Skocz do zawartości

Renault Magnum- CZERWONY! :D (RELACJA Z BUDOWY)


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas!

 

Dzięki uprzejmości kolegi Miłosza z Krakowa udało mi się skompletować wymiary cysterny.

 

Już zaczynam budować cysternę, ale pierwszym krokiem było narysowanie jakiegoś prowizorycznego planu. Poddam go lekkiemu tuningowi, ale dopiero jutro, ponieważ nie mam nawet cyrkla w domu

 

Ukochane narzędzie

3bf9f77c864aec52.jpg

 

..oraz to co nim zepsułem

5439b20481a48be7.jpg

 

i na koniec wcześniej wspomniany rysunek

 

2108c3fa17e3fd76.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Ps. Proszę się ze mnie nie śmiać, że nie umiem robić rysunków technicznych. Ja chodzę do klasy językowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinki są zapewne do oszlifowania a po za tym to zazdroszczę sprzętu ja bym musiał to wiertarką wysoko obrotową wycinać...

 

A co do rysunku to respekt ale u mojego nauczyciela była by gała (bo rysunek nie jest zwymiarowany jak powinien być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty uważaj, bo star200 nie zna trwogi

 

Dzięki za miłe opinie.

 

Sprzęt ledwo wytrzymał na 4 krążkach, a muszę ich wyciąć co najmniej dwa razy tyle. Wierciłem przy pełnych obrotach i najwyższym przełożeniu, a akumulator był naładowany dość porządnie (ok.16h). Jakoś sobię daje radę, ale i tak najbliższym nabytkiem będzie porządna wiertarka

 

Dekle do cysterny (zakończenia) będę robił z dwóch składników: polistyren (lub PCV spienione) oraz szpachla :D:D Pewnie osiągnięcie odpowiedniego kształtu będzie graniczyło z cudem, ale się zobaczy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawialem, jak ja bym zrobil te dekle. Wydaje mi sie, ze calkiem dobra metoda bylby patent Okonka, ktory zastosowal przy dziobie i rufie swojego tankowca. Ty moglbys ponaklejac krazki o roznej srednicy, jeden na drugi, zeby uzyskac schodkowany przkroj tego dekla, a same chodki wypelnic szpachla. Za niewielkie pieniadze mozna kupic szpachle do zderzakow i innych elemantow z tworzywa, ktora, w odroznieniu od szpachli modelarskiej, jest konfekcjonowana w wiekszych opakowaniach, jest akrylowa, wiec szybko wysycha, a przede wszystkim ladnie sie obrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzeczywiście Majek ma rację to pracochłona robótka, ale myślę, że warto spróbować, w końcu za którymś tam szpachlowaniem i docieraniem uzyskasz pożądany efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to sobie wymyśliłem nawet nie wiedząc, że tę metodę wykorzystywał okonek

 

Szpachli używam tylko NOVOL UNI samochodowej. Puszkę 250g kupiłem za 7 złotych, a jest na prawdę świetna i dość drobnoziarnista. Bardzo ładnie się szlifuje, a szybkość schnięcia możemy regulować sobie ilością dodawanego utwardzacza.

 

Ps. Nie mogę się skupić w szkole, bo cały czas myślę nad cysterną Najgorsze jest to, że muszę czekać na polistyren.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze wczasów

 

Niestety na polistyren jeszcze sobie poczekam ponieważ dopiero jutro wysyłają paczkę. Napisali mi, że nie mogli skompletować zamówienia przez długi weekend

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polistyren to taki jakby plastik. Coś jak PCV, Plexi itd.

Wyróżnia się tym, że jest bardziej plastyczny oraz elastyczny.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle TYM, co Z TEGO Z polistyrenu mam zamiar zrobić cysternę o czym wspominałem już niejednokrotnie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Witam!

 

Pewnie będziecie się śmiać jak to zobaczycie, ale ważne, że osiągnąłem zamierzony efekt tj. mam cały szkielet cysterny. Wszystko widać na zdjęciu, ale dopiero jutro, kiedy obłożę całość polistyrenem zobaczycie, że wszystko jest ok. Całość nie jest krzywa... Krzywa jest tylko listewka, ale wszystkie boki są na tej samej wysokości i to był priorytet.

 

88vp7.jpg

 

Ps. Obiecuję, że teraz relacja ruszy z kopyta.

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

EDIT:

Zmniejszyłem fotkę bo forum się rozjechało

elefantes

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielet wygląda być dobrze złożony, a co z zaokrąglonaymi końcami beczki, jak będziesz robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od największego do najmniejszego koła z PCV spienionego, a potem tona szpachli... Rozumiesz mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne czaje to ten pomysł Majka był świetny do tego co ty będziesz usiłował wykonać. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to okonka, a Majek go tutaj dopasował , a poza tym, to myślałem o tym już zanim mi to przypomniał

 

Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie Pretorian porywasz się z młotyką na słońcę ale to mi się podoba po szlifowaniu przedniej i tylnej ścianki chyba niebędę chciał z Tobą na ręke sie siłować :P jestem ciekaw całego tego przedsięwzięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myslalem, ze innaczej troche do sprawy podejdziesz... Gdzies wczesniej pokazywales kartonowa tube - rolke po jakims tam papierze... Pisales, ze srednica sie zgadza. Nie wygodniej byloby Ci poporstu owinac ta tekturowa tube polistyrenem? I nie pierniczyc sie w szkielety i inne takie?

W kazdym razie czekam na postepy i zycze powodzonka, bo obrales sobie dosyc karkolomna droge. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkołomna? Hmmm... niestety nie mogę zaprzeczyć

 

Skonsultowałem się z kolegą bansheeyem i doszliśmy do wniosku, że tuba będzie ciężka w obróbce. Trzeba by ją obciąć, a niestety kartonu nie da się szlifować, no chyba że wylałbym na niego kilka tubek cyjanoakryla Kolejnym minusem jest to, że bardzo trudno przykleić do takiej tuby choćby włazy i inne tego typu duperele. Wybrałem taką drogę, bo jest trudniejsza, a ja uwielbiam trudne wyzwania

 

Powiem w skrócie tak: będę o niebo bardziej dumny z siebie jeśli zrobię CAŁĄ cysternę SAM od podstaw Może ktoś mnie zrozumie:D

 

Ps. Dzisiaj z Andrzejem wpadliśmy na nieco inny pomysł co do końcówek cysterny, ale nie wiadomo czy wypali, więc nie zapeszam (chodzi o suszarkę ).

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.