Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiecałem żonie, ze do świat nie będę nic malował, ale po cichaczu pod jej nieobecność psiknąłem podkładem wózki Ponad to Dolly otrzymała ryflówki:

 

c4e822a20c3e49dd.jpg

5394077ae69ec208.jpg

 

felgi tez pomalowałem

 

5546314721e2c1c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to na felgi nakładasz? Chrome w spray'u? Super to wygląda. Piknie, piknie.

Ps.Nie oszukuj żonki, nie ładnie... Ale po tylu latach Właśnie mi się przypomniało, jak to mój kolega w pracy mówi na długoletnie związki. "Po tylu latach to już kazirodztwo" he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie ciągnika i Dolly otrzymały kolory Koła zamontowałem już na na stałe, myślę, że nie powinne przeszkadzać mi w montażu instalacji Ryflówki i podstawy z siodłami leżą na sucho tylko do przymiarki.

 

94422b1b3f427c91.jpg

c7516bab73564820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komenty

Z bliska lakier już tak ładnie nie wygląda, a przynajmniej na zdjęciach bo kompresja zdjeć tylko pogorszyła efekt. Wszystko przez to, że bazę prysnąłem półmatem MM, a on nie chciał się równo rozkładać - wyglądało to tak jak bym malował tłustą nawierzchnię. Szlifować i polerować nie będę lakieru bo nie chcę wysokiego połysku, w każdym razie na żywo widać równą powierzchnię i tak już to zostawię.

Zabrałem się za montaż instalacji pneumatycznej - hamulcowej i poduszek, fotki:

 

8916e937688fcc29.jpg

4678e06081f44134.jpg

5ef9aee450872c98.jpg

db1acf87d796e7e6.jpg

 

Blachy i siodło zamontowałem już na stałe, zderzak tylko do przymiarki:

 

0b10651c3067fd5d.jpg

f6639f44e769f5bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że podoba Wam moja Dolyy Dzięki za komenty

 

Czy wózek na zderzaku będzie miał jakieś światła czy nie, bo nie wiem jak mają prawdziwe?

Owszem będą lampy, tablice i chlapacze ... wózek bedzie zrobiony podobnie jak na poniższych fotkach:

 

5a9aa210872e91f7.jpg

dd93692858662e57.jpg

 

 

a to nie okablowanie tylko hydraulika

raczej pneumatyka

 

ale czy mnie oczy mylą, czy na wahaczach są szwy po łączeniu form? Chociaż na żywo pewnie tego tak nie widać

Nie mylisz się, wszytko było szlifowane i szpachlowane ale że pierwsze malowanie nie wyszło mi (farba nie kryła i zlewała się w kropelki) więc wrzuciłem wózek do kreta, a że w realu wyglada to o wiele lepiej najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem, że szpachla zeszła. Nie chciało mi się ponownie zmywać farby z wózka, a że to jest to od spodu więc zostawiłem tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jeśli wózek ma tablice to czy to znaczy że jest rejestrowany jako osobny pojazd? Bo na pewno nie ma takich samych tablic jak ciągnik, no chyba że jest rejestrowany razem z naczepą jako jeden pojazd i ma takie same tablice... Ale zamotałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolly jest osobnym pojazdem i ma swój dowód rejestracyjny. Jak by nie było wózek jest przyczepą, tylko zamiast paki ma siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za chlapacze, wykonałem je z naklejonych kalkomani na wcześniej pomalowaną płytkę PCV 0,2 mm. Zrobiłem 6 szt. na cały zestaw (wózek + 2 naczepy), na zdjęciu widać tylko 4 szt. bo 2 już wyciąłem do wózka.

 

0ac537bcc7b6810d.jpg

 

Następnie wziąłem się za zderzak, zamontowałem w nim lampy i tablice. Niestety po przymiarce chlapaczy musiałem je trochę poprzycinać gdyż dość sporo wystawały by za obrys wózka. Na koniec zamontowałem całość do ramy, a oto efekt:

 

d193aa12e24f47c2.jpg

d1e030adabfe30b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światełka ładnie spasowały

Cała dolly prezentuje się znakomicie.

Osobiście i subiektywnie uważam, że 2 naczepy wystarczą.

Pozdrowienia.

Ja też bym zostawił 2 naczepki i jeśli chcesz wyeksponować ten wózek(a jest co pokazać) może postawisz go na jakąś dioramke co WS podpina naczepke. Mam tylko jedną opinie co do sprężyny przy dyszlu. Ja bym nie dał czerwonej, tylko zrobił bym z np cyny lutowniczej. Sądzę, że lakier na niej w rzeczywistości by nie wytrzymał. A takto to jak zawsze: CÓD, MIÓD I MALINA Andrzeju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku lamp od Ciebie jeszcze nie montowałem (są ładniejsze to dam je na bardziej widoczne miejsca - naczepy), te na wózku są wyrobem J.C.L. (foto) tyle, że trochę je przerobiłem ( z trzech zrobiłem dwie).

 

3d375a5d716e98ba.jpg

 

Osobiście i tak jak Wy uważam, że dwie naczepy w zupełności wystarczą Dioramki nie będę robił bo zajmie za dużo miejsca.

 

Sprężyna z cyny lub inna samoróbka nie zdała by egzaminu gdyż dyszel w modelu jest ruchomy, przez co po każdym jego poruszeniu odkształcała by się. Wbrew pozorom lakier na sprężynie w realu, a i na modelu (przy budowie wózka dość często ruszałem dyszlem przez co sprężyna rozciągała się i kurczyła, a farba wciąż jest jak nówka ) wytrzymuje dość długo. Fakt, że farba może pękać i mogą wystąpić odpryski, ale nie od razu tylko po dłuższym czasie użytkowania, a wiem co mówię bo ciągałem kiedyś przyczepę z takim dyszlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualki wiec pora na następną

Pomalowałem maskę silnika, psiknąłem clearem i okleiłem kalkomanią. Teraz zostawiam do wyschnięcia i jutro ponownie kładę bezbarwny, wewnętrzną część maski psiknę po utwardzeniu lakieru.

 

1d1af16163fc5afe.jpg

 

Naczepa tak samo jak maska, psiknięta bazą, clearem i oklejona kalkami (narazie tylko boki), a jutro idzie pod lakier. Aha, agregar tymczasowo trzyma się na kawałku taśmy.

 

3b830a7018d01af4.jpg

 

Dzisiaj dostałem paczkę z wyższym sleeperem od Banschee777 (dzięki ), no i zrobiłem przymiarkę - jeszcze będą tylne owiewki.

 

92c48e1a64a515cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie sleepera z szoferką wymaga jakichś "specjalnych działań" czy zostanie tak jak jest?

Pomiędzy dachem kabiny a dachem sleepera jest dość duża szpara, więc tylko tam muszę podziałać, a tak to wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.