Skocz do zawartości

Mk IV "Male" 1:35 Emhar


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Warsztat tutaj: http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=38315

Dobrze się ten model sklejało, chociaż za tą cene troche mało części.

Malowałem pierwszy raz aerografem - jestem nawet zadowolony.

Z obić nie jestem zadowolony. Brudzenie jak i podłoże to mieszanka pigmentów podciągniętych lakierem błyszczącym do efektu mokrego błota. Kawałek drutu kolczastego oraz ramke sam dorobiłem.

 

Zdjęcia:

g4.jpg

g5.jpg

g7.jpg

g1.jpg

g3.jpg

g8.jpg

g9.jpg

g10.jpg

g11.jpg

g12.jpg

g13.jpg

g2.jpg

g6.jpg

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba, lubię oglądać takie dziwadła jedynym zastrzeżeniem z mojej strony mogą być miejscami "zbyt" duże, szerokie zacieki aczkolwiek zdaję sobie sprawę, iż takowe miały prawo powstawać ze względu na odsłoniętą gąsienice na górze. Bardzo mi się podoba, kawał dobrej roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Mark IV jak i diorama. Urzekła mnie ta siekierka wbita w pieniek .

 

Szkoda tylko, że nie nawierciłeś otworów w lufach Levisów, wyglądają teraz jak jakieś patyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny stworek z Wielkiej Wojny.

Te zacieki jakoś od razu podziałały mi na wyobraźnie... maszyna dostojnie sunie przez pole chwały poprzez fontanny błota wyrzucane w powietrze kajzerowskim ogniem zaporowym....

Tiaaa

 

Też sobie kiedyś takiego zrobię tyle, że w 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziękuje wszystkim za miłe słowa.

Szkoda tylko, że nie nawierciłeś otworów w lufach Levisów, wyglądają teraz jak jakieś patyki.

Wspomniałem gdzieś tam w wątku warsztatowym, że nie mam jeszcze miniwiertarki. Poprawie to jak tylko kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny potwor.niezle wyszlo brudznie oraz efekt mokrego blota.podobuje mnie sie

 

nie mam jeszcze miniwiertarki

stary takie rzeczy to w paluszkach wiertelkiem sie wierci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że taki ślepy. Jeśli już wizjery zatrzasnąłeś na głucho, to przydałoby się chociaż zaczernić szczeliny obserwacyjne. Nabrałby życia, bo w końcu tam paru gości podróżowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary takie rzeczy to w paluszkach wiertelkiem sie wierci

 

Można też cienką igłą lekarską, może nawet łatwiej niż wiertłem, bo jest za co chwycić.

Ogólnie rzecz biorąc drobiazg, ale rzuca się w oczy i taka upierdliwa maruda jak ja ma się od razu do czego przypiąć

 

Inną sprawą jest, że wymądrzam się w kwestii otworków, a sam bym takiej dioramy pewnie nie zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary takie rzeczy to w paluszkach wiertelkiem sie wierci
Można też cienką igłą lekarską, może nawet łatwiej niż wiertłem, bo jest za co chwycić.

W sumie możnaby się tak bawić. Pomyśle nad tym.

Szkoda że taki ślepy. Jeśli już wizjery zatrzasnąłeś na głucho, to przydałoby się chociaż zaczernić szczeliny obserwacyjne

Wizjery takie już były i nie pomyślałem nad tym.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem ten model nascie lat temu

Na gumowe gąsiennice zastosowałem prosty sposób; na łączeniu ogniw wyciąłem skalpelem ( wtedy w obsadce Humbrola...ale burżujstwo )trójkąciki ( na bocznych krawędziach) co zaowocowało innym układaniem sie gum.

Fotek niestety brak a szkoda...mam tylko figury które ocalały z tamtego wraku ..niestety niemców

dsc00069x.th.jpg

Tak trzymaj pierożek ogólne fajnie wyszedł

 

edit w związku z pytaniami....to nie zestaw Emhara ( figury) to moje dawne wynalazki sprzed kilkunastu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.