Skocz do zawartości

"Żyją?" - Paznokcie CD 1/72


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rafałku, model jest piękny. natomiast:

1. jeśli wrak jest tak zleżały to tytuł scenki traci sens bo nie zyja na pewno

2. MG raczej byłby niewart zabrania

3. chwyć jakiś przedmiot ciężki lub ostry i usuń ze scenki ten kawałek chaty rodem z cepelii bo psuje efekt. ani to ruina ani chata, poza tym kompozycja nie jest zrównoważona. lepsza będzie otwarta przestrzeń lub jakieś drzewko w pobliżu. PLEASE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sianko !

Dzięki, aż się chce dłubać po takich słowach ;)

A skal, nie opuściłem żadnych.Cośtam sobie dłubię pobocznie:D

 

Żółwik, dzięki za sugestie, ale......

 

1.Jak zleżały? Jest usyfiony

2. jasne;)

3.A w żadnym wypadku, mało tego..rozbuduję ją.

 

Cepelia z wewnątrz była moją interpretacją tej fotki,zaczerpniętej z gógla:

FEk1KHwfVexadGaORX.jpg

Zewnątrz?

Tony zdjątek w sieci..jedyne co mogę zarzucić..to brak zewnętrznej framugi...reszta je łoki

 

W bólach zacząłem malować paznokcie :placze:

 

Stan ichnich na dzień dzisiejszy:

ResizeofDSCF3138.jpg

ResizeofDSCF3139.jpg

ResizeofDSCF3140.jpg

ResizeofDSCF3141.jpg

ResizeofDSCF3143.jpg

ResizeofDSCF3144.jpg

ResizeofDSCF3145.jpg

ResizeofDSCF3147.jpg

 

Spójność, Żółwik, jeśli chodzi o to...ma sie nijak do mojego modelowania ;)

Ma być chaos..bo to je wojna !

Pojazdy poruszały się wzdłuż drogi, stawały równolegle do płotów, niezawsze stały obok krzaków czy drzew, niezawsze jechały tylko do góry...

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być chaos..bo to je wojna !

Oi! i tak chałupka wprowadza nastrój sielski, a co do MG, to błagam, panie Andrzeju szanowny, pan da jedno MG - wilec na balkonie wymaga podpory, a ta byłaby stylowa ;)

I jedno pytanie - czy na tym obrazie w chatynce jest goła baba?! Albo moje szkła do kosza, albo tu okrutny żart się szykuje A gdzie swiatyj Pantelejmon? A gdzie swiatyj Naum? To oni obronili prawosławny lud przed hordami Gitlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury to VMC german uniform mieszane by zaciemnić, bądź rozjaśnić ton.

 

Ufajdałem kurzingiem żołdaków, zbudowałem "schowek" na drwa, co zrąbane lezą.

Jutro powinienem zacząć to postarzać...

Lord, ja..ka BABA?!?

Z odległości 15cm wygląda to na portret..malarzowy

No dobra, etraz jest tak:

ResizeofDSCF3156.jpg

ResizeofDSCF3155.jpg

ResizeofDSCF3153.jpg

ResizeofDSCF3151.jpg

ResizeofDSCF3150.jpg

ResizeofDSCF3149.jpg

ResizeofDSCF3148.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł ze "schowkiem" :> mam skromną uwagę, ślady na ziemi po gąskach jakieś takie za piaszczyste? Nie powinno być tam trochę trawki jak wszędzie tylko powgniatana w ziemię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek "podpicowany"

Wojtek słusznie zauważył, że można dać dodatkowo 1-2 figurki( co mnie interesowało już wcześniej, by odwiedzający miał towarzystwo )

Właśnie rozmyślam nad ich umiejscowieniem....w razie co wkleję fotki, by sie poradzić.

 

ResizeofDSCF3159.jpg

ResizeofDSCF3160.jpg

ResizeofDSCF3162.jpg

ResizeofDSCF3163.jpg

ResizeofDSCF3157.jpg

ResizeofDSCF3164.jpg

 

Na fotkach w świetle żarowym widać, jakby żołnierzyki były zababrane na maxa - w świetle dziennym wygląda to z goła inaczej, na pewno subtelniej.

Zauważyłem, że weathering nocny jest typowo pod żarówkę.

Wykonując go za dnia musi być "pokazywany" w świetle dziennym, by kontrasty kolorystyczne zdawały relację.

To samo tyczy się malowania modeli...gdzie model malowany pod żarówką..za dnia staje się innym modelem(kolorystycznie) - oko ludzkie płata figle....no nic, koniec przemyśleń

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Albert !

Dzięki przede wszystkim.

 

W kwestii załoganta, była taka opcja(nieco inna) - jednak nie miałem na stanie odpowiedniej figurki.

Tam raczej chcę ustawić jakieś siedzisko...może kufer jakowyś .

 

 

Pewnie jeszcze kiedyś coś w podobie machnę, byc może tam znajda sie ranni "uciekinierzy"

W chwili obecnej zajmuje mi głowę bieżący projekt(inny), a dodatkowo ulęgło sie coś dodatkowego (oprócz zimowej dio)....także poBerlinujemy..ale...zakupy w sklepie p.t. "czekaj 1,5 tygodnia na odpowiedź.. "są w trakcie ;)

Czyli - nie mam miejsca - sagi ciąg dalszy, zatem dłubiemy w paznokciach...to zawsze się między jakieś szklanki zmieści

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

od dłuższego czasu sie przyglądam i raz mi się podoba a raz nie więc czekam co będzie dalej jak na dobrym filmie

 

Jak przybyła drewutnia i tłumek szkopów się zrobił to zaczęło to żyć własnym życiem nareszcie. I tak ma być! Świetnie jest.

 

zatem dłubiemy w paznokciach...to zawsze się między jakieś szklanki zmieści

No i super!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu ;)

O Fazzy zawitał, dzięki - powiem szczerze, że faktycznie mam sporo problemu z tą skalą...wzrokowo nie wyrabiam...więc jak na ślepaka przystało psuję go dalej...dodatkowymi parami szyb.

 

 

Daszek, jest na tapecie czas jakiś.

Jak na razie ostro spekuluję...bo dorobienie samego dachu ciągnie za sobą dowykonanie sufitopodłogi - może to być gorsze, aniżeli stan obecny...zbyt mało pow. wygospodarowałem na "zamek".

Niemniej, jak wspomniałem spekuluję...ale na tym się nie zakończy.

By w pełni stwierdzić że coś mi się nei podoba muszę to wpierw wykonać.

 

Ma ktoś pomysł na siano(strezecha) w tej skali?

Włosie pędzla się nie nada, już próbowałem.

Włochy sa za sztywne i elastyczne.

 

W ostateczności wykonam drzewniany okład zadaszenia.

 

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełana odpada.

Przewiduję, że po pomalowaniu, użyciu chemii farbka odpadałaby z pow metalowych.

Nie wiem jak to powstaje, ale słowo wełna i metal oznacza rozplątywanie...

 

Ja wydziobałem takie coś.

Dach w letkim zapadku, miendolnik w trzcinie...bo na słome nie wygląda.

Oczywiście do dopracowania kolorystycznie, jesli zda egzamin(dodam tylko, że jasny pogrubia.Live nie są widoczne pojedyńcze kłosa), więc zda?

 

ResizeofDSCF3188.jpg

ResizeofDSCF3184.jpg

ResizeofDSCF3183.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z pakułami lnianymi do izolacji rur

to było pierwsze, co złapałem w domu, niestety nie ta skala - do trzy pięć idealne.

Paweł, thx.

 

 

Jutro idę do molocha zakupowego więc poszperam w półkach...może i co się wyhaczy.

Chyba też wykonam 2 wersję, z okładzinami drewnianymi - jeśli nic nie znajdę i wtedy wstawię fotki porównawcze.

 

 

Odeśpię temat, jutro zerknąwszy przymglonym okiem na dioramkę...zadecyduje czy się nada.

Najważniejsze jest 1 wrażenie.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.