Skocz do zawartości

Opel Maultier-Roden 1/72


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam najnowszy mój model w małej skali-Opel Maultier,tym razem pokusiłem sie o pokazanie silnika,w dalszej przyszłości planuję w tej skali wykonać pojazd z pełną waloryzacją fototrawieniami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś reflektory?

 

Dzięki za wszystkie opinie.

Reflektory to kawałki folii do pakowania kwiatów,odpowiednio przycietej i wklejonej w środki.

 

Czy tutaj właśnie ten wash jest kładziony bezpośrednio na farbę?

 

Dokładnie od razu na farbę,co załatwia sprawę filtrów i cieniowania za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bomba! Masz oryginalny styl - bardzo ładnie ta 72 wyszła.

Podoba mi się zwłaszcza suchy pędzel na washowanych powierzchniach.

Czy to wina zdjęć, czy też nie wszystkie koła nośne w napędzie gąsienicowym są w kontakcie z podłożem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina zdjęć, czy też nie wszystkie koła nośne w napędzie gąsienicowym są w kontakcie z podłożem?

 

Niestety to nie wina zdjęć,tylko po części moja ,a po części samego modelu,producent układ jezdny trochę zbyt delikatny zrobił,a gąsienice za krótkie i napinają za mocno podnosząc wózki jezdne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam ogólnie ze składaniem podwozia bo za jakiś czas też się do niego przymierzę

 

Składanie podwozia to porażka niestety,części są zbyt delikatne ,łamią się,niewiele pasuje do siebie,zbyt krótkie odcinki gąsienic i do tego skoszone-przypuszczam że zbyt wcześnie wyjęte z formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan półgąsienicowych ciężarówek z przykrością słyszę że w tym modelku gąsieniczki są za krótkie - szkoda.

 

Na zdjęciach drybrush na drobnych elementach wygląda prawie jak biały - a jaki kolor stosowałeś?

CZy stosowałeś jeden jasny kolor, czy też dwa jasne kolorki - osobno dla części pokrytych piaskowy, i osobno dla części pokrytych zielonym podkładem?

 

Szybki wyglądają jakby były wklejone od zewnątrz - czy też tak ładnie je wyprofilowałeś, że elegancko weszły od wewnętrznych stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach drybrush na drobnych elementach wygląda prawie jak biały - a jaki kolor stosowałeś?

CZy stosowałeś jeden jasny kolor, czy też dwa jasne kolorki - osobno dla części pokrytych piaskowy, i osobno dla części pokrytych zielonym podkładem?

 

Drybrush jest jednym kolorem-olejem Mig-a-buff color,ale w rzeczywistości wygląda dobrze,nie jest za jasny,może na zdjęciach przeostrza.Pozatym jest on robiony zaraz po washu olejnym ,więc cześciowo miesza się z jego pozostałościami i wyrównuje nasycenie.

 

Szybki wyglądają jakby były wklejone od zewnątrz

 

Tak są wklejone od zewnątrz,przy moim systemie malowania to było jedyne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga o skrajnikach już padła, o gąsienicach napisałeś sam (swoją drogą myślałem, że są z fototrawionego paska i z racji jego delikatności lub twardości się powichrowały).

 

Jednakże odnośnie fotek, to jak zwykle przegiąłeś IMHO(!) z manipulowaniem suwakami w programie graficznym, co zresztą sam zauważyłeś:

Drybrush jest jednym kolorem-olejem Mig-a-buff color,ale w rzeczywistości wygląda dobrze,nie jest za jasny,może na zdjęciach przeostrza.

Poza w/w, wykonanie mistrzowskie. Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże odnośnie fotek, to jak zwykle przegiąłeś IMHO(!) z manipulowaniem suwakami w programie graficznym, co zresztą sam zauważyłeś:

 

Zdjęcia są tylko lekko wyostrzone,więc nie przegiąłem,niżej orginalne bez wyostrzenia-widać że jest leciutko rozmyte,więc aż sie prosi o wyostrzenie, co fakt faktem daje trochę jaśniejszy odblask w miejscu gdzie jest jasny kolor.

 

 

p1030289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej mi się ogląda.

Może to kwestia moich oczu, albo monitora, ale wydaje mi się, że niewyostrzone zdjęcia wierniej oddają efekt widziany w "realu".

 

Najlepiej to właśnie w realu się ogląda,jakoś zdjęcia nie oddają tego wszystkiego co widać naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisał to piękny wzór do naśladowania i dążenia do takiego

poziomu wykonania choćby w przybliżeniu . Bardzo ładny .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.