Skocz do zawartości

Western Star Australian Truck + Flatbed Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i dałem żywiczne nadkola, co prawda miałem ochotę na alu ale po przymiarce zrezygnowałem a Wy mnie tylko w tym upewniliście - dzięki Dolly praktycznie jest gotowa, jeszcze kilka poprawek i powędruje do malowania. Dyszel i siodło zamontowane są tymczasowo do przymiarki:

 

7973fea1bd7a4c0b.jpg

18b0de6d62343002.jpg

e5a124c4c13bd904.jpg

eb1d19900d0b1bce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że moja Dolly podoba się Wam

 

Ta jedna felga jest taka sama jaki inne tylko innego koloru czy to zupełnie co innego? Rozumiem że wszystkie będą jednakowe

Pozdrawiam!

Biała felga (żywica) jest z zestawu, oczywiście jest ich komplet i po za wewnętrznymi (są ciut jajowate/przekoszone, dlatego zastąpię je italerowskimi) będą zamontowane na wózku.

 

zestaw felg z piastami:

1fc4207b03551b0a.jpg

 

i po obróbce (piasty jeszcze nie):

f637449d140cfb4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę szykuję się kolejny kolos, ile to będzie naczep Andrzeju 2 a może 3 co ?

Jaki będzie kolorek wózka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę szykuję się kolejny kolos, ile to będzie naczep Andrzeju 2 a może 3 co ?

Jaki będzie kolorek wózka

Najdłuższy pociąg drogowy miał 113 naczep (gdzieś czytałem nawet o 127-u naczepach), skład liczył sobie ponad 1627m długości - może taki zrobię w skali 1:24 miał by tylko 67,8 m

Wózek i wszystkie podwozia bądą w kolorze czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dlaczego po podczepieniu naczepy do ciągnika z dużym sleeperem zostawało tak mało miejsca, że siodło musiało by być zamontowane na tylnej osi, a nie pomiędzy osiami Przeglądając zdjęcia oryginałów zauważyłem, że WS w realu po bokach ma zamontowane dwa duże zbiorniki paliwa, natomiast rama w modelu jest dostosowana do jednego dużego i jednego małego zbiornika. Nie pozostało mi nic innego jak rozebrać model i przedłużyć ramę pod duże zbiorniki. Przy okazji przeniosłem skrzynki aku na tył, tak jak w oryginale. Ponad to zaszpachlowałem w ramie wszystkie niepotrzebne otwory i zamontowałem nadkola:

 

e64dc733316c9d42.jpg

0f3283a7e58496c5.jpg

 

Przymiarka z zabudową:

 

82009077e9cf4dd4.jpg

 

Zastanawiam się nad budową drugiej naczepy, wówczas wózek Dolly był by na końcu zestawu (tak jak na poniższym foto), a co za tym idzie był by ładnie wyeksponowany

 

0e21482242f2fd98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od razu lepiej ten WS wygląda po wydłużeniu ramy

A co do tego czy robić drugą naczepę czy nie ... Trudno powiedzieć .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie do czego jest ten wózek Dolly pod drugą przyczepę czy jak??

Tak pod drugą naczepę.

 

bba725c66d837a8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bba725c66d837a8c.jpg

 

Zastanawiam się nad budową drugiej naczepy, wówczas wózek Dolly był by na końcu zestawu (tak jak na poniższym foto), a co za tym idzie był by ładnie wyeksponowany

 

Jednak mogę Ci doradzić

Pomyśl o drugiej naczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to byś musiał Andrzej 2 wózki wybudować ??? chyba dobrze mówię ciągnik + naczepa + wózek dolly + 2 naczepa + 2wózek dolly do wyeksponowania

Ja bym zrobił z dwoma naczepami i z 2 wózkami dolly ten ostatni bym wyeksponował a ramy zrobił na niebiesko wszystkie. Prócz ciągnika w ciągniku bym zrobił na czarno matowo

 

Trzech bym nie robił bo będzie to głupio wyglądało

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o drugiej naczepie

 

Buduj drugą naczepe

Właściwie ... Czemu nie tylko muszę wykombinować zabudowę i osie na bliźniakach.

 

1b00427338c73112.jpg

 

Z trzema naczepami jeszcze lepiej wygląda

 

d597dfed2a0d466c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzema naczepami jeszcze lepiej wygląda

 

Nie zaprzeczam A z czwartą jak by to wyglądało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości ile to jest długie?

Ciągnik z naczepą ma 80 cm, a z dwiema będzie miał 140 cm. długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.