Skocz do zawartości

Renault Magnum- CZERWONY! :D (RELACJA Z BUDOWY)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzilo mi o robiecie cysterny z tuby, tylko o oklejenie tuby arkuszem polistyrenu, zeby to ta tuba stanowila szkielet.

Z ta suszarka, to tez nie jest glupi pomysl, ale tak, czy siak, bedziesz musial sobie wykonac jakies kopytko. Poza tym kwestia doboru materialu. Nie kazdy sie ladnie profiluje pod wplywem temperatury.

No nic, kombinuj. Czekam na rezultaty, jakiej metody bys nie uzyl. Kazda jest dobra, jezeli prowadzi do celu.

 

Ps. Mysle, ze moglbym Ci troche pomoc z tymi dekielkami... Odezwij sie do mnie na GG, to pogadamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak kopytko zrobić, żeby osiągnąć zamierzony kształt...

 

Może po prostu zrobię jeden dekiel tak jak chciałem (od dużego do małego koła) i odleję to w gipsie, a następnie suszarką zrobię dwa takie jakie mi potrzeba

 

EDIT: Majek mam zły numer gg, czy Cię po prostu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Praetorian...suszarka !!

Znajdź albo skombinuj skądś dwie stare suszarki które mają tylną ścianke obudowy w kształcie koła. Te ścianki w takich suszarkach są właśnie takie wypukłe i mogły by robić za dekle od cysterny. One mają dziurki ale zalepienie ich szpachlą nie powinno być problemem. Mam jedną taką w domu to zrobie foty i powiem Ci o co mi chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to chodziło, ale to też jest jakieś wyjście... Gorzej z dopasowaniem średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ci idzie bracie?

 

 

Powoli, ale do przodu.

 

Wróciłem ze szkolnej wycieczki (ok. 60 km w 2 dni po "Orlickych Horach") i zabieram się do roboty.

 

Odebrałem paczuszkę z podwoziem do naczepy, zanabyłem gips i zaczynam tworzyć. Narazie jestem na takim etapie, że posklejałem materiał potrzebny na owinięcie szkieletu. Jak dobrze pójdzie, to jutro wkleję pierwsze fotki.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ci idzie bracie?

 

Przepraszam panowie ale uratowaliście mi ****. Napisałeś że ze styrenu będziesz robił cysternę, a hmm a "włazy" z czego zrobisz?! Też samemu od podstaw?

 

Ogółem idzie CI nieźle, podoba mi sie magnumka, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wszystko będę robił od podstaw... Jedyne co może mi się okazać pomocne, to kilka różnokształtnych klocków LEGO

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian - Suszara to faktycznie fantastyczne użądzenie do oklejania obłych elementów polistyrenem. Ja swoją musiałem nieco przerobić bo spirale grzewcze były zbyt daleko wylotu i nie dawała optymalnej temperatury.

Tak się zastanawiam - jak grubego chcesz użyć plastiku do oklejania i czy użyjesz jednego kawałka na cały walec czy też okleisz go kilkoma kawałkami ? Z doświadczenia wiem że grubość jest bardzo istotna - w brew pozorom bardzo łatwo jest się przeszlifować na wylot. Widać to na przykład na moim Missouri. Co do oklejania to proponuje Ci to zrobić np. z 4 poziomych kawałków. Masz wtedy do czynienia z mniejszymi naprężeniami i zdecydowanie łatwiej będzie uniknąć zwichrowania konstrukcji.

Jako kopytko do wykonania obłych boków możesz użyć np. soczewki odpowiednich rozmiarów z lupy czy też denka od jakiejś puszki - zawsze coś takiego znajdzie się w domu trzeba tylko uruchomić wyobraźnie

O ile mi wiadomo na cysternach jest też sporo nitów - jeśli będziesz je wykonywał daj znać to podsune Ci bardzo fajny sposób jak to zrobić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za zainteresowanie i pomoc!

 

Na ciepło raczej będę robił tylko zakończenia cysterny. Resztę owijam tak jak leci jednym kawałkiem, ale 2/3 to jedna część, a reszta to druga część. Mówię jednym kawałkiem, bo są ze sobą sklejone dodatkowym paskiem polistyrenu. Od kolego Andrzeja dostałem fajną płytkę polipodobną, która świetnie kształtuje się pod wpływem temperatury.

 

Jeśli chodzi o oklejanie szkieletu, to zrobił bym to na gorąco, ale martwię się, że polistyren oprze się na kołach, które są jego podstawą, a w miejscach gdzie ich nie ma powstaną zagłębienia. Byłoby to niefajne, ponieważ niewiele mi pozostało tego jakże wspaniałego surowca.

 

W moim przypadku jest to polistyren 0,5 mm.

 

Dzisiaj nowe fotki.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku dobrze Ci idzie z tą cysterką. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie i będzie ładnie jak zawsze życzę powodzenia w dalszych pracach nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj to udało mi się zrobić tyle:

 

30dac2c08ed1d0b5.jpg

79444228752280f3.jpg

 

 

 

Wszystko widać na fotkach (edit: jednak nie wszystko, ale widać, że jest sklejone i do wyszlifowania). Beczka na etapie "robienia się". Zaraz zabieram się za zeszlifowywanie łączenia. Było trudno co zresztą widać na walcu, ale jakoś się udało. Zrobiłem także kopytko na dekle. Obecnie schnie gips. Jak wyschnie (jutro rano, bo to szary-szpachlowy) to zabiorę się za tworzenie dekli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, przy tej tubie to jeszcze sporo pracy Cie czeka. Natomiast fajny patent z tym gipsem. W sumie najprostszy pomysł (z tych które miałeś) na wykonanie tych dekli. Czekam na więcej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy zgadnie co odbiłem w gipsie ma u mnie

 

Pracy jeszcze trochę faktycznie mnie czeka, ale model do jutra wieczór będzie gotowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post napisany zgodnie z podstawowymi zasadami języka polskiego powinien wyglądać następująco:

Nie ma pośpiechu Przemek, bo potem się robota nie klei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale model do jutra wieczór będzie gotowy.

A Ty co. Na loterii wygrałeś Czasowstrzymywacz czy coś??

 

Forma wygląda jakbyś odbił w niej piłkę ... chyba

 

Wstrzyczasowymacz nie, ale wolne od szkoły na dwa dni :D:D

 

Początkowo miała to być piłka, ale zrezygnowałem. Zauważ, że jest to bardziej plaskate (nie bardzo to widać z tego ujęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej źle

 

Czas macie do momentu kiedy nie wkleję fotki z beczką z doklejonymi deklami

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy zgadnie co odbiłem w gipsie ma u mnie

...

 

Hmmm aż się przeszedłem po domu i poszukałem co to może być

Wyniki wyszukiwania :

-Denko od kilku butelek ma taki kształt (między innymi olej )

-Denko z bidonu rowerowego

-Znalazłem też kilka słoików z takim denkiem

-Denko od doniczki

-Metalowa miseczka

 

Poizdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy zgadnie co odbiłem w gipsie ma u mnie

...

 

Hmmm aż się przeszedłem po domu i poszukałem co to może być

Wyniki wyszukiwania :

-Denko od kilku butelek ma taki kształt (między innymi olej )

-Denko z bidonu rowerowego

-Znalazłem też kilka słoików z takim denkiem

-Denko od doniczki

-Metalowa miseczka

 

Poizdrawiam

 

Źle. źle. źle :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.