami? Zwykle australijskie ciagniki maja po dwa z kazdej strony.

Jeszcze wczoraj WS miał zamontowane cztery baki (patrz poprzednia strona) ale przy manewrowaniu modelem klej puścił i dwa tylne odpadły (nawet jest mi to na rękę bo teraz mam jak go chwytać ). Oczywiście na koniec zbiorniki zamontuję na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na samym wstępie powiem, że to co robisz zasługuje na nobla w dziedzinie modelarstwa Nie miałem pojęcia że takie modele powstają w Wałbrzychu, życzę powodzenia przy innych modelach i mam nadzieje, że do zobaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images8.fotosik.pl/372/d4c4f3d271b0fcbf.jpg

 

coś się stało tej feldze? czy opona założona tylko na przymiarkę? ;>

Feldze nic się nie stało, to tylko opona zsunęła się z obręczy.

 

Nastały upały, to i jakoś niebardzo chce się modelować Tak więc za dużo się nie napracowałem bo zaledwie zamontowałem na zbiornikach paliwa listwy ze światełkami:

 

2d3984307525317c.jpg

de473f3516ad9c7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki będą w kolorze nadwozia? Listwy super, masz ich może więcej? Przydałby się drugi rząd na dolnym schodku. Kalki z napisem Western Star już nie dasz rady wyprostować? Kierunkowskaz na błotniku, boki pomalowałeś na srebrno, a ten mały prostokącik też powinien być na pomarańczowo.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/75/Western_star.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki będą pomalowane na chrom, ale to dopiero na samym końcu.

Również myślałem nad tym aby zamontować listwy pod dolnymi stopniami, ale mam ich jeszcze tylko cztery sztuki z czego dwie muszę zamontować na tylnych zbiornikach. Pomyślę, może dokupię to wtedy zrobię dwa rzędy.

Napis na masce WESTERN STAR to blaszka, zahaczyłem o nią palcem i częściowo się odkleiła dlatego jest krzywo - będzie wyprostowana

Co do kierunkowskazów masz rację, boki zamalowałem na srebno bo farbka podeszła mi pod taśmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko/aż 4 listwy, to może lepiej je umieścić pod linią kabiny i sleepera. Na większości zdjęć są tak umieszczone, takie na schodkach to aż ciężko znaleźć.

A kierunek łatwo poprawić zmyć wacikiem srebrną farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze z 10 lampek luzem, dorobię listwy i zamontuję po dwa rzędy, tak jak na poniższym foto:

 

1128e275aca6ace7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to zdjęcie dzisiaj, zauważ że trochę inaczej zamontowana jest tam listwa. Na dolnej jej części są lampki, a na górnej śruby do przykręcenia do schodków. No i długość listew jest taka sama jak długość schodków. Ale co ciężarówka to pewnie inny wzór, to może niech tak pozostanie. Ciekawie też wyglądają te osłony filtrów na zdjęciu.

powodzenia w dalszej budowie i czas się zabrać za swój wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem trochę przy naczepie, a dokładniej przy jej podwozu. Zamontowałem kilka zaworów, podłączyłem przewody i całość przybrudziłem. Zdjęcia robiłem z lampą więc nie oddają rzeczywistych kolorów:

 

c824d920703e4d2b.jpg

3542e9fb5ffeb700.jpg

50ca519507dfbe26.jpg

4d84b8e0de04b110.jpg

317584eaf9043f42.jpg

 

Pobrudziłem podłogę naczepy i zamontowałem ramę na swoje miejsce, podczas montażu dałem ciut za dużo kleju przez co wyciekł na zewnątrz, ale to się poprawi. Zbiornik zamontowałem na końcu i muszę jeszcze nad nim popracować (czytaj zrobić ślady eksploatacyjne).

 

8ea4fd1c38f75a8c.jpg

 

Na koniec dorobiłem i podłączyłem przewody paliwowe i powietrzne:

 

42e214fca60d2f9b.jpg

963426b0ea492b9b.jpg

3950502a9765a14d.jpg

5a7df65262ef6e1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, czy te trójniki i ogólnie rozdzielacze to gotowe części czy samoróbki? I czy masz schemat instalacji, czy to Twoja inwencja?

Całość genialna.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, czy te trójniki i ogólnie rozdzielacze to gotowe części czy samoróbki? I czy masz schemat instalacji, czy to Twoja inwencja?

Trójniki i zawory są metalowe (KFS).

Podłączenie pneumatyki zrobiłem na styl amerykański, jeszcze nie jest gotowa, muszę zamontować zbiornik powietrza i podłączyć go przewodami do zaworów. Inna sprawa ze zbiornikiem paliwa do agregatu, tu nie dysponowałem ani schematem ani zdjęciami więc podłączenie wykonałem z "głowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja oraz brudzenie wyszly Ci naprawde super. Jestem pewien, ze ten model bedzie jednym z najlepszych jakie widzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Heh nie wiem jak i kiedy ale na lewej ścianie naczepy zrobiła się dość głęboka rysa (model zawsze kładę na ręczniku, ale prawdopodobnie było coś tam przyczepione przez co zrobił się odcisk ). Przeszlifowałem i wypolerowałem to miejsce ale doszedłem aż do kalkomani, no i zdarłem kawałek literki S, a do tego odpadło mi kilka "aluminiowych" list Nie przejmuję się tym zbytnio bo można to naprawić, listwy przykleję a kalkę z literką dorobię sobie nową i ponownie prysnę clearem.

Tymczasem w naczepie doszła zapasówka, no i stoi już na własnych kołach Podpowiem jeszcze, że wewnętrzne koła w bliźniakach wykonałem z przednich felg od trucka, a zewnętrzne pochodzą z zestawu akcesorii Italeri nr kat. 776 (ten z HDS'em).

 

a02c768e7ee5ebb4.jpg

aa2330fef69a7337.jpg

0f44ec6cb7da2e9f.jpg

4388ae6452b69733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.