Skocz do zawartości

"Żyją?" - Paznokcie CD 1/72


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko skleiłem kilka klepek deskowych.

Miałem nieco grubszego drewienka, ale i tak ta opcja całkowicie odpada.

Zbyt rozwarty kąt pochylenia dachu wyklucza taki materiał...a szkoda, bo fajnie to wygląda :(

ResizeofDSCF3194.jpg

 

Podciąłem dach pod kształt ramki, by nie wystawał za nią i...:

ResizeofDSCF3192.jpg

ResizeofDSCF3190.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Thx.

 

Żółwik

 

 

Maznąłem oramkowanie bejcą, dałem kufer z wywleczonym czymśtam(szmatex)...doszedłbył kloc z uciszaczem(siekierezada)

 

I zrobiłem pierwsze podejście(na razie tylko poukładane) do resztek dachu na podłodze.

Za drzwiami przewrócona ławka(na razie czarna), pod którą to leżą resztki zadaszenia w wiekszej ilości - powstało po otwarciu drzwi(ławka zagarnęła co większe tworząc zwałek syfku.

Jesli i większości pasuje pójde ta drogą...ostro myślaąc, jak to tam zatrzymać..nie zalewając detalu,a póżniej to jeszcze pomalować O_o.

 

Misiewyszło o tak:

ResizeofDSCF3206.jpg

ResizeofDSCF3207.jpg

ResizeofDSCF3197.jpg

 

Od zewnątrz już chyba ostro trąci wiochą, jak sądzicie?

ResizeofDSCF3201.jpg

ResizeofDSCF3202.jpg

ResizeofDSCF3203.jpg

ResizeofDSCF3198.jpg

 

 

p.

 

fotki ciemnawe - walki z głupawką ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chatynka super.. czy nad tą belką do której jest bielona ściana od wewnątrz będzie jeszcze jakiś fragment podpór dachowych? bo trochę pusto tam wygląda.. może po prostu trójkącik z desek (coś jak poddasze) z paroma rupieciami przyprószonymi słomą (i ukrywającym się chłopem.. bądź czerwonoarmistą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopcy ;)

 

 

Fazzy widzę ostro ciśniesz..ostro - jakoś niespecjalnie masz wzgląd na me oczy..oj niebardzo ;>

 

Panzer4, a weź i tu przestań, co i rusz słyszę że coś można dorobić

Raz już mnie w taka zabawę wciągano...co zakończyło się dorabianiem petów na podłogę ;)

Kolejna kwestia - wiesz jak stoi chałupa, to jak dotąd tylko podstawowe przedmioty dowykonuję - to samo jest z modelem...a że na chałoopie można nieco więcej...jak już podpuszczają(a ja się daję) to rozumiesz...

 

 

Wziąłem jakieś skrzynki, beczkę i kółko z panzera, co je chłop dźwignął - zaniósł na poddasze.

Sam chłop schowawszy sie tam, wygląda przez dziurska w chałupie co to śmądaki będa robić.

 

 

Historyjka niby ok, ale...:

Odpada mi wtedy syf obsypany z dachu(u dołu), można go minimalnie dać na deskach podłogopoddasza, który także jest w nieco "zmęczonym " stanie - na razie mokre od wody, com drewno zmoczył by się GS nie przykleił..tam gdzie nie trza.

 

Nie wiem,jak byłoby z ruskim soldatem....bo nie mam.

Szkoda że nie mam nic innego z cywilniaków...bo bym mu granat wsadził w łapę, czy inszy specyfik...a nie wiem czy dam radę przerobić WHowca na cywila :(

 

Po gadaniu fotki:

ResizeofDSCF3221.jpg

ResizeofDSCF3219.jpg

ResizeofDSCF3218.jpg

ResizeofDSCF3217.jpg

 

I teraz:

wyprostować podłogę na równo( bo chciałem ją jeszcze bardziej zmęczyć) ?

usunąć figurkę( bo podłoga licha, więc ja bym pewnie na takie coś nie wlazł)

wywalić skrzynki i resztę ?

wywalić wszystko zostawiając sam syf ?

 

Ja swoje zdanie mniej więcej już mam, ale lepiej posłuchać kilku wersji - jeśli się pokryją z moimi domysłami tak tez postąpie.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto tego tanka tak urządził (znokautował)

Zbysiu, działko pewnie jakieś..zapomniałeś o dziurze w płycie wieży?

 

A kolesiowi bym dał jakąś broń - wot, partizan

Jeden z plujką to za mało...by więcej miejsca było wsadziłbym nawet ze czterech pod słomę, czy szmaty jakieś ,jakby więcej "pola" było..dorobiłoby się jakieś froncisko innych budynków gospodarczych(stodoła/kurnik) i tam jeszcze paru upchało.

Ale poszłoby to znów w ielka dioramkę..pozostanę przy tym;)

 

 

 

wtedy co by robił ten MG

ta sprawa się sama rozwiązuje.Zauważ, że typ skaczący ma kabure amunicyjną na właśnie taśmy do MG ;)

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chatka przyjemna bez dwóch zdań. Zadziwia mnie oszczędny styl przy figurach kontrastujący z przesadzonym (moim zdaniem) na pojazdach.

U pepików (jak wynika z obserwacji w Moson) nie maiłbyś szans, za mało czarnego washa

Co rosyjski chłop będzie robił z kołem jezdnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie koło jezdne (bez sensu) czy miny talerzowe (z sensem)? niesamowite, ile potrafisz tam umieścić i jeszcze nie osiągnąć efektu przegadania. piekne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opcję chłopka, jest taki...co się pod ściągnięty szmatex chowa:

ResizeofDSCF3226.jpg

 

 

Zadziwia mnie oszczędny styl przy figurach

Hm, można jaśniej?

Za mało ciemnego jako cień, za jasne jako naświetlone?

Za mało ubabrani?

za mało czarnego washa

czarny wash stosuję(bardzo rzadko i sporadycznie) tylko i wyłącznie na podwozia

Ogólnie,jak mi kiedyś subgrafik wspomniał - w naturze czarnego nie ma ;)

Więc praktycznie eliminuje ten kolor jako cienie.

Dzis dorwałem farbkę rembrandt - sephia...wypróbuję w innych figurkach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

 

U pepików (jak wynika z obserwacji w Moson) nie maiłbyś szans

yyy, to są jakieś zawody ?

Jeśli masz jakis link, cobym zobaczył OCB.

 

Kwestia kółka, było akurat pod ręką...bo tak zasadniczo to pojęcia nie mam, co biedny chłop z Ukrainy czy ZSRR mógł trzymać na strychu...

Widły?

w szopie.

Meble?

Na pewno nie, jak miał to na użytek teraźniejszy.

Pranie?

Lato jest, wisiałoby na zewnątrz.

Ubrania?

Zakładam że biedak, te co w kufrze to tzw."niedzielne" reszta na sobie.

 

A co miał z nim zrobić(kołem)?

Pewnie to samo co z resztą rzeczy, które znikały niewiadomo po co...z reszta do teraz tak się dzieje(więc uzasadnienie jest)...chociaż niete czasy

 

 

kontrastujący z przesadzonym (moim zdaniem) na pojazdach.

niepierwszy sygnał, niemniej to się nigdy nie zmieni ;)

to faktycznie koło jezdne (bez sensu) czy miny talerzowe (z sensem)?

Żółwik, taki sam sens - koło/mina.

 

 

Więc co jeszcze możnaby spróbować zamiast koła?

ile potrafisz tam umieścić i jeszcze nie osiągnąć efektu przegadania. piekne.

Andrzej, miło mi to czytać, ale to się samo dzieje...zasadniczo to efekt mi się podoba coraz bardziej, chociaż niekontrolowany.

 

dzięki za porady/sugestie.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie cały czas nurtuje pytanie jaki kafar mógł wnieść koło od czołgu na poddasze stodoły? Bo raczej nie ten co się ukrywa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.